E Devletten sağlık raporu nasıl alınır ve e devlet’ten çocuğun sağlık raporu nasıl alınır, bilgilendiriyoruz. E-devlet sağlık raporu ehliyet için nasıl alınır, birlikte inceleyelim.

E Devletten sağlık raporu nasıl alınır, hayatımızda bazı sağlık sorunlarıyla karşı karşıya kalabiliriz. Tüm sağlık raporlarınız için başvuru oluşturmanız gerekir. Başvurularınızı e-devlet üzerinden yapabilirsiniz. Sağlık raporu özellikle ehliyet almak isteyen kişiler için mecburidir. Yeni ehliyet alacak kişiler bu raporu almak zorunda olduğu gibi ehliyetini yenilemek isteyen kişiler içinde bu durum geçerlidir. Sağlık raporu kişinin ehliyet alabilmesinde herhangi bir sorun olmadığını kanıtlayan bir belgedir. Ehliyeti alması için kişinin sağlık sorunu olmaması gerekir.

E-devlet üzerinden sağlık raporlarınızın sonuçlarınızı görüntüleyerek istenilen belgeye kolayca ulaşabilirsiniz. Birçok kişi tarafından merak edilen konulardan birisi ise sağlık raporu başvurusunun nasıl olacağıdır. Yapmanız gereken adımlar şu şekildedir;

  • E-devlet hesabınıza giriş yapınız. Daha sonra e-hizmetler yazan seçeneğe tıklayınız. E-hizmetler seçeneğine tıkladıktan sonra Sağlık hizmetlerine tıklayınız. Daha sonra Kişisel Sağlık Bilgi Formu seçeneğine tıklayınız.
  • Açılan sayfa da önceden sağlık raporunuz yoksa sağ üst kısımda yer alan Yeni Başvuru seçeneğine tıklamanız gerekir.
  • Karşınıza çıkan sayfada kişisel bilgilerinizi tam ve doğru ilgili alanlara doldurunuz. Daha sonra bilgilerinizi ekledikten sonra Devam Et seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır. Bu işlemleri tamamladıktan sonra sağlık raporu için başvurunuzu gerçekleştirmeniz olursunuz. Bu sayfa üzerinden başvurunuzu kontrol edebilirsiniz.

E-Devlet Sağlık Raporu Sorgulama

e-devlet sağlık raporu sorgulama

Hayatımızın birçok alanında sağlık raporuna ihtiyacımız olmaktadır. Sağlık raporlarınızı e-devlet üzerinden alabilirsiniz. Var olan sağlık raporlarınızı ise yine e-devlet üzerinden sorgulayabilirsiniz. Özellikle ehliyet almak isteyen kişiler için sağlık raporunun olması mecburidir. Sağlık raporlarınızı e-devlet üzerinden nasıl sorgulayacağınızı bilmiyorsanız sizler için yazımızda ele aldık.

  • E-devlet sağlık raporu sorgulama istiyorsanız yukarıdaki görselde belirttiğimiz adımları takip ederek işlemini tamamlayabilirsiniz.
E-Devlet Sağlık Raporu Sorgulama
E-Devlet Sağlık Raporu Sorgulama

Daha fazla ilgili içerik;


18 Yaş Altı Sağlık Raporu E-Devlet

18 Yaş altı sağlık raporu e-devlet, sağlık raporu birçok işlem için gerekli olan bir belgedir. Kişinin sağlık sorununun olmadığını gösteren bu belgeyi e-devlet üzerinden sorgulayabilir ve görüntüleyebilirsiniz. 18 yaşından küçük olan kişiler için sağlık raporu alınır mı, yada sağlık raporunu e-devlet üzerinden nasıl görüntüleyebilirsiniz bu konuları merak ettiğinizi biliyoruz. Hadi gelin kafanızda yer alan bu soruların cevaplarını bulalım.

  • 18 yaşından küçük olan çocuklarınız için özel gereksinim sağlık raporlarını sorgulama ekranına ulaşmak için e-devlet arama motoruna Çocuk Özel Gereksinim yazarak ulaşabilirsiniz.
  • 18 yaşından küçük çocuklar için okul sporlarında sağlık raporunu istenmektedir. Bunun için yapmanız gereken işlemler şu şekildedir; e-devlet üzerinden ebeveynler kendi sistemlerine giriş yapmaları gerekir. Arama kısmına Spor Bilgi Sistemi yazarak bu seçeneğe tıklayınız.
  • Açılan ekrandan Uygulamaya git seçeneğine tıklayınız. Daha sonra alt kısımlarda yer alan Sağlık Raporu İçin Sevk yazan seçeneğe tıklayınız. Kişi seçimi yaparken velayetim altında bulunan kişi için seçeneğine tıklayınız.
  • Karşınıza gelen T.C kimlik numarası yerine öğrencinin kimlik numarasını girin. Bu kısımda Sağlık Raporu için Sevk talebinizi oluşturursunuz. Aile hekimine giderek de çocuğunuz için sağlık raporunuzu alabilirsiniz.

E devlet’ten çocuğun sağlık raporu nasıl alınır

E devlet’ten çocuğun sağlık raporu nasıl alınır, çocuklarınız için bazı zamanlarda sağlık raporu almanız gerekmektedir. Çocuklar için genellikle okul sporlarında sağlık raporu istenmektedir. Okul sporları için sağlık raporlarını oluşturacaksanız ilk önce sevk işlemlerinizi gerçekleştirmeniz gerekir. Sevk işlemleri için e-devlet sistemi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Ebeveynler ilk olarak kendi e-devlet sistemine girmeleri gerekir. Daha sonra Spor Bilgi Sistemi uygulamasına gitmeniz gerekir. Spor bilgi sistemine giriş yaptıktan sonra Sağlık raporu için sevk yazan kısma tıklayarak sevk işlemlerinizi tamamlayınız. Sevk işlemlerinizi tamamladıktan sonra Aile hekimlerine giderek sağlık raporlarınızı elde edebilirsiniz.