En iyi ateş düşürücü şuruplar hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. En iyi ateş düşürücü ilaç hangisidir işte detaylar.

En iyi ateş düşürücü şurup arayışları özellikle yan etkileri bakımından zararsız ilaçlara yöneliş ile birlikte artış göstermiştir. Ateş düşürücü şuruplar vücudun mikroplar ile baş etme sürecinde oluşturduğu yüksek ateş tepkisinin dindirilmesi için kullanılır. Ateş düşürücü şuruplar aynı zamanda ağrı kesici nitelik de taşımaktadır. Çocuk ve bebeklerde diş çıkarma dönemi, gribal enfeksiyon oluşumu gibi durumlarda ateş düşürücü şuruplara sıklıkla başvurulmaktadır.

DOLVEN 100 MG/5 ML PEDIYATRIK 100 ML SURUP39 TL
PEDIFEN 100 MG 100 ML ŞURUP36 TL
IBUFEN 100 MG/5 ML 100 ML PEDİATRİK ŞURUP35 TL
CALPOL 6 PLUS 250 MG/5 ML 150 ML SURUP84 TL
IBURAMIN COLD 100 ML ŞURUP46 TL
En İyi Ateş Düşürücü Şurup Fiyatları

En İyi Ateş Düşürücü İlaç Hangisidir

En iyi ateş düşürücü ilaç hangisidir, en az yan etki ve en güçlü ateş düşürücü etkiye sahip olan ilaçlardır. Bu ilaçlar arasında çocuklarda kullanılmaya uygun olan ilaçlar ise parasetamol grubunda yer alan ateş düşürücü ilaçlardır.

Parasetamol grubunda yer alan Calpol günümüzde bebek ve çocuklar için en çok tercih edilen ateş düşürücü ilaçlardan biridir. Doktorlar tarafından sürekli reçeteli olarak yazılan bu ilaç çocuğun yüksek ateşinin ve ağrılarının dindirilmesinde oldukça etkilidir.

Dolven benzeri İbuprofen grubunda yer alan ateş düşürücü ilaçların ise 6 aylıktan küçük çocuklarda kullanılması uygun görülmemektedir. Bu nedenler ile en iyi ateş düşürücü ilaç arayışlarınızda bebeğiniz için ibuprofen içeren ilaçlar yerine Parasetamol grubundaki ilaçları tercih etmeye çalışın.

Parasetamol grubunda yer alan bazı en iyi ateş düşürücü ilaçlar;

  • Tamol,
  • Minoset,
  • Parol,
  • Calpol,
  • Tylol,
  • Aferin,
  • Gripin,
  • Panadol.

Parasetamol içeren ilaçları kullanmadan önce mutlaka uzman doktor tavsiyesi almaya ve ilaçların yan etkilerini incelemeye özen gösterin. 

Yasaklanan Ateş Düşürücü Şuruplar
Yasaklanan Ateş Düşürücü Şuruplar

Yasaklanan Ateş Düşürücü Şuruplar- Paranox Tehlikesi!

Yasaklanan ateş düşürücü şuruplar, kişiler üzerinde uzun vadede bilişsel ve fiziksel olarak ciddi hasarlara neden olabildiği bilinen ilaçlardır. İlaç kullanımının yüksek ateş ile mücadelede en sık başvurulan yöntemlerden biri olduğu bilinmektedir.

İlaçların ateş düşürücü özelliğinin yanı sıra kişide uzun vadede ortaya çıkan bazı hasarlara neden olabilmesi olası yan etkileri ile ilişkilidir. Sağlık Bakanlığı tarafından yasaklanan ateş düşürücü şuruplar da bu listede yer almaktadır.

Bu ilaçlar arasında ateş düşürücü olarak bebek ve çocuklarda en çok kullanılan ilaç Paranox olarak bilinmektedir. Paranox ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak doktorlar tarafından çocuk ve bebek hastalara reçete ile yazılan bir ilaçtır. Soğuk algınlığı, gribal enfeksiyonlar, iltihap sorunları, akut bronşit gibi rahatsızlıklar için tercih edilmektedir.

Paranox ateş düşürücü şurubun yasaklanma nedeni ise çocuklarda bilişsel bazı sorunlara neden olan yan etkileridir. Bu nedenle ilacı kullanmaktan kaçınmanız tavsiye edilmektedir.

En İyi Ateş Düşürücü Şurup
En Etkili Ateş Düşürücü İlaç