E Nabız Çocuğumun Bilgileri Nasıl Girerim?

E Nabız Çocuğumun Bilgileri Nasıl Girerim ve 18 yaş altı e nabız’a nasıl girilir detaylı bilgilendiriyoruz. E-Nabız şifresi nasıl alınır işte detayları.

E-Nabız çocuğumun bilgileri nasıl girerim? Ebeveynler bu sorunun cevabını aramaktadır. E-Nabız sistemi, Sağlık Bakanlığı tarafından oluşturulan ve vatandaşların tüm sağlık bilgilerini barındıran online bir sistemdir.

E-Nabız üzerinden çocuğunun bilgilerini girmek isteyen ebeveynlerin öncelikle sisteme giriş yapmaları gerekir. Sisteme giriş yapan anne babalar bazen sistem hatası olarak çocuklarını göremez. Bu durumda “Çocuklarımı Göremiyorum” menüsü üzerinden işlem yapılmalıdır.

Sistem menüsü içerisinde “Paylaşım” bölümünün altında “Çocuklarımı Göremiyorum” başlığı bulunur. Bu sayfa üzerinden ebeveynler çocuklarını kaydedebilirler. Kaydı tamamlanan çocukların bilgilerinin değişimi E-Nabız sistemi üzerinden kolayca yapılabilmektedir.

e Nabız Yükle

MHRS Parolası Nasıl Alınır

18 yaş altı e nabız’a nasıl girilir?

E-Nabız ilk giriş için e devlet şifresi gerekmektedir. E-Devlet şifresi ise 18 yaşından büyük vatandaşlara verilir. Peki 18 yaş altı E-Nabız’a nasıl girilir? 18 yaşından küçüklerin sisteme girebilmesi için aile hekimlerinden geçici şifre almaları gerekmektedir.

Site üzerinden bulabilecekleri onay formunu aile hekimleri ile birlikte dolduran vatandaşlara E-Nabız için geçici bir şifre verilir. Kullanıcı olma işlemleri tamamlandıktan sonra kullanıcılar şifrelerini değiştirebilirler.

Aşının Çıkıp Çıkmadığını Nasıl Anlarız?

E-Nabız barkod no nedir?

E-Nabız sistemi üzerinden vatandaşlar tahlil sonuçlarını kolayca takip edebilmektedir. E-Nabız barkod no nedir? Barkod numarası, hastaların tahlil sonuçlarını internet üzerinden takip edebilmesi için gidilen sağlık kuruluşu tarafından verilen bir numaradır.

Barkod numarasına sahip vatandaş, E-Nabız sistemi üzerinden numarayı girerek sorgulama yapabilmektedir. Örneğin kan tahlili sonucunu bu barkod sayesinde hastaneye gitmeden kolayca takip edebilir. Ayrıca Covid-19 test sonuçları da barkod numarası ile sistem üzerinden takip edilebilir.

Eşlere Aşı Randevusu Nasıl Alınır?

E-Nabız şifresi nasıl alınır?

E-Nabız’a girmek için şifreye ihtiyaç vardır. E-Nabız şifre nasıl ALINIR? Sisteme girmenin ve şifre almanın iki yolu vardır. Bunlardan ilki E-Devlet üzerinden giriş yapmaktır:

  • E-Devlet’e şifre ya da mobil imza kullanarak giriş yapılabilir.
  • Sisteme giriş yaptıktan sonra, E-Nabız profili oluşturmaya başlanacaktır.
  • Profil oluşturmadan önce kullanım koşulları okunmalı ve onaylanmalıdır.
  • Sonra profil bilgileri oluşturulmalıdır.
  • Gerekli Bilgiler eksiksiz ve doğru yazılmalıdır.

E-Devlet şifresi olmayan kullanıcılar, aile hekimleri ile doldurulacak bir form yardımı ile E-Nabız şifresi alabilirler. Şifresini alan kullanıcı daha sonra şifre değişikliği yapabilmektedir.

Ücretsiz MHRS Yükle 2021

Ali Saroğlu

Uzun yıllardır Google için içerik üretiyorum. Bu içeriklerin faydalı olması katkıda bulunmak istersen benimle iletişime geçebilirsin.

5 Yorum

  1. Oğlumun babası 2 yaşında vefat etti ve şu an 15 yaşında. E nabız fan oğlumun bilgilerine ulaşmak istediğimde diğer ebeveynin onayı gerekiyor diyor. Ne yapmalıyım bilemiyorum ama bu durum çok sinir bozucu.

  2. Günümüz de artık tahliller eskisi gibi kağıtla elimize verilmiyor. Her şey teknolojiye döküldü. Şimdi herkesin e nabızı var.  E nabız uygulaması gerçekten çok iyi bir uygulama. Tekrar tahlil almak için hastaneye ya da sağlık ocağına gitmeye gerek kalmıyor. Sadece bu 18 yaş altı içi e nabız olmaması ya da şifreyle açılması gibi durumların olması bana tuhaf geliyor açıkçası. Yani ebeveynler çocuklarının tc kimlik numarası ile onlarada bir hesap oluşturabilir. Neden şifre için doktora gidilmesi gerekiyor bunu anlamıyorum.  Bence bunun değerlendirmesi yapılmalı o zaman daha da güzel bir uygulama olacaktır.

  3. E nabız sistemi çok faydalı tüm oğlumun bilgilerine dakikasında ulaşabiliyorum. Yazılan reçeteden adres değişikliğine kadar bir çok farklı bilgiye ulaşabilirsiniz. E-devlet üzerinden şifre alıp hemen giriş yapabilirsiniz. Çocuğuma erişim bölümü de ayrıca çok faydalı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu