Sivex Losyon – Nasıl Kullanılır, Kullananların Yorumları

Sivex losyon kısa süre içerisinde en sık araştırılan kremlerden biri haline gelmiştir. Sivilce ve lekelere iyi gelen bu krem, bir uzman önerisi ile kullanılmalıdır.

Sivex Losyon Lekelere İyi Gelir mi?

Eczanelerde satılan ve birçok kişi tarafından övülen Sivex losyon, içerdiği aktif maddeler sayesinde sivilcelerin görünümünün azalmasını sağlar. Bu losyon, sodyum sülfasetamidin antimikrobiyal özellikleri ile akne kopmalarında derinlemesine çalışır ve tıp uzmanları tarafından tavsiye edilir

1 gram başına 100 mg sülfasetamidin sodyum içeren bu sivilce giderici losyonu sivilcelere uygulanabilir. Erkeklerin yüzündeki yoğun kıl köklerinin altında oluşan pembe kabarcıklar üzerinde etkili olan Sivex losyon, sadece uygulandığı bölgede değil çevresinde de etki gösterir. Bu nedenle uygulama alanına konsantre uygulama yeterlidir. Çok etkili bir akne losyonudur ve bir profesyonelin tavsiye ettiği şekilde alınmalıdır. Uygulaması kolaydır ancak uzman reçetesi ile kullanılmalıdır. Bu yüzden losyonu tavsiye edilenden daha sık kullanmamak gerekir.

Dolayısıyla, Sivex losyon lekelere iyi gelir mi sorusuna iyi geldiği şeklinde yanıt vermek mümkündür.

Sivex Losyon Nasıl Kullanılır?

Sivex losyon nasıl kullanılır

Sivex losyon nasıl kullanılır sorusuna kullanımdan önce sorunlu alanları sabunla iyice yıkayarak, peçete ile kurulamanız gerektiği yanıtı verilebilir. Ardından, doktorunuzun önerdiği şekilde losyonu uygulamalı ve cilde masaj yapmalısınız. Akneleriniz azalmış veya kaybolmuş olsa bile bu ürünü uzmanın size tavsiye ettiği süre boyunca kullanmaya devam etmek gerekir.  

Bu losyonu gece uygularsanız sabah kalktığınızda bol su ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Gündüz kullanıyorsanız 1 saat beklettikten sonra yıkamanız mümkündür.

Sivex Losyon Ne İçin Kullanılır?

Akne oluşumu ergenliğe geçiş döneminde daha sık görülür. Sivex losyon içerisinde bulunan sülfasetamidin sayesinde akneye karşı en etkili ilaç olarak kabul edilebilir. 1 gram Sivex losyon 100 gram sülfasetamidin içerir. Sivex losyon, akneye neden olan bakterileri cildinizden uzaklaştırarak sivilceleri önler. Aknelerin yok olmasında etkili bir ilaç olduğu için birçok doktor da bu ilacı önermektedir. Sivex losyon cilde nüfuz ettiğinden cilt bakterilerini öldürür ve sivilce oluşumunu engeller.

Sivex losyon ne için kullanılır sorusuna akne tedavisinde kullanıldığı şeklinde yanıt vermek mümkündür.

Sivex Losyon Kullananlar

Sivex losyon kullananlar

Sülfasetamidin bileşiği hücrelere girdikten sonra sivilce çevresindeki bakterileri öldürerek sivilceyi yok eder ve sivilcenin geri dönmesini engeller.

Sivex losyon kullananlar bu konuda diğer insanlara yardımcı olsalar da, bu losyona doktor kontrolünde başlanmalıdır. Sivex Losyonun uygulandığı bölgenin temiz ve kuru olmasına dikkat etmelisiniz.

  • Daha önceden kullandım ve faydasını görmüştüm şimdi tekrar kullanmaya başladım.
  • Sivilceleri geçirmesi için düzenli olarak kullanılması gerekiyor. Aksi halde etkisini göremezseniz.
  • Ergenlik döneminde kullanmıştım faydasını gördüm.
  • Benim yüzümde çok sivilce vardı ve sivilceler yağ yapıyordu, sayesinde kurtuldum.
  • Sürdükten sonra rahatsız etmiyor, gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz.
  • Ben siyah noktalar için kullanıyorum faydasını az da gördüm diyebilirin.

Sivex Losyon Nereye Sürülür?

Sivex losyon nereye sürülür sorusuna yüz bölgesine uygulandığı yanıtı verilebilir.

Sivex Losyon Fiyat Eczane

Sivex losyon fiyat eczane 46.49 TL üzerinden satılmaktadır.

Sivex Losyon Reçeteli mi?

Sivex losyon reçeteli mi sorusuna bu losyonun reçetesiz şekilde de satın alınabildiği şeklinde yanıt verilebilir.


SONUÇ: Sivex losyon cilt üzerindeki sivilce ve lekelere iyi gelen bir losyondur. Kullanımı ile birlikte sivilcelerin yoğun görünümünü azaltır.


Sivex Losyon Kaç Kere Uygulanır?

Genel olarak Sivex losyonu sabah ve akşam olmak üzere iki doz halinde kullanmanız önerilmektedir.

Sivex Losyon Yıkanmalı mıdır?

Sivex losyon gece uygulanmasının yıkanması gerekmez. Anca Sivex losyonunu sabah sürüp gün içinde sıkarsanız güneşe maruz kalacağınız için yıkamanız gerekecektir.

Soap Cover Sabun Nedir

Kalmosan Losyon Ne İşe Yarar (Eczanede Satılan Uyuz İlacı)

Lugol İyot Kullananlar Yorumları

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥