En Etkili Sivilce Kremi Eczane Ürünleri

En Etkili Sivilce Kremi hangileri detaylı bilgi. Yağlı ciltler ve Dermatologların önerdiği sivilce kremleri neler işte detayları.

Sivilceler doğru ürünler ile kolayca söndürülebilen ve ciltteki ömrü kısaltılabilen sorunlardır. Sivilceler ile baş etme serüveninde doğru ürünleri kullanmak sivilcelerden hem kurtulmak hem de tekrar karşılaşmamak için büyük önem taşıyor.

Eczanede satılan sivilce kremlerinin birçoğu reçetesiz olarak alınabiliyor. Bununla birlikte sivilce sorunundan kurtulmak için bir uzmana görünmeniz de tavsiye edilir. Cilt analizi sonrasında cildinize en uygun sivilce kremlerini reçetelendirilmiş bir şekilde kullanmak en sağlıklı yol olabilir. Gelelim görüp görebileceğiniz en etkili sivilce kremi eczane ürünlerine.

En etkili sivilce kremi eczane ürünleri
Benzamycin topikal jel krem

Benzamycin Topikal Jel Krem

Benzamycin Topikal sivilcelerden kurtulmak üzere kesin bir yol arayanların en büyük yardımcısıdır. Kuru ciltler için tavsiye edilmez. Cildi kurutan ve soyan etkisi olması nedeni ile genellikle yağlı ve iltihaplı ciltler için kullanılır.

Benzamycin sivilceler üzerinde kullanıldığında birkaç gün içerisinde sivilceyi kurutarak yok ettiği bilinen etkili bir kremdir. Ciltteki yağ dengesini yerine getirmek için de başarılıdır.

En etkili sivilce kremi eczane ürünleri
Nadixa krem

Nadixa Krem

Nadixa krem genellikle ergenlik döneminde çıkan ve izi kalan sivilcelerin tedavisinde kullanılıyor. Nadixa uzman reçetesi ile kullanıldığında sivilce üzerine sürülerek sivilcenin kurutulmasını sağlayan etkin bir kremdir.

  • NADIXA %1 30 GR KR 114.65 TL

Nadixa kremin çok yoğun ve büyük iltihaplarda kullanılmadığını söylemek gerekir. Daha çok ergenlik döneminde çıkan ufak nitelikli sivilceler için tercih ediliyor.

En etkili sivilce kremi eczane ürünleri
Eritretin krem

Eritretin Krem

Eritretin krem ciltte iltihaplı bulunan bölgedeki derinin soyularak kopmasını sağlayan bir kremdir. Cilt tabakasının yeniden kendini yenilemesine olanak tanıyan bir özelliği vardır. Cildinizdeki gözenekleri açtıktan sonra Eritretin sürerek cildin kendini yenilemesine yardımcı olabilirsiniz.

  • ERITRETIN 30 GR 117.31 TL

Ciltte biriken iltihapların kurutulması ve ardından gelen derinin sağlıklı bir şekilde kendini onarabilmesi için kremin düzenli olarak kullanılması gerekiyor.

En etkili sivilce kremi eczane ürünleri
Skinoren krem

Skinoren Krem

Skinoren genellikle sivilce gül hastalığı olarak bilinen rahatsızlığın tedavisinde uzman reçetelendirmesi ile kullanılan bir kremdir. Sivilcelerin yanı sıra siyah nokta sorunlarına karşı da düzenli kullanımla etkilerini kolayca görebileceğiniz bir yardımcıdır.

  • SKINOREN % 20 30 GR KREM 366.51 TL

Skinoren kremin en büyük artısı sivilceyi hızlı bir şekilde kurutarak cilt üzerindeki ömrünü kısaltmasıdır. Bakterilerin yaşamasına izin vermeyen formülünün eksi bir yanı da var. Bu kremi çok uzun süre kullananlarda tüylenme sorununa neden olabiliyor.

Clindoxyl Krem

Clindoxyl krem

Clindoxyl özellikle yağlı ciltlerde kullanılan bir sivilce kurutma kremi. Cilt tipine uygun sivilce kremi kullanmak başarılı bir sonuç almak için mutlaka gerekli.

Cilt tipiniz yağlı ve sürekli iltihaplı sivilceler ile mücadele ediyorsanız Clindoxyl krem sizin için iyi bir tercih de olabilir. Clindoxyl kremin ciltte kızarmaya neden olabildiği biliniyor. Hafif yan etkileri olabilen etkili bir kremdir. Ciltteki ölü derinin soyularak ciltten ayrılmasına da yardımcı olur.

  • CLINDOXYL %5 + %1 JEL 25 GR 144.39 TL

Acnelyse Krem

Acnelyse krem

Acnelyse krem doğrudan sivilceler için üretilmiş bir kremdir. Bu kremi eczanelerden başka yerlerde de bulmanız mümkün değil. Kremi sadece sivilcenin üzerine sürmeniz gerekir. Kullanıldığında sivilce üzerinde kısa sürede etkisini gösteriyor.

  • ACNELYSE %0,025 KREM (20 G) 196.60 TL

Acnelyse sivilce üzerine sürüldüğünde sivilce bulunan derinin ve alt derinin uyarılmasını sağlıyor. Sivilcenin kurumasının yanında cildin yenilenmesini de destekliyor. İçerisinde bulunan A vitamini ile deri gelişimini de destekliyor.

Acnilox Jel Krem

Acnilox jel krem

Acnilox jel krem sivilcelere neden olan cilt sebum dengesinin bozukluğunu giderir. Ciltteki yağ oranını dengelemeye yardımcı olarak yeni sivilcelerin çıkmasını engellemeyi hedefler. Hassas ciltleri olan kişiler tarafından mutlaka uzman tavsiyesi ile kullanılmalıdır.

Cilt üzerindeki yenilenmesi gereken tabakanın daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde yenilenmesine yardımcı oluyor.

İmex Krem

İmex krem

İmex antibiyotik içerikli kremlerden biri. İçerisinde antibiyotik olması nedeni ile reçeteli olarak satın alabileceğiniz bir krem. Sivilceleri kurutmak için kullanılıyor. Bölgesel kullanım önemli. Vücudun her yerine değil sadece sivilce bulunan bölgelerine doğrudan uygulanması gerekiyor.

  • IMEX 20 GR MERHEM 114.94 TL

İmex kremi ilginç kılan bir özelliği de kapatıcılığı. Makyaj malzemesi tarzında bir tipi olması sizi sürdüğünüz zaman da mutlu edebilir. Doğrudan sürülüp güneşe çıkılmaması gerekiyor. 1 ay düzenli kullanım ile etkilerini görebilirsiniz.

Madecassol Krem

Madecassol krem

Madecassol daha çok yaralarda ve yanıklarda kullanılması ile bilinen etkili bir kremdir. Bu krem sivilceler için de başarılı sonuç almanıza olanak tanıyor. Ciltte bulunan hücrelerin yenilenmesi cildin kendini toparlaması için şarttır.

Madecassol cildin kendini yenilemesine yardımcı olarak hücreleri destekler. Sivilce izlerinden kurtulmak isteyenler için etkili bir yardımcı olabilir. Bunun yanı sıra aktif sivilcelerde de kullanılabilir.

Fucidin Krem

Fucidin krem

Fucidin krem bakteri oluşumunu engelleyen başarılı bir cilt kremidir. Düzenli kullanım olmadan hiçbir işe yaramaz. Mutlaka düzenli bir şekilde uzman tavsiyesi ile kullanılmalıdır. İltihap barındıran sivilcelerden kolayca kurtulmanıza olanak tanır.

Fucidin içerisinde fusidik asit bulunur. Bu asit cilt üzerinde koruyucu bir katman oluşturarak iltihapların dağılmasına ve yeni iltihaplı bölgelerin oluşmasına engel de olabilmektedir. En az 20 gün kullanılması tavsiye ediliyor.

Azalderm Krem

Azalderm krem

Azalderm krem, aktif sivilcelerin yanı sıra sivilce lekelerinden de kurtulmayı mümkün kılan etkili bir kremdir. Kremi düzenli kullandığınızda sivilcelerden kaynaklanan lekelerden de kolayca kurtulabilirsiniz.

Azalderm krem 12 yaşından küçük kimselerde kullanılmaya uygun bir krem değil. Bunun yanı sıra düzenli kullanıldığında cilt tonunda dengelenmeleri de mümkün kılıyor.

Birçok cilt sorununa doğrudan temas eden etkili bir krem olduğundan en sık tercih edilenler arasında. Kocaman içinde iltihap barındıran sivilceleriniz varsa birkaç gün içinde azalderm krem ile kurutabilirsiniz.

Ecz. Yeşim Karabulut

2001 İstanbul Eczacılık Fakültesi Mezunu. Uzmanlık alanı tedavi ilaçları ve ağrı, bulantı, öksürük ilacı kullanımı hakkında bilgi verir. Meslek ve İstanbul aşığıdır. yesim.karabulut@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥