En İyi Hamile Kalma Günleri

En iyi hamile kalma günleri hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Hamile kalma takvimi işte detaylar.

En iyi hamile kalma günleri için kişiden kişiye değiştiği söylenebilir. Ancak genel olarak şu zaman dilimlerinde hamile kalma dönemi yüksektir.

  • Hamilelik süreci korunma döneminden sonra ilk 6 ay içinde gerçekleşir. Ancak kişinin sağlık sorunları var ise bu süreç 1 yıla kadar uzayabilir.
  • Bir yılın sonrasında çiftler genel olarak hamile kalmayı başarır. Ancak bazı stres gibi olumsuz durumlar için bu süreç 3 yıla kadar uzayabilir.
Son adet döneminizin ilk günü
Döngü uzunluğu
adet süresi
Lütfen tüm değerleri doğru giriniz.
01 - adet günleri
02 - Geleneksel olarak güvenli günler
03 - yumurtlama
04 - Kız bebek için en uygun gün.
05 - Erkek bebek için en uygun gün.
06 - Hamile kalmak için güvenli günler

Hamile Kalma Takvimi

Hamile kalma takvimi yaparak hangi günlerde gebelik hesaplamanız mümkündür. Kişi 28 günlük tam ve sağlıklı bir döngüye sahip ise bu döngünün 14. Gününde hamile kalma oranı oldukça yüksektir. Bununla birlikte kişinin döngüsüne göre değişip 11 ve 12 günlerinde de hamile kalma oranı yüksek olabilir.

Ne Zaman Hamile Kaldım

Gebelik Hesaplama 2021

Hamile Kalma Olasılığı Yüksek Olan Günleri Hesaplama

Hamile kalma olasılığı yüksek olan günleri hesaplama işlemi kişinin adet döngüsüne bağlı olarak değişir. 28 günlük bir döngüye sahip olan kadın için genelde 14. Günde yumurtlama dönemi başlar. Ancak kişinin vücut yapısı ve sahip olduğu bir genetik durum bu durumu değiştirebilir. Kişi tam olarak yumurtlama sürecini doktora başvuru yaparak öğrenebilir. Yumurtlama sürecinde ilişki yaşanması hamilelik oranını 2 katına çıkarır.

Yumurtlama Takvimi Hesaplama

Yumurtlama takvimi hesaplama işlemi için kişinin adet döngüsünü takip etmesi gerekir. Yumurtlama takviminizi hazırlayarak hamile kalma şansınızı iki katına çıkarabilirsiniz. Yumurtlama döneminde yaşanan ilişki yüksek oranda hamilelik ile sonuçlanır. Birçok kişi bu dönemi hesaplayarak sağlıklı şekilde hamile kalmıştır. Bazı uygulamalar ile yumurtlama takviminizi ayarlayıp hamile kalma sürecinizi öğrenmeniz mümkündür.

Yumurtlama Dönemi Dışında Hamile Kalınır Mı?

Yumurtlama dönemi dışında hamile kalınır mı sorusu için kişiye bağlı olduğu söylenebilir. Ancak yumurtlama döneminde yaşanan ilişkide hamile kalma oranı daha yüksek olacaktır. Bu nedenle de genelde geç gebelik yaşayan kişiler bu yumurtlama dönemine daha çok dikkat ederek yüksek oranda hamilelik yaşar. Yumurtlama dönemi kişinin adet döngüsüne bağlı olarak bir ay içinde 4 gün yaşanır.

Hamile kalma günleri tablosu
Hamile kalma günleri tablosu

Hamile Kalma Günleri Tablosu

Hamile kalma günleri tablosu ile hangi günlerde hamile kalma oranınızın yüksek olacağını öğrenmeniz mümkündür. Kişi kendi adet döngüsünü öğrenerek bu tabloyu oluşturabilir. Adet döngünüzün tam olarak 28 gün olması ile tam 28 günün ortası da hamile kalma oranınız yükselir. Yani kişinin 14 günlük süreci atlattığında yumurtlama dönemi başlar. Bu dönemin başlaması ile yaianan ilişkide hamile kalma olasılığı 2 katına çıkar.

Tek Seferde Hamile Kalma İhtimali

Tek seferde hamile kalma ihtimali kişinin yapısına göre değişerek tam olarak yüksek bir ihtimal değildir. Genelde korunma sonrası dönemde ilk 6 ay içinde hamile kalınabilir. Ancak bu süreç içinde yumurtlama dönemlerinde yaşanan ilişkilerde hamile kalma ihtimali çok yüksektir. Bu süreçleri takip ederek tek seferde hamile kalabilirsiniz.

Hamilelik Kilo Hesaplama

Hamilelikte Nasıl Beslenmeli

Ali Saroğlu

Uzun yıllardır Google için içerik üretiyorum. Bu içeriklerin faydalı olması katkıda bulunmak istersen benimle iletişime geçebilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu