En İyi Bronzlaştırıcı Yağ – Satın Almadan Evde Bitkisel Karışım

En iyi bronzlaştırıcı yağ bronzlaşmak isteyen kişilerin tercih ettikleri yöntemlerden en bilindik olanıdır. Bronzlaştırıcı yağlar, bronzlaşmanın en hızlı ve en sağlıklı yoludur.

En İyi Bronzlaştırıcı Krem

En iyi bronzlaştırıcı krem listesinde farklı ürünler yer almaktadır.

 • NUXE Sun 10 SPF Bronzlaştırıcı Yüz ve Vücut Yağı
 • Hawaiian Tropic
 • Bioderma Photoderm Bronz Brume Dry Oil SBF 50+
 • Lancaster Tan Deepener
 • Eda Taşpınar Bronzing Bomb

En Hızlı Bronzlaştırıcı Yağ

En hızlı bronzlaştırıcı yağ

Bronzluk için kullanılan yağların doğal olması da çok önemlidir. Yağlar hem cildi nemlendirir hem de soyularak kötü görünmesini engeller. Güneşlendikten sonra duş almak ve nemlendirici kullanmak güneşte nemini kaybeden cilde nemi geri kazandıracak ve rahatlamanıza yardımcı olacaktır.

 • Kakao Yağı: Bronzlaşmanıza yardımcı olan birçok doğal yağ ve kozmetik ürünü olduğunu unutmamak gerekir. Kakao yağı, özellikle açık tenliyseniz, ağrısız ve hızlı  bronzlaşmanın anahtarıdır.  Bronzlaşmak için, bronzlaşmadan önce daima cildinize  güneş kremi sürmelisiniz. Daha sonra kakao yağı sürerek bronzlaşabilirsiniz.
 • Hindistancevizi Yağı: Doğal yağlar, çikolata bronzluğu elde etmenin en etkili ve en ucuz yoludur. En ünlüsü hindistancevizi yağıdır. Bu yağı saf haliyle kullanabileceğiniz gibi hazır güneş koruyucu kremlerle karıştırarak da kullanabilirsiniz. Daha iyi bir etki için güneşe çıkmadan 20 dakika önce uygulamanız önerilir. Hindistancevizi yağı, en hızlı bronzlaştırıcı yağ olarak bilinir.

En İyi Bronzlaştırıcı Bitkisel Yağlar

En i̇yi bronzlaştırıcı bitkisel yağlar

Uzmanlar genellikle bronzlaşmanın cilt üzerindeki zararlı etkilerinden uzun uzadıya bahsederler ancak bronzlaşma yerine kırmızıya dönme olasılığı yüksektir, bu nedenle bilinçli bronzlaşmak ve doğru ürünleri kullanmak çok önemlidir.

Bronzlaşma yağlarındaki kimyasallar güneş ışınlarını vücudunuza daha fazla çeker ve bazen yanıklara, sıklıkla lekelere ve genellikle geçici renk solmasına neden olur. Ancak en iyi bronzlaştırıcı bitkisel yağlar ile kalıcı ve orijinal bir bronz ten elde etmek mümkündür.

1) Kahve Çekirdeği Yağı

2) Kenevir Yağı

3) Avokado Yağı

4) Havuç Yağı

5) Fındık Yağı

6) Kayısı Yağı

7) Kalıcı Bronzluk Sağlayan Karışım.

En İyi Bronzlaştırıcı Yorumları

En iyi bronzlaştırıcı yorumları hangi ürünü almanız gerektiği konusunda size yardımcı olabilir. Bu sayede kalıcı ve güzel bir bronzluk yakalayabilirsiniz. En çok tercih edilen bronzlaştırıcıların arasında Clarins Sun Care Oil, Eda Taşpınar Yoğun Bronzlaştırıcı, Garnier Ambre Solaire Bronzlaştırıcı Yağ gelmektedir.

 • Ben etkisini görüyorum, çok iyi nemlendirme de yapıyor.
 • Severek kullandığım markanın aynı ürünün ikincisini kullanıyorum.
 • Uzun süre kalıcı olanlardan tercih etmelisiniz, aksi halde sürekli olarak yağ almak zorunda kalırsınız.
 • Benim kullandığım Hindistan cevizi kokulu ve sürdükten sonra gerçekten güzel bir koku da veriyor.
 • NUXE kullanıyorum ve kullanımı aşırı kolay olması sayesinde rahatça uyguluyorum. Cildimde rahatsızlık yaratmadı tavsiye ederim.

SONUÇ: Bronzlaşmak için kullanılan kakao yağı ya da hindistancevizi yağı gibi ürünler, bronzluğun daha uzun süre kalmasını sağlamaktadır. Bu gibi sebepler dolayısıyla pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir.


Bronzlaşmak Zararlı mı?

Bronzlaşmak güneşin altında çok fazla kalmak ile meydana gelir ve güneşin altında uzun süre korunmasız vakit geçirmek tümör oluşumuna neden olabilir.

Güneş Olmadan Bronzlaşmak Mümkün mü?

Çeşitli kremler ve solaryum güneş olmadan da bronzlaşmanızı sağlayabilir.

Tokalon Güneş Kremi Kullananlar

Sivilce Düşmanı En Etkili Sivilce Kremi Eczane Ürünleri

Tretin Krem Fiyatı – Kullananların Yorumları ve Yan Etkileri

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥