En iyi boğaz pastili 2023, hepimizin başına gelen hiç hoş olmayan boğaz gıdıklanmasında, yutkunmada zorlukta, öksürük nöbetlerinde, boğazda hafif kızarıklık gibi durumlarda başvurduğumuz kurtarıcımız boğaz pastilleridir. Önceden tedbirimizi almadığımızda bu durum boğaz ağrısına ve boğazda yanmaya kadar ilerler. Peki hangi sebeplerden dolayı oluşan boğaz ağrılarında pastil kullanmalıyız. Çünkü hekime başvurmalı bir durum olabilir.

Boğaz ağrılarının en bilindik nedeni grip, soğuk algınlığı gibi bakterilerdir. Bazı alerjik durumlar saman nezlesi gibi. Dumanlı ve kirli ortamlarda bulunmak gibi sebeplerden dolayı oluşan boğaz ağrılarında boğaz pastilleri kullanılabilir. Boğaz pastilleri doktor tarafından yazılmaya da bilinir. Reçetesiz eczaneden temin edebilirsiniz. Boğaz pastilleri alacağınız zaman Aile hekiminize ya da eczacınıza danışabilirsiniz.

Boğaz pastilleri genellikle bitkisel tabletlerdir. Bu tabletler boğazdaki tahrişi önlemek ya da boğazdaki ağrıyı geçirmek için boğazda yavaşça çözülmelidir. Çünkü pastili emdiğinizde içinde bulunan bileşenler çözünür ve tükürük bezinin tükürük üretmesi için uyarır. Boğazın kuru kalmasını önler. Ayrıca içindeki farklı bileşenlerin boğaz üzerinde de etkisi vardır.

Birçok boğaz pastili çeşitleri vardır. Her çeşidin içeriği ve işlevi farklıdır.

 • Antibakteriyel pastiller bakterilerin sebep olduğu enfeksiyona karşı savaşmada yardım eder fakat çoğu boğaz ağrıları soğuk algınlığı ve gripten kaynaklı olduğundan tek başına yardımcı olamaz.
 • Mentol pastil, burun ve göğüs tıkanmasına yardımcı olan hemen rahatlatan sentetik bir bileşendir. Okaliptüs pastil, okaliptüs soğuk algınlığı ve öksürükte doğal bir şifa olarak kullanılmaktadır. Ayrıca soğuk algınlığı semptomlarını azaltır.
 • Ağrı kesiciler, flurbiprofen veya benzidamin hidroklorür gibi Steroid olmayan Anti Enflamatuar ilaçlar boğazlardaki şişlik ve ağrıların azalmasında yardımcı olur. Boğaz ağrılarınızdan geçici ama anında bir rahatlama istiyorsanız bu tür ilaçlı pastil etkili olacaktır.
 • Doğal bileşenli pastil istiyorsanız Mürrüsafi içeren Vocalzone ilk tercihiniz olmalıdır.
 • Anestezik pastiller, Benzokain gibi temas ettikleri bölgeyi geçici olarak uyuşturmak için kullanılır. Etkisi geçince şikayetleriniz devam eder.
 • Öksürük kesici (Antitüsitler) Pholcodine, Dekstrometorfan hidroklorür boğaz ağrısına sebep olabilecek kuru öksürüğü geçirmeye yardımcı olmak için kullanılan boğaz pastilleridir.
 • Mürrüsafi içeren Vocalzone pastilleri doğal bileşen pastillerdir.

Boğaz Pastili Eczane Fiyatı

Boğaz pastili eczane fiyatı, Boğaz pastillerinde birçok çeşit vardır. Bu çeşitlerin içerikleri de farklı olabilmektedir. Şikâyet durumunuza göre doktorunuza ya da eczanenize danışmanız iyi olur. Günümüzde de online alışveriş sitelerinde alacağınız ürün hakkında yapılan yorumlarda size yardımcı olabilir. Şimdi gelelim sizin için araştırdığımız boğaz pastili eczane fiyatlarına

 • Strepsils 39.00 TL
 • Otaimuzinc 42,99 TL
 • Hyper İmmun 123.00 TL
 • Terapas 42.00 TL
 • DNZ Sambucus Special 29.00 TL
 • Otacı Pastisin 35.00 TL
 • Fitospan 43.00 TL
 • Dynavit Herbal 35.00 TL
Boğaz Pastili Zararları
Boğaz Pastili Zararları

Boğaz Pastili Zararları

Boğaz pastili zararları, Pastillerin faydası olduğu kadar kullanımına göre zararı da olabilir. Dışardan bakıldığında şekerleme gibi görünse de ilaç olduğunu unutmamak lazım. Her ne kadar yan etkisi bakımından hafif ilaç olsa da kullanım dozu aşıldığı zaman zarar verebilir.

Pastilin zararlı olup olmaması sizin pastili ne kadar kullanmanızla ilgilidir. Pastil kullanımında da günlük doz aşılmamalıdır. Ayrıca iki pastil arasındaki zaman aralığına da dikkat etmeliyiz. Pastili ağzımızda ne kadar çok tutar ya da emersek o kadar da faydası olur. Çünkü tükürük bezleri daha çok çalışarak pastil içindeki bileşenler daha etkili olacaktır.

Boğaz Pastili Çeşitleri

Boğaz pastili çeşitleri, Boğaz pastilleri boğazdaki ağrıyı, tahriş olmuş dokuyu ve öksürüğü geçici olarak durdurmak için kullanılır. Boğaz pastillerinin orijinal şekli bir elmas gibi eşkenar dörtgen şeklindedir.

 • Boğaz pastilleri, okaliptüs, anestezik ya da benzokain içerirler. Mentol içerikli pastillerde vardır. Genellikle burun ve göğüs rahatlığı için kullanılır. Halls gibi çeşitler de vardır. Nane, nane yağı ve mentol içerir. Ballı pastillerde vardır. Boğaz pastilleri bitkisel içerikli olduğu için sizlerde evinizde rahatlıkla yapabilirsiniz.
Strepsils Boğaz Pastili
Strepsils Boğaz Pastili

Strepsils Boğaz Pastili

Strepsils boğaz pastili takviye niteliği taşır. Beslenmenin ya da ilacın yerine geçmez. Günlük kullanım dozu 2 ile 4 adetle sınırlıdır bu doz aşılmamalıdır. Hamilelikte veya emzirme döneminde kullanım için mutlaka doktora başvurulmalıdır. Strepsils Herbal, bitki özlerinden ve doğal bileşenlerden yapılan bir boğaz pastilidir. Strepsils Herbal’ın içinde yapay tatlandırıcı ve şeker bulunmaz. Tablet şeklinde satılır ve içinde 16 adet pastil bulunur. Tablet formundaki her Strepsils ürünleri farklı içerik ve etkilere sahiptirler. Strepsils Herbal boğaz pastilinin öne çıkan üç ürünü şunlardır.

 • Strepsils Herbal Ekinezya, bağışıklık desteği sağlar. Ekinezya, beta glikan ve propolisten oluşur. Boğaz ağrılarını rahatlatmakla birlikte kullananların başka ihtiyaçlarını da karşılar. Ses kısıklığının giderilmesinde de kullanılır. Boğazda oluşan tahriş dokularının onarılmasında ve kuru öksürüğün giderilmesinde de çok etkilidir.
 • Strepsils Herbal Ihlamur, yoğun bir formüle sahiptir. Papatya, Ihlamur, meyan bileşenlerinden oluşmaktadır. Meyanın doğal tatlandırıcı özelliği olduğundan dolayı başka hiçbir tatlandırıcı kullanılmamıştır. Boğaz ağrısının, boğaz kuruluğunun, öksürüğün giderilmesinde hızlı ve etkili bir rahatlama sağladığı için tercih edilir.
 • Strepsils Herbal Zencefil, savunma desteği olan bir boğaz pastilidir. İçinde adaçayı, kekik ve zencefil gibi bitkiler bulunur. İltihaplı boğaz ağrılarında kullanılır.

Antibiyotikli Pastil

Antibiyotikli pastiller ağır ve zor semptomlar gösteren boğaz ağrılarında kullanılır. Ağrıları kısa sürede tedavi etmekte ve çok etkilidir. Antibiyotikli pastillerde şeker ilaveli ya da ilavesiz olarak seçenekleri vardır. Günlük kullanım dozunu kesinlikle geçmemelisiniz. Çünkü diğer pastillere göre daha ağırdır. Günlük kullanım dozuna dikkat ettikten sonra gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Diğer pastillere göre daha ağır olsa da hemen etkisini gösterir. Boğaz kuruluğuna, boğaz ağrılarına iyi gelmektedir.

Parmak Delmeden Şeker Ölçüm Cihazı Fiyatları

Kariyer Fikirleri Nikah Şekeri

Glifor Kilo Verdirir Mi ve Glifor Fiyatı

Majezik Reçetesiz Fiyatı

Perebron Şurup Fiyatı