Calpol Ne İşe Yarar ve Calpol Şurup Fiyatı 2022

Calpol Ne İşe Yarar detaylı bilgilendiriyoruz. Calpol Şurup Fiyatı ve Calpol Ne Sıklıkla Verilmeli işte detayları.

Calpol ne işe yarar ve Calpol şurup fiyatı nedir soruları oldukça sık bir şekilde araştırılıyor. Bu noktada Calpol ağrı kesici ve ateş düşürücü ilaçlar arasında yer alıyor. Özellikle de çocuk hastalarda sıkça tercih edildiği görülüyor. Grip, nezle, soğuk algınlığı ya da diş ağrıları ve benzeri hastalıkların tedavisinde doktor tarafından reçete edilebilir. Türkiye’de yer alan tüm eczanelerdeki güncel Calpol fiyatları şu şekilde yansıyor;

  • CALPOL 120 MG 150 ML SUSPANSIYON Fiyatı: 24 TL
  • CALPOL 6 PLUS 250 MG/5 ML 150 ML SURUP Fiyatı: 32 TL

Calpol Ne Kadar Sürede Etkisini Gösterir?

Calpol ne kadar sürede etkisini gösterir sorusunun yanıtı kişiden kişiye farklılık gösterir. Hastanın yaşına, mevcut hastalığının durumuna göre etki süresinde farklılık görülebilir. Doktorlar genelde kişinin yaşına ve kilosuna göre ölçeklendirme tavsiyesi verir. Bu kullanım talimatlarına uyulması halinde en hızlı şekilde toplanmaya yardımcı olduğunu söylemek mümkündür.

 Doktor tarafından belirtilen ölçeklendirme ve kullanım talimatlarının dışına çıkılmaması gerekiyor. Aksi halde ciddi yan etkilere de neden olabilir. Bu noktada yan etki görülmesi halinde ise hızlıca bunu doktora bildirmenizde fayda olacaktır.

Dolven Ne İşe Yarar ve Dolven Şurup Fiyatı 2022

Calpol Ne Sıklıkla Verilmeli?

Calpol ne sıklıkla verilmeli sorusunun yanıtı doktorun kullanım talimatlarına göre verilmelidir. Reçete eden doktor hastanın yaşına, kilosuna ve hastalık durumuna göre günde kaç kez ve ne kadar kullanılması gerektiğini aktarıyor. Genel olarak bu ölçeklendirme standartları şu şekildedir;

  • 6-8 yaş arası için 5 ml önerilir.
  • 8-10 yaş arası için önerilen miktar 7,5 ml
  • 10-12 yaş arası 10 ml tavsiye edilir.

Günlük maksimum kullanım oranı ise 40 ml olarak belirtilmiştir. Bunun yanı sıra 12 yaşın üzerindeki çocuklar için de sıkça kullanılan bir ilaçtır. Özellikle de tablet ilaç kullanmakta güçlük çeken çocuk ve yetişkinlere de doktor tarafından reçete edilebilir. İlaç genel olarak 6 saatte bir kullanılmaktadır.

Calpol Şurup Süt ile Verilir Mi?

Calpol şurup süt ile verilir mi sorusu ilaç içmek istemeyen çocukların ebeveynleri tarafından merak ediliyor. Çocuklara şurup içirmekte güçlük çeken anne ve babalar yan ürünler ile içirilip içirilmediğini araştırıyor. Ancak bu noktada bir uzmana danışmanız gerekiyor. Doktor bilgisi olmadan hiçbir yan ürün ile ilaç kullanılmaması tavsiye edilir. Süt, meyve suyu, aromalı içecek ya da benzeri tatlandırıcı niteliğindeki ürün gurupları ile şurup içirme noktasında doktorunuza danışmayı kesinlikle ihmal etmemelisiniz.

Parol Ne İçin Kullanılır ve Parol Fiyatı 2022

googlehaberler