Dünyanın En Pahalı Kehribar Tesbihi (En Pahalı Tesbih Modelleri)

En değerli tesbih taşı hangisidir ve dünyanın en güzel tesbihi hangisi sizlere aktarıyoruz. En değerli tesbih taşı hangisidir gelin birlikte inceleyelim.

Dünyanın en pahalı kehribar tesbihi sevenleri tarafından sıkça merak ediliyor. Bir tesbihin değerinin ortaya çıkmasını sağlayan pek çok faktör olabilir. Bu faktörlerden biri de tesbihin yapımında hangi malzemenin kullanıldığıdır. Aynı zamanda tesbihin tarihçesi de fiyatının belirlenmesinde büyük rol oynayabiliyor. Tesbihin fiyatında en büyük etken kullanılan malzeme olsa da geçmişte kim tarafından kullanıldığı da doğrudan fiyatı etkiler. Orjinal kehribar tesbihlerin güncel fiyatı aşağıdaki gibidir:

 • Pırlantalı Kehribar Tesbih Fiyatı: 60.500 TL
 • Fosilli Kehribar 14 Ayar Altın Püsküllü Tesbih Fiyatı: 39.645 TL
 • Gümüş Kalemli Tesbih Fiyatı: 1.531.875 TL
 • Üst Düzey Osmanlı Kehribar Fiyatı: 113.750 TL

Görüleceği üzere kehribar tesbihlerin fiyatları çokça değişiklik gösterebiliyor. En pahalı kehribar tesbihlerinse yaklaşık olarak 2,5 milyon lira civarında olduğu biliniyor.

Dünyanın En Güzel Tesbihi

Dünyanın en güzel tesbihi
Dünyanın en güzel tesbihi

Dünyanın en güzel tesbihi kehribar, değerli maddelerden biridir. Yalnızca tesbih için değil çeşitli takılarda da sıkça tercih edilir. Fosilleşmiş ağaç reçinesinden elde edilen kehribarlar tropik ağaçlarda oluşur. Kehribarın işlenmesi sonucunda değerli bir taş haline geldiği bilinmektedir. Dünyanın en güzel tesbihleri de kehribar tesbihlerden oluşur. Dünyanın en güzel tesbihi her zaman en pahalı tesbih olmayabiliyor. Tesbihin yapıldığı malzeme önemli olsa da tarihine de dikkat edilmelidir.

En Değerli Tesbih Taşı Hangisidir?

En değerli tesbih taşı hangisidir
En değerli tesbih taşı hangisidir

En değerli tesbih taşı hangisidir sorusu yıllar içerisinde sıkça merak edilmektedir. En değerli tesbih taşı uzun yıllardır kehribar olarak görülür. Doğal taş tesbihler arasında yer alan kehribar tesbihler aynı zamanda oldukça pahalı olabilir. Replika olan modelleri uygun fiyatlı olsa da orijinal kehribar tesbihler 60 bin TL gibi bir fiyattan başlar.

Dünyanın En Pahalı Kehribar Tesbihi

Dünyanın en pahalı kehribar tesbihi (en pahalı tesbih modelleri)
Dünyanın en pahalı kehribar tesbihi

Dünyanın en pahalı kehribar tesbihi birçok habere konu olurken aynı zamanda yıllardır sosyal medyada da paylaşılıyor. En pahalı kehribar tesbihi için güncel fiyat detayları ise;

 • Tam olarak 200 bin dolar değerinde olan tesbih 75 karat pırlantadan oluşuyor. Üzerinde 1.504 değerli taş ve altın kaplaması bulunuyor.

Bu ek bilginin yanı sıra bir düşük modelininse 150 bin dolardan satışa sunulduğu biliniyor.

En Pahalı Tesbih Ne Kadardır?

En pahalı tesbih ne kadardır
En pahalı tesbih ne kadardır

En pahalı tesbih ne kadardır sorusu satışta olan ve satışta olmayan tesbihler olarak ikiye ayrılabilir. Yukarıda bahsedilmiş olan 200 bin dolar değerindeki tesbih satışta değildir. Tesbih koleksiyonu olan bir kişi tarafından satın alınmıştır. Güncel olarak satışta olan en pahalı tesbih ise 400 bin lira değerindedir. Kehribardan üretilmiş olan bu tesbih onlarca yıldır birçok kişi tarafından kullanılmıştır.

En Pahalı Tesbih Hangisi?

En pahalı tesbih hangisi
En pahalı tesbih hangisi

En pahalı tesbih hangisi sorusu çeşitli yıllara ve ülkelere göre değişiklik gösterebiliyor. Tesbih koleksiyonerliğinin yoğun olarak yapıldığı ülke Türkiye’dir. Fakat yine de dünyanın her ülkesinden farklı koleksiyonerlerin olduğu biliniyor. En pahalı tesbih ise yukarıda da belirtildiği üzere 200 bin dolar değerindedir.

Kehribar tesbihleriyle ana haber bültenlerine çıkmış olan Fidan ailesi Adana’da yaşıyor. 52 bin dolar güncel satış fiyatlı kehribar tesbih bu aileye aittir. Tesbihin gramının 150 dolar üzerinden fiyatlandırıldığı biliniyor. Yaşı ise tahmin dahi edilemiyor. Güncel satış fiyatı 52 bin dolar olan kehribar tesbihe birçok kişi ilgi gösteriyor.

En İyi Tesbih Hangisi?

En i̇yi tesbih hangisi
En i̇yi tesbih hangisi

En iyi tesbih hangisi konusu kişiden kişiye değişiklik gösterebiliyor. Özellikle koleksiyon olarak ya da dekoratif amaçlı satın alınan tesbihler farklı özelliklere sahip oluyor. Yapıldığı tesbih taşı, koleksiyon değeri, estetik değeri ve tarihçesi tesbihin kalitesini belirliyor. Genellikle kehribar tesbihler tercih edilse de farklı taşlardan üretilen tesbihler de oldukça kaliteli olabiliyor. Bunlara bazı örnekler ise aşağıda yer alıyor:

 • Kehribar Tesbih
 • Kaplan Gözü Tesbih
 • Bağa Tesbih
 • Karma Ağaç Tesbih
 • Ametist Tesbih
 • Erzurum Oltu Taşı Tesbih

Dünyanın en pahalı kehribar tesbihi ve ayrıntıları hakkında tüm bilgilere içeriğimiz boyunca yer verdik. Eğer içeriğimizde yanlış ya da eksik bilgilere yer verdiğimizi düşünüyorsanız bunu hemen yorum olarak belirtmeniz yeterli olacaktır. Tüm yorumlarınızı dikkate alıyor en kısa sürede geri bildirimde bulunuyoruz.

Amber Göz Rengi – Büyüleyen Göz Renkleri Nelerdir?

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥