Dolven Ne İşe Yarar ve Dolven Şurup Fiyatı 2023

Dolven bebek şurubu hakkında öğrenmek istediğiniz bütün soruların yanıtını makalemizde bulabilirsiniz. Dolven şurup ne için kullanılır ve Dolven şurup reçetesiz fiyat 2023 yılında ne kaddar gelin birlikte inceleyelim.

Dolven ne işe yarar ve Dolven şurup fiyatı nedir gibi sorulara cevap arayabilirsiniz. Dolven en yalın tanımıyla NSAİİ gurubuna ait bir ilaçtır. Genel olarak ağrı kesici, iltihap giderici ve ateş düşürücü özellikleri bulunur. İlacın etken maddeleri ise ibuprofen ve psödoefedrin’dir. Dolven tüm eczanelerde şu fiyata satılıyor;

İLAÇ ADIİLAÇ FİYATI
Dolven %5 Jel 100 GR 24,62 TL
DOLVEN pediyatrik 100 ml şurup38,40 TL
Dolven Cold & Flu 200 MG / 30 MG 30 film kaplı tablet69,78 TL
DOLVEN COLD & FLU 30 film kaplı tablet61,61 TL
DOLVEN FORTE %10 JEL 40 GR25,99 TL
DOLVEN PEDIYATRIK 150 ML SURUP46,52 TL

Dolven Bebek Şurubu Kaç Saat Arayla Verilir?

Dolven bebek şurubu kaç saat arayla verilir sorusu sık bir şekilde anne-babalar tarafından merak ediliyor. Bu noktada birebir doktor ile görüşmeniz daha faydalı olacaktır. Nitekim ateşi 38’in üzerinde seyreden bebeklerde yaklaşık olarak 4 saatte veriliyor. Ancak yine de mutlaka doktorunuza danışarak bebeğinize belirtilen ölçeklerde vermeniz tavsiye edilir.

Dolven Şurup Yasaklandı Mı?

Dolven şurup yasaklandı mı sorusunun yanıtı hayırdır. Yani bu ilacın yasaklandığına dair herhangi bir resmi kaynak ve veri bulunmamaktadır. Hala tüm eczanelerde kolayca bulabileceğiniz ve en sık kullanılan ilaçlar arasında yer alıyor. Ancak doktor reçetesi ile kullanılması tavsiye edilir. Özellikle de bebekler ve çocuklar için kullanırken mutlaka doktorun reçete etmesi ve belirttiği ölçeklendirme düzeyinde kullanılmalıdır. Talimatlara uygun halde kullanılmadığı sürece bir takım yan etkilere neden olabilir.

Hamileler Dolven İçebilir Mi?

Hamileler Dolven içebilir mi sorusu hamile anne adayları tarafından çokça merak ediliyor. Hamilelik sürecinde hastalanan kadınlar doktor bilgisi dışında hiçbir ilaç kullanmamalıdır. Buna dolven de dahildir. Eğer bir rahatsızlığınız varsa mutlaka doktorunuza başvurmanız gerekir. Doktorun reçete etmesi halinde Dolven ya da diğer ilaçları kullanabilirsiniz. Ancak bu noktada yine doktorun belirttiği talimatları da yakından dikkate almanızda fayda vardır. Aksi halde yanlış ilaç kullanımları ise bebeğinizin ve kendinizin sağlığı için tehdit oluşturabilirsiniz.

En İyi Ateş Düşürücü Şurup

Calpol Ne İşe Yarar ve Fiyatı (Bebeğe Ne Kadar Verilir)

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr