Tretin Krem Fiyatı 2023 – Kullananların Yorumları ve Yan Etkileri

Tretin krem fiyatı 2023 sonu itibariyle 172,50 TL’dir. Tretin krem daha çok cilt sorunlarında aktif olarak kullanılabilen bir kremdir. Reçetesiz alınabildiği için eczanelerden kolayca temin edilebilir. Ancak kremin kullanılırken mutlaka bir uzmana danışılarak kullanılması gerekir.

Tretin kremi eczaneden 172 TL’lik fiyatı ile herhangi bir reçete olmadan alabilirsiniz. Kremi kullanırken maksimum etki alabilmek için uygulamada gerekli olan diğer ürünleri de cilt uzmanınızdan öğrenebilirsiniz. Tretin krem kullananların yorumları, kremin muadili ve diğer detaylar yazımızda.

Tretin 0.05 Krem Fiyatı 2023

Tretin 0.05 krem fiyatı 2023 yılında 172, 50 TL’dir. Kremin güncel fiyatı 03.01.2023 itibariyle geçerlidir. Tretin krem kullanım amacı itibariyle cilt yüzeyinde oluşan gözenek, sivilce, siyah nokta gibi sorunları giderebilen bir kremdir.

Krem içerdiği etken maddeler ile cilt yüzeyinin sıkılaşmasına ve incelmesine yardımcı olur. cilt yüzeyinde oluşan akne benzeri sorunların ortadan kaldırılmasına yardımcı olur. Tretin kremi kullanırken mutlaka cilt yüzeyine sürerek kullanmak gerekir. Krem başka bir şekilde kullanılamamaktadır.  

Tretin krem fiyatı 2023 - kullananların yorumları ve yan etkileri
Tretin 0. 05 krem kullananlar

Tretin 0.05 Krem Kullananlar

Tretin 0.05 krem kullananlar kremden genel itibariyle memnundur. Eczanelerden temin edilebilen Tretin krem beyaz bir tüp içerisinde satılmaktadır. Kremin formu ise oldukça homojendir. Ortalama bir krem kıvamındadır. Her bir Tretin krem tüpü 30 gramdan oluşur. İçerisinde kortizon barındırmaz.

Tretin krem normal reçete ile satılan bir kremdir. Krem reçeteli ya da reçetesiz olarak eczanelerden temin edilebilmektedir. Reçeteli ve reçetesiz fiyatı aynıdır. Güncel Tretin krem kullananlar ve yorumları;

  • Yaşlanma karşıtı, sivilce giderici olarak kullandığım bir krem. Düzenli olarak geceleri sürüyorum. Kötü görüntüyü gideriyor.
  • Düzenli kullanılmazsa bir işe yaramayan ancak sürekli kullanımda etkileri görünen bir ürün olduğunu söyleyebilirim. Cildimdeki kuru akne görüntüsünü giderdi. Kullanımdan itibaren yüzde soyulmalar olmaya başlıyor.
  • Kullanırken az az kullanılması gereken yoksa yüzü yakan bir kremdir kendisi. Acı olarak deneyimlemek üzücü. Tüm yüz için sadece bir fındık boyutundan daha az sürmek yeterli. Yoksa yüzü yakabilir. Tehlikeli.
  • Güneş kremi ile birlikte kullanmadığım için cildimde hasara yol açtı. Sonra tekrar güneş kremi ile kullanmaya başlayınca düzelmeler oldu. Mutlaka bir cildiye doktoruna danışılarak kullanılması gerekiyor. Bilinçsiz kullanım yüzünden yüzümdeki lekeler de arttı.
  • Sürmeye başladıktan sonra yüzü soyan bir kremdir kendisi. Severek kullanıyorum. Sivilce lekelerine ve gözenek görünümüne birebir. Cildim soyulup yenileniyor. Çok çok az sürmek yetiyor. Biraz pahalı ve ürün de küçük ama bereketli.
  • 30 gramlık tüplerde satılan devlet tarafından hiçbir şekilde ücreti karşılanmayan bir ürün. Ama bir önemi yok çünkü lekeleri ve sivilce izlerini geçiriyor. Tam performans. Kendime özgüvenim arttı.
  • Ne kadar az sürersem süreyim cildimi yaktı. Görüntü berbat. Hametan kullanarak ilerlemeyi durdurabildim. Cilt bariyerini yakıyor ve yenisini getiriyor güya. Böyle bir yanma ile baş etmek imkansız. Hemen bıraktım. Ah doktor ah, bir bildiği vardır demiştik.
  • Tretin kullanılmadan önce bilinmesi gereken ilk şey kademeli uygulamadır. Ben haftada bir sürerek başladım. Sonra haftada iki ve üç olmak üzere yükselttim. Artık günlük sürebiliyorum ve birkaç ayda mükemmel sonuçlar aldım. Krem çok güçlü kesinlikle öyle birden başlanacak bir krem değil.

Tretin Krem Muadili

Tretin krem muadili en yaygın olarak alınan ürün Acnelyse kremdir. Bunun yanı sıra Azelderm de muadil olarak tercih edilen başka bir cilt düzenleyici kremdir. Tre, Vesanoid gibi markaların da cilt yüzeyinde oluşan sorunları çözmek için kullanıcı deneyimine sunduğu ürünleri bulunmaktadır.

Tretin krem muadili olarak Acnelyse krem, Acnelyse jel ve Acnelyse fort jel ürünlerini de tercih edebilirsiniz. Hangi cilt ürününün kullanılacağı konusunda mutlaka bir uzman görüşü almak gerekir.

Tretin krem reçetesiz alınır mı?

Tretin krem reçetesiz olarak eczanelerden alınabilmektedir. 

Tretin her gün kullanılır mı?

Evet. Günde bir kez olmak koşuluyla gece cilde uygulanabilmektedir.

Sivilce Düşmanı En Etkili Sivilce Kremi Eczane Ürünleri

Magnis Krem Sivilce İzlerine İyi Gelir mi – Cilt Lekelerine Hangi Krem Sürülür?

Expigment Krem Kullananlar Yorumları (Nasıl Kullanılır ve Yan Etkileri)

Ecz. Yeşim Karabulut

2001 İstanbul Eczacılık Fakültesi Mezunu. Uzmanlık alanı tedavi ilaçları ve ağrı, bulantı, öksürük ilacı kullanımı hakkında bilgi verir. Meslek ve İstanbul aşığıdır. yesim.karabulut@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥