Sağlık Ocağından Sağlık Raporu Nasıl Alınır?

Sağlık Ocağından Sağlık Raporu Nasıl Alınır ve Sağlık Ocağı Sağlık Raporu Verir Mi 2021 hakkında bilgilendiriyoruz. Aile Hekimi Sağlık Raporu Vermiyor 2021 işte detayları.

Sağlık ocağından sağlık raporu nasıl alınır, sağlık ocağından sağlık raporu alınabilir mi soruları sağlık raporuna ihtiyacı olan kişiler tarafından merak ediliyor. Aile hekimliği Türkiye’deki sağlık sisteminin vatandaşa ulaşan en uç noktasıdır. Her mahallede, her sokakta aile sağlığı merkez bulunur. Dolayısıyla küçük çaplı sağlık problemlerinde hastanelere gitmeye gerek kalmadan aile hekimine gidilir.

 Sağlık ocaklarından sağılık raporu alınması aile hekiminin gerekli görüp görmemesine bağlıdır. Aile hekimleri yetki ve tedavi alanına giren konularda sağlık raporu düzenleyebilir. Yetki ve tedavi alanı dışında kalan durumlarda başka bir hastaneye yönlendirme yapabilir.

Sağlık ocağı randevusu

Sağlık ocakları çalışma saatleri 2021

Sağlık Ocağı Tahlil Sonuçları Öğrenme

Sağlık Ocağı Sağlık Raporu Verir Mi 2021

Sağlık ocağı sağlık raporu verir mi 2021 yılında merak edilen konular arasındadır. 2021 yılında da diğer yıllarda olduğu gibi sağlık ocakları birtakım sağlık raporlarını verebiliyor. Aile hekiminin sağlık raporu verebilmesi için sağlık raporu kapsamının aile hekiminin yetkisi alanında olması gerekir. Sağlık ocakları şu raporları verebilir:

 • İşe girmek için gerekli sağlık raporları
 • Engelli veya yatalak hastaların evde sağlık hizmetlerinin verilmesini sağlamak için verilen raporlar
 • 65 yaş üstü vatandaşlara akli meleke raporu
 • Evlilik için alınması gereken ‘‘evlenmeye engel yoktur’’ raporu
 • Yivsiz av tüfeği için gereken sağlık raporu
 • Sürücü belgesi almak için gereken sürücü belgesi sağlık raporu
 • Sporcuların lisans alabilmeleri için gerekli lisans raporu
 • Zorunlu kılınan hallerde defin raporu
 • Taşeron işçi raporu

Labim Sonuç Sistemi – Aile Hekimi Tahlil Sonuçları Öğrenme

Gebelik Hesaplama 2021 – Hamilelik Kaç Haftalık

Aile Hekimi Sağlık Raporu Vermiyor 2021

Aile hekimi sağlık raporu vermiyor 2021 yılında karşılaşılan sorunlardan biri olmuştur. Aile hekimlikleri yetki ve konu alanı dışına giren sağlık raporlarını düzenleyemez. Bu nedenle daha büyük hastanelerden veya tam teşekküllü hastanelerden sağlık raporu alınması daha doğru olacaktır. Aile hekiminin sağlık raporu veremediği durumlar şunlardır:

 • Tam teşekküllü hastanelerden alınması gereken özel sağlık raporları
 • Aile hekiminin rapor verme yetkisi dışındaki bir konuda rapor verilmesi istendiğinde
 • Aile hekimi ilgili raporun size verilmeyeceğine kanaat vermesi durumu

Bu durumlarda aile hekimlikleri sağlık raporu düzenleyemez. Sağlık ocağından rapor almada başka bir önemli husus ise sağlık ocağının bulunduğu yerdir. Kendi aile hekimlikleriniz dışında başka bir yere gitmeniz dışında sağlık raporu alamayacaksınız.

Aile hekimi maaşı 2021

Aile hekimi değiştirme 2021

Ali Saroğlu

Uzun yıllardır Google için içerik üretiyorum. Bu içeriklerin faydalı olması katkıda bulunmak istersen benimle iletişime geçebilirsin.

5 Yorum

 1. Spor için sağlık raporu almak isteyenler öncelikle edevletten gsb menüsünden sevk çıkarmaları gerekiyor bu hususa dikkat etmelerini öneririm.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu