En iyi hamile kalma günleri ve en doğru yumurtlama günü hesaplama nasıl yapılır, bilgilendiriyoruz. Tek seferde nasıl hamile kalınır ve hamile kalma günleri tablosunu birlikte inceleyelim.

En iyi hamile kalma günleri için kişiden kişiye değiştiği söylenebilir. Ancak genel olarak şu zaman dilimlerinde hamile kalma dönemi yüksektir.

  • Hamilelik süreci korunma döneminden sonra ilk 6 ay içinde gerçekleşir. Ancak kişinin sağlık sorunları var ise bu süreç 1 yıla kadar uzayabilir.
  • Bir yılın sonrasında çiftler genel olarak hamile kalmayı başarır. Ancak bazı stres gibi olumsuz durumlar için bu süreç 3 yıla kadar uzayabilir.

Tek seferde nasıl hamile Kalınır

Tek seferde nasıl hamile kalınır, kişinin yapısına göre değişerek tam olarak yüksek bir ihtimal değildir. Genelde korunma sonrası dönemde ilk 6 ay içinde hamile kalınabilir. Ancak bu süreç içinde yumurtlama dönemlerinde yaşanan ilişkilerde hamile kalma ihtimali çok yüksektir. Bu süreçleri takip ederek tek seferde hamile kalabilirsiniz.

Hamile Kalma Günleri Tablosu

Hamile kalma günleri tablosu ile hangi günlerde hamile kalma oranınızın yüksek olacağını öğrenmeniz mümkündür. Kişi kendi adet döngüsünü öğrenerek bu tabloyu oluşturabilir. Adet döngünüzün tam olarak 28 gün olması ile tam 28 günün ortası da hamile kalma oranınız yükselir. Yani kişinin 14 günlük süreci atlattığında yumurtlama dönemi başlar. Bu dönemin başlaması ile yaşanan ilişkide hamile kalma olasılığı 2 katına çıkar.

Hamile Kalma Takvimi

Hamile Kalma Takvimi

Hamile kalma takvimi yaparak hangi günlerde gebelik hesaplamanız mümkündür. Kişi 28 günlük tam ve sağlıklı bir döngüye sahip ise bu döngünün 14. Gününde hamile kalma oranı oldukça yüksektir. Bununla birlikte kişinin döngüsüne göre değişip 11 ve 12 günlerinde de hamile kalma oranı yüksek olabilir.


Daha fazla ilgili içerik;


Hamile kalma olasılığı yüksek günleri hesaplama

Hamile kalma olasılığı yüksek günleri hesaplama işlemi kişinin adet döngüsüne bağlı olarak değişir. 28 günlük bir döngüye sahip olan kadın için genelde 14. Günde yumurtlama dönemi başlar. Ancak kişinin vücut yapısı ve sahip olduğu bir genetik durum bu durumu değiştirebilir. Kişi tam olarak yumurtlama sürecini doktora başvuru yaparak öğrenebilir. Yumurtlama sürecinde ilişki yaşanması hamilelik oranını 2 katına çıkarır.

Yumurtlama dönemi HESAPLAMA

Yumurtlama dönemi hesaplama işlemi için kişinin adet döngüsünü takip etmesi gerekir. Yumurtlama takviminizi hazırlayarak hamile kalma şansınızı iki katına çıkarabilirsiniz. Yumurtlama döneminde yaşanan ilişki yüksek oranda hamilelik ile sonuçlanır. Birçok kişi bu dönemi hesaplayarak sağlıklı şekilde hamile kalmıştır. Bazı uygulamalar ile yumurtlama takviminizi ayarlayıp hamile kalma sürecinizi öğrenmeniz mümkündür.

Yumurtlama Dönemi Dışında Hamile Kalınır Mı

Yumurtlama dönemi dışında hamile kalınır mı sorusu için kişiye bağlı olduğu söylenebilir. Ancak yumurtlama döneminde yaşanan ilişkide hamile kalma oranı daha yüksek olacaktır. Bu nedenle de genelde geç gebelik yaşayan kişiler bu yumurtlama dönemine daha çok dikkat ederek yüksek oranda hamilelik yaşar. Yumurtlama dönemi kişinin adet döngüsüne bağlı olarak bir ay içinde 4 gün yaşanır.