Dolar Bugün Rekor Kırdı Mı

Dolar bugün rekor kırdı mı hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Dolar tüm zamanların rekoru ve Euro rekor kırdı mı işte detaylar.

Doların rekor yükselişi sürekli olarak günlük küçük artış ve azalışlar ile devam ediyor. Son 1 aylık süreci değerlendirdiğimizde doların ufak inişler ve çıkışlar ile sürekli bir yükselme eğilimi içerisinde olduğunu söylemek mümkündür. Dolar hakkında yükselişine dair merak edilenler ve yükseliş analizini yazımızın devamında inceleyebilirsiniz.

Coin Neden Düşüyor

Dolar Tüm Zamanların Rekoru

Dolar tüm zamanların rekorunu 9 Haziran Perşembe günü 17,24 kur değeri ile kırmıştır. Doların yıl sonu beklentisi ise yaklaşık olarak 20 düzeylerini göstermektedir.

Mayıs ayında dolar 15 civarını görmüştü. 15 kritiğinin aşılması sonrasında doların durmayarak artış göstermeye devam edeceğini söyleyen ekonomistler dolar kurlarının yavaş ama yıl sonuna kadar istikrarlı bir yükseliş göstereceğini de dile getirmekte.

Doların büyük yükselişi 22 Şubat 1911 tarihi ile biliniyordu. O tarihte 16,41 olan ve zirve olarak isimlendirilen dolar kuru sonrasında 2022 yılında zirve aşılarak rekor üstüne rekor kırılmaya devam ediyor.

Dolar bugün rekor kırdı mı
Euro rekor kırdı mı

Euro Rekor Kırdı Mı

Euro rekoruna geçtiğimiz günlerde 9 Haziran Perşembe 2022 tarihinde 18,54 ile yaklaştı. 21 Aralık 2021 tarihinde 18,74’lük kur değeri ile Euro’nun en yüksek değerini gördüğü bilinmektedir. Ancak Euro artışı günden güne süreklilik arz ettiğinden bu rekorun da kısa sürede aşılması bekleniyor.

Euro rekor düzeyde yükselişe devam ederken 2022 yılının sonunda 20’yi aşması da beklenmektedir. Bu beklenti ise genel Dünya durumu ile ilişkilendiriliyor.

Altın Rekor Kırdı Mı

Altın 2022 yılında rekor üstüne rekor kırıyor. Sürekli artan altın fiyatları ile birlikte artık insanlar düğünlerde altın takmak yerine zarf vermeyi tercih ediyor. Altın bir birikim unsuru olmaktan çıkaracak kadar yükselmiş olması beraberinde insanların da zorlanmasına neden olmaktadır.

Altının rekor düzeyleri ise çeyrek altın için 1704 TL’yi gördü. Güncel rekoru elinde tutan bugün altın değeri ile birlikte altının rekoru da sürekli yenileniyor. Son 3 yıl içerisinde sürekli bir artış görülmesi, artışın sürekliliği yönünde insanların alışmış olmasını da açıklıyor.

Merkez Bankası Yıl Sonu Dolar Tahmini

Almanya’da Benzin Fiyatı

iPhone 12 Almanya Fiyatı

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr