Prefabrik ev yapım yardımı başvurusu ile karşınızdayız. Başvuru formuna nereden ulaşılır ve başvuru şartlarını içeriğimizde bulabilirsiniz.

Ekonomik güçlük çeken ve ev sahibi olmak isteyen binlerce kişi var. Devlet dar gelire sahip binlerce vatandaşa prefabrik ve betonarme ev yardımı düzenlemeye başladı. Doğalgaz ve kömür yardımı sonra prefabrik ev yardımı birçok kişiyi sevindirmeyi başardı. Cumhurbaşkanı Erdoğan prefabrik ev yapımına 150 bin TL, betonarme yapımına ise 200 bin TL para yardımının yapılacağını açıkladı. Hatta yardımlar sadece bunlarla sınırlı değil. Ev onarım için de 75 bin TL yardım yapılıyor. Başvuru yapacak kişilerin yoksul ve dar gelire sahip olması gerekir. Peki başvuru nasıl yapılır?

E-Devlet Prefabrik Ev Başvurusu

E-Devlet Prefabrik Ev Başvurusu

Son zamanlarda birçok kişi prefabrik evlere ilgi göstermeye başladı. Fabrikada hazır olarak üretilen sadece montaj yapılan prefabrik eve sahip olabilirsiniz. Aile ve Sosyal Hizmet Bakanlığı tarafından barınma yardımı kapsamında prefabrik ev kategorisinde nakdi yardım göz önüne çarpıyor.

Prefabrik eve başvuru yapmak için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına giderek başvuru yapmanız gerekir. ALO 183 ya da ALO 144 telefon hattı üzerinden de iletişime geçerek başvuru hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. Başvurular e-devlet sistemi üzerinden gerçekleşmez. E-devlet sistemi üzerinden sadece sosyal yardım ev, gıda, elektrik ya da nakdi yardımlara başvuru yapabilirsiniz.

Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Prefabrik Ev Yardımı Başvurusu

Aile Ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Prefabrik Ev Yardımı Başvurusu

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı dar gelire sahip aileler prefabrik ve betonarme ev yardımı yapılmaya devam ediyor. Devlet baba 15.000 TL nakdi yardımından sonra prefabrik ev yardımı birçok vatandaşın yüzünü güldürdü. Eğer dar gelire sahipseniz ve evinizin olmasını istiyorsanız hemen başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yapmak için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına gitmeniz gerekir. Online başvuru kanalı yoktur. Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına giderek başvuru formunu doldurmanız ve sizden istenilen belgeler ile teslim etmeniz yeterli olacaktır. Onun haricinde ev yardımı için başvuru yapamazsınız.

Devletin Ev Yardımı Şartları

Devlet tarafından 150 bin ile 200 bin TL sağlanan ev yardımına başvuruda bulunmanız için bazı şartları sağlamanız gerekir. Eğer bu şartları sağlıyorsanız e-devlet sistemi üzerinden başvuru yapabilirsiniz. Ev yardımında aranan şartlar şu şekildedir;

  • Muhtaçlık sınırının altında olan kişiler,
  • Başvuran kişinin üzerine kayıtlı ev, araba tapusunun olmaması,
  • 18 yaşından büyük Türk vatandaşı olan kişiler başvuru yapabilir.

Prefabrik ev yardımı hakkında sorularınızı, düşüncelerinizi ve fikirlerinizi bizlerle paylaşmayı unutmayın.