Duhan suresi ilk 8 ayeti Kuran-ı Kerim kitabının indirilişi, müşriklerin bu duruma tepkileri ve Firavun halkının başına gelen azapları konu almaktadır. Konusu sebebi ile bu sure, en sık araştırılan surelerin başında gelmektedir.

Duhan Suresinin İlk 8 Ayeti Fazileti

Duhan, duman anlamına gelmektedir. Duhan suresi ile çeşitli anlatımları ve konusu sebebi ile hakkında en çok araştırma yapılan surelerden biri haline gelmiştir. Duhan suresi ilk 8 ayeti fazileti hakkında dua okuyan kulların, dualarını özellikle gece vakitlerinde okurlarsa, meleklerin kendisi ile birlikte olacağını dile getirmektedir. Bu sayede insanlar yaptıkları her işte hayırlı sonuçlar alacaktır. Bu gibi etkenler dolaysıyla Duhan suresinin günlük hayatta sık sık okunması gereken bir sure olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Duhan suresi dua etmenin ne kadar önemli olduğunu gösteren surelerin başında gelmektedir. Kim bu duayı okursa, yetmiş bin meleğin kendisi için istiğfarda bulunacağına dair bilgiler bulunmaktadır. Bunu yanı sıra Duhan suresinin okunması günahların bağışlanmasını sağladığı içinde önemlidir. Pek çok kişinin hakkında araştırma yaptığı bu sure, başlanan işlerden hayırlı sonuçlar almayı sağlar.

Bu duayı okuyan kişinin hayatına giren herkes tarafından sevileceği, takdir ve saygı göreceğine inanılmaktadır. Kıyamet gününün korku ve dehşetinden korunmak için okunan bu dua sayesinde insanlar huzur bulmakta ve en zor işlerini bile kolaylıkla halletmektedir.

  • Ha mım
  • Vel kitabil mübiyn
  • İnna enzelnahü fı leyletim mübaraketin inna künna münzirın
  • Fıha yüfraku küllü emrin hakiym
  • Emram min ındina inna künna mürsiliyn
  • Rahmeten mir rabbik innehu hüves semiy’ul aliym
  • Rabbis semavati vel erdı ve ma beynehüma in küntüm mukıniyn
  • La ilahe illa hüve yuhyı ve yümiyt rabbüküm ve rabbü abaikümül evveliyn

Duhan Suresi İlk 8 Ayeti 15 Kere

Duhan Suresi İlk 8 Ayeti 15 Kere

Duhan suresi ilk 8 ayeti 15 kere okunduğu taktirde günahların affedileceği ve hayırlı bir ömür yaşamaya yardımcı olacağı bilinir. Özellikle cuma günleri okunması gereken bir dua olan Duhan suresi, gün içerisinde ya da gece saatlerinde okunabilir. Öyle ki, bu duanın okunması ile birlikte, okuyan kişiye cennetten bir köşk inşa edileceğine inanılmaktadır. Tüm bu özellikleri sebebi ile Duhan suresi en önemli surelerin başında gelmektedir.

Duhan Suresi Ne Zaman Okunmalıdır?

Özellikle cuma günleri okunduğunda büyük bir sevap işlemenizi sağlayan Duhan suresi, herhangi bir gün, dilediğiniz saatte de okunabilir.

Gece Saatlerinde Duhan Suresini Okuyunca Ne Olur?

Duhan suresini gece saatlerinde okuyan insanların sabaha kadar melekler tarafından korunacağı ve gözetleneceği bilinmektedir.

10 Saniyede Kabul Olan Dua – Anında Kabul Olmuş Denenmiş Dualar

Bakara Suresi 161 165 Ayetlerinin Meallerini Defterinize Yazınız.

Sekine Duası – Türkçe Okunuşu ve Fazileti