Eritretin Jel kullananların yorumları bu jelin yoğun olarak sivilce görünümünü azaltmak için kullandığını göstermektedir. Jel hakkında yapılan yorumları okumak, fikir almayı sağlasa da, bu gibi bir jel kullanmadan önce doktora danışmanız gerektiğini göz ardı etmemelisiniz.

Eritretin Jel Sürdükten Sonra Ne Zaman Yıkanır?

Eritretin Jel’i yüzünüzün herhangi bir bölgesindeki sivilcelerden kurtulmak için kullanabilirsiniz.

Eritromisin ve tretinoin (retinoik asit), hafif ila orta dereceli akne tedavisinde kullanılan Eritretin Jel’in aktif bileşenleridir. Uygulama alanındaki iltihaplı kimyasalların etkisini azaltan bu jel, sivilcelerin yayılmasını önlemede önemli rol oynar. Hem yeni hem de var olan sivilcelere etki eden Eritretin Jel sadece eczanelerde satılmaktadır. Ağız çevresinde rosacea veya akut egzama veya dermatit gibi bir hastalığınız varsa bu kremi kesinlikle kullanmamalısınız. Kullanırken dikkat etmeniz gereken bir diğer adım ise güneşe, rüzgara ve açık yaralara uygulanmaması gerektiğidir. Kremi kullanırken cilt kuru olabilir bu nedenle nemlendirici krem ​​ile desteklemek mantıklı olacaktır.

Eritretin jel sürdükten sonra ne zaman yıkanır sorusuna ise bu jeli sürdükten sonra yıkamanız gerekmediği yanıtı verilebilir.

Eritretin Jel Yüzde Ne Kadar Kalmalı?

Sivilcelerin görünümünün azalması amacı ile yaygın bir kullanıma sahip olan Eritretin Jel yüzde ne kadar kalmalı sorusuna, bu jelin yıkanması gerekmediği şeklinde yanıt verilebilir. Deri yenileyici olan bu kremi gece kullanıyorsanız, gece boyu yüzünüzde kalmasına herhangi bir sakınca yoktur.

Eritretin Jel Yüzde Ne Kadar Kalmalı

Eritretin Jel Lekelere İyi Gelir mi?

Eritretin jel lekelere iyi gelir mi sorusuna, sivilce ve leke tedavisinde kullanılan, cilt yenileyici bir jel olduğu şeklinde yanıt vermek mümkündür. Uzmanın tavsiye ettiği reçeteye göre kullanılması gereken Eritretin Jel, nemlendirici kremler ile eş zamanlı olarak kullanılabilir.

Eritretin Jel Ne Kadar Sürede Etki Eder?

Eritretin Jeli kullanmadan önce bölgeyi ılık su ile yıkayarak temizlemek gerekir. Kuruduktan sonra ilacı parmak ucunuzla ince bir tabaka halinde uygulayarak ve hafif hareketlerle masaj yaparak, uygulamayı tamamlayabilirsiniz. Uygulama yapılan bölgeye gün aşırı, özellikle gece yatmadan önce uygulanması yeterli olacaktır.

Eritretin Jel ne kadar sürede etki eder sorusuna ise kullanıma başlanmasının ardından 4 ila 8 hafta içerisinde etkisinin görüldüğü yanıtı verilebilir.


SONUÇ: Eritretin Jel kullananlar bu jeli sivilce ve leke görünümünü azaltmak için kullandıklarını dile getirmektedir. Yapılan yorumlar jelin 4 ila 8 hafta içerisinde etki ettiğini göstermektedir.


Magnis Krem Sivilce İzlerine İyi Gelir mi – Cilt Lekelerine Hangi Krem Sürülür?

Hametan Sivilceye İyi Gelir mi – Mavi ve Sarı Hametan Ne için Kullanılır?

Sivex Losyon – Nasıl Kullanılır, Kullananların Yorumları