EFT İptal Etme Ziraat

EFT iptal etme ziraat hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Ziraat mobil EFT iptal etme ve Ziraat Bankası FAST iptal etme işte detaylar.

EFT iptal etme Ziraat Bankası için nasıl yapılır, EFT iptal işlemi yapılır mı ve benzeri soruların yanıtları sıklıkla merak ediliyor. Bu noktada Ziraat Bankası üzerinden EFT işlemi yaptıysanız ve bu işlemin yanlış olduğunu düşünüyorsanız kolayca iptal edebilirsiniz. Ancak iptal işlemi yapabilmeniz için ilgili EFT işleminin karşı tarafın hesabına yansımamış olması gerekiyor. Ziraat Bankası EFT işlemlerinizi iptal edebileceğiniz birden fazla yöntem bulunuyor. Bu yöntemleri sıralamak gerekirse de;

  • Müşteri Hizmetleri EFT İptali
  • Mobil Uygulama EFT İptali
  • Ziraat İnternet Şube EFT İptali
  • Ziraat Bankası Şubelerini Ziyaret Ederek EFT İptali

Bu adımlardan herhangi birini tercih ederek kolayca EFT işlemlerinizi iptal edebilirsiniz. Buradaki en önemli nokta ilgili EFT iptalinin sağlanması için ödemenin karşı hesaba henüz geçmemiş olmasıdır. Eğer ilgili ödeme gönderdiğiniz hesaba yansımışsa ne yazık ki EFT iptal işlemini yapmanız mümkün olmayacaktır.

Ziraat Bankası Müşteri Temsilcisine Nasıl Bağlanılır

Ziraat Mobil EFT İptal Etme

Ziraat mobil EFT iptal etme işlemini kolayca yapabilirsiniz. Eğer Ziraat Bankası üzerinden farklı bir hesaba para gönderimi yapmak üzere EFT işlemi yaptıysanız ve iptal etmeyi istiyorsanız Ziraat mobil şube üzerinden bu işleminizi kolayca yapabilirsiniz. Ancak Ziraat Mobil üzerinden EFT iptal işlemi yapabilmeniz için henüz EFT transferinin karşı hesaba yansımamış olması gerekiyor. Mobil şu üzerinden EFT iptal adımları ise şu şekildedir;

  • Ziraat Bankası mobil şubeye giriş sağlayın.
  • Ardından ise sol tarafta yer alan menüden para transferleri kısmına tıklayarak devam edin.
  • Al menüde açılan EFT emirleri kısmına tıklayarak iptal etmek istediğiniz EFT işlemini kolayca iptal edebilirsiniz.

Bu adımlardan sonra ilgili EFT işleminiz anında iptal olarak tutar ise hesabınıza geri yansıtılır.

Ziraat Bankası FAST İptal Etme

Ziraat Bankası FAST İptal Etme

Ziraat Bankası FAST iptal etme işlemi ne yazık ki mümkün değildir. FAST işlemleri bildiğiniz üzere saniyelik para transferi işlemidir. Banka fark etmeksizin herhangi bir hesaba dilediğiniz saatte para göndermenizi sağlar. Genel olarak para transferi işleminiz sadece bir iki saniye içerisinde tamamlanır. Herhangi bir nedenden kaynaklı eğer para 25 saniye içerisinde transfer olmazsa otomatik olarak iptal edilir. Bunun dışında sizin iptal etme şansınız bulunmamaktadır.
Ziraat Bankası EFT İptali Sorgulama

Ziraat Bankası EFT iptali sorgulama yapmak istiyorsanız doğrudan müşteri hizmetlerinden destek alabilirsiniz. EFT işlemlerinizi çeşitli yöntemlerle iptal ettikten sonra işlemin onay alıp almadığından emin olmak üzere sorgulama yapabilirsiniz. Bu sorgulama için 444 00 00 numarasını arayarak Ziraat Bankası müşteri hizmetlerine ulaşıp ayrıntılı bilgi talebinde bulunabilirsiniz.

Bunun yanı sıra EFT iptal işleminden sonra eğer ilgili EFT tutarı hesabınıza yansıdıysa da işlemin onaylandığını anlayabilirsiniz. Bunun için sorgulama yapmak üzere de Ziraat bankası mobil şubeye giriş yaparak hesabınızı kontrol edebilirsiniz.

Ziraat Bankası Gönderilen Parayı Geri Alma

Ziraat Bankası gönderilen parayı geri alma işlemi sadece araştırma neticesinde mümkün olabilir. Eğer herhangi bir hesaba para transferi yapacaksanız İBAN numarası, hesap numarası girdiğiniz isim soy isim ile eşleşmiyorsa bankanın ilgili para transferini reddeder. Bu noktada yanlış hesaba para transferi yapmanız mümkün olmaz.

Nitekim A kişisi yerine yanlışlıkla B kişisinin hesabına EFT ile para transferi yapmış olabilirsiniz. Bu gibi durumlarda para gönderimi yaptığınız hesap sahibinden ilgili ücreti iade etmesini talep edebilirsiniz. Hesap sahibi ile irtibata geçmeniz dışında herhangi bir iade alma yöntemi bulunmamaktadır.
Ziraat Bankası EFT mesaj ücreti İptali

Ziraat Bankası EFT Mesaj Ücreti İptali

Ziraat Bankası EFT mesaj ücreti iptali ancak bilgilendirme mesajı hizmetini iptal etmeniz halinde mümkün olacaktır. Ziraat Bankası müşterilerine SMS ile bilgilendirme hizmetini SMS başına 0,21 kuruş keserek veriyor. EFT gönderimlerinde bu SMS hizmetinden faydalanmak istemiyorsanız kolayca iptal edebilirsiniz. Bunun için Ziraat bankası müşteri hizmetleri ile doğrudan irtibata geçerek SMS hizmetini iptal etme talebinizi iletebilirsiniz.

0.49 Araç Kredisi Hesaplama Ziraat Bankası

Ziraat Bankası Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi

EFT İptal Etme İş Bankası

EFT İptal Etme VakıfBank

EFT İptal Etme Garanti

googlehaberler