2024 Ehliyet fiyatları herşey dahil oldukça artmış olması nedeni ile fiyatların ne kadar olduğu herkesin merak konusu olarak gündem oluyor.

Ehliyet kurs fiyatı, sınav harcı ve sınava giriş ücreti ile beraber 2024 yılında ehliyet alma fiyatı aşağıdaki gibidir;

Kurs Ücreti8.000 TL
Emniyete Ödenecek3.260 TL
Sıvan Harcı400 TL
Direksiyon Sınav Harcı400 TL
Toplam:12.060 TL

B Sınıfı Ehliyet Fiyatları Her Şey Dahil

B sınıfı ehliyet fiyatları her şey dahil olarak bakıldığında 12.060 TL’dir. Bu fiyatlar içerisinde ehliyet için gidilecek kurs ücreti, sınav harç ücreti, ehliyet sınavı giriş ücreti yer alıyor. Toplam olarak ise fiyatlar şu şekildedir:


Daha fazla ilgili içerik;


Yıllara Göre Ehliyet Fiyatları

Ehliyet Fiyatları Herşey Dahil

Yıllara göre ehliyet fiyatlarına bakıldığı zaman 2024 yılında belirlenen ücretlerin diğer yıllara göre artış gösterdiği belli oluyor. Her ehliyet sınıfında kişinin ödemesi gereken tutar değişiklik gösteriyor.

2021272 TL
2022705 TL

B Ehliyet Hangi Araçları Kullanır

En sık kullanılan araç sınıfı olan B sınıfı ehliyet ile otomobil ve kamyonet kullanmak mümkündür. Aynı zamanda römorklu otomobil kullanımı için de B sınıfı ehliyet geçerlidir. B ehliyeti alarak bu araçları kullanmanız mümkün.

2024 Yılı Ehliyet Nasıl Alınır?

Hak ettiğiniz sürücü belgesini almak için öncelikle Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü internet sitesinden online bir şekilde ya da ALO 199 hattını arayarak sürücü belgesi randevusu almanız mümkündür. Başvuru sırasında da bu belgenin yanınızda olması gerekiyor.

Leave A Reply