Dolven Ne İşe Yarar ve Dolven Şurup Fiyatı 2022

Dolven Ne İşe Yarar detaylı bilgilendiriyoruz. Dolven Şurup Fiyatı 2022 ve Dolven Bebek Şurubu Kaç Saat Arayla Verilir işte detayları.

Dolven ne işe yarar ve Dolven şurup fiyatı nedir gibi sorulara cevap arayabilirsiniz. Dolven en yalın tanımıyla NSAİİ gurubuna ait bir ilaçtır. Genel olarak ağrı kesici, iltihap giderici ve ateş düşürücü özellikleri bulunur. İlacın etken maddeleri ise ibuprofen ve psödoefedrin’dir. Dolven tüm eczanelerde şu fiyata satılıyor;

 • Dolven %5 Jel 100 GR 20 TL
 • Dolven %5 Jel 40 GR 10 TL
 • Dolven %5 Jel 50 GR 11 TL
 • Dolven 100 MG/5 ML pediatrik 100 ml şurup 15 TL
 • Dolven 400 MG 20 film tablet 12 TL
 • Dolven 600 MG 20 film tablet 16 TL
 • Dolven Cold & Flu 200 MG / 30 MG 30 film kaplı tablet 30 TL
 • Dolven Cold & Flu 30 film kaplı tablet 30 TL
 • Dolven Forte %10 Jel 40 GR 30 TL
 • Dolven pediatrik 100 ml şurup 15 TL
 • Dolven pediatrik 150 ml şurup 18 TL

Dolven Bebek Şurubu Kaç Saat Arayla Verilir?

Dolven bebek şurubu kaç saat arayla verilir sorusu sık bir şekilde anne-babalar tarafından merak ediliyor. Bu noktada birebir doktor ile görüşmeniz daha faydalı olacaktır. Nitekim ateşi 38’in üzerinde seyreden bebeklerde yaklaşık olarak 4 saatte veriliyor. Ancak yine de mutlaka doktorunuza danışarak bebeğinize belirtilen ölçeklerde vermeniz tavsiye edilir.

Dolven Şurup Yasaklandı Mı?

Dolven şurup yasaklandı mı sorusunun yanıtı hayırdır. Yani bu ilacın yasaklandığına dair herhangi bir resmi kaynak ve veri bulunmamaktadır. Hala tüm eczanelerde kolayca bulabileceğiniz ve en sık kullanılan ilaçlar arasında yer alıyor. Ancak doktor reçetesi ile kullanılması tavsiye edilir. Özellikle de bebekler ve çocuklar için kullanırken mutlaka doktorun reçete etmesi ve belirttiği ölçeklendirme düzeyinde kullanılmalıdır. Talimatlara uygun halde kullanılmadığı sürece bir takım yan etkilere neden olabilir.

Hamileler Dolven İçebilir Mi?

Hamileler Dolven içebilir mi sorusu hamile anne adayları tarafından çokça merak ediliyor. Hamilelik sürecinde hastalanan kadınlar doktor bilgisi dışında hiçbir ilaç kullanmamalıdır. Buna dolven de dahildir. Eğer bir rahatsızlığınız varsa mutlaka doktorunuza başvurmanız gerekir. Doktorun reçete etmesi halinde Dolven ya da diğer ilaçları kullanabilirsiniz. Ancak bu noktada yine doktorun belirttiği talimatları da yakından dikkate almanızda fayda vardır. Aksi halde yanlış ilaç kullanımları ise bebeğinizin ve kendinizin sağlığı için tehdit oluşturabilirsiniz.

Gaviscon Şurup Yan Etkileri ve Gaviscon Şurup Fiyatı

Ertesi Gün Hapı Fiyatı – Ella ve Postpil Ertesi Gün Hapları

Yetişkinlerde Demir Eksikliği Nelere Yol Açar

Favimol Nasıl Kullanılır?

Proctolog Krem Nasıl Kullanılır?

Magnesie Calcinee Saba Toz Nasıl Hazırlanır

Travazol Krem Nedir ve Travazol Ne İçin Kullanılır?

Eczaneler Açık Mı – Cumartesi Haftasonu Çalışma Saatleri

googlehaberler