Ethereum, Shiba ve Mana: Hangi Coin Alınır?

Hangi Coin Alınır ve sağlam kripto para projeleri hakkında bilgilendiriyoruz. Ethereum, Shiba ve Mana nasıl yorumlanıyor işte detayları.

Kripto para piyasaları son zamanlarda düşmeye devam ediyor. Bu düşüşün daha ne kadar süreceği ve para birimlerinin fiyatının nereye kadar gerileyeceği bilinmese de yatırımcılar bu düşüşleri fırsat olarak değerlendirmek istiyor. Piyasalarda genel düşüşler yaşandığı sırada alım yapmanın her zaman daha kazançlı olduğunu düşünen yatırımcılar hangi coin alınır sorusunu araştırmaya başladı bile. Piyasanın en güvenilir para birimlerinden olan Etherum, Shiba ve Mana Coin arasında hangi coin tercih edilir, bunlara yatırım yapılmalı mı detaylı olarak açıklayalım;

Ethereum coin alınır mı?

Vitalik Buterin tarafından geliştirilen Ethereum, bir alt coin olarak görülmektedir ancak piyasanın en iyi ikinci kripto para birimdir. Blockhain teknolojisinin gelişmesini ve çok daha fazla alanda kullanılmasını sağlayan ETH, oldukça yenilikçi bir sistemdir. Bitcoin’e bağlı olduğu sistem üzerinde kullanıcıların yeni yazılımlar oluşturmasını sağlayan ETH ağı, kripto işletim sistemidir. Bu sayede çok sayıda alt coin çıkarılmasını sağlar. Şu anda piyasada yüzlerce gelişmiş kripto paranın ETH altyapısıyla kurulduğu görülüyor.

Ethereum coin alınır mı?
Ethereum coin alınır mı

Madenciliği yapılan, Bitcoin’e rakip olarak görülen ve her geçen gün yeni projeleri ile kendini geliştiren Ethereum, 15 saniye gibi oldukça kısa işlem süresine de sahiptir. Her ne kadar Bitcoin’in köklü yatırımcıları olsa da Ethereum da büyük bir kesim tarafından yatırım için tercih edilir.

Son dönemlerde yaşanan gelişmeler hakkında yorum yapan uzmanlar 2022 yılında Ethereum projelerinin ön plana çıkacağını tahmin ediyor. Özellikle yeni gelişen Metaverse ve ödeme aracı kripto para birimlerinin ETH alt yapısı ile gelişmesi hem Etererum’un hem de bu alt yapıya bağlı olan paraların değerlenmesini sağlayabilir.

Dijital varlık yatırım şirketi olan Pantera Capital’in yatırım yöneticilerinden olan Joey Krug ise 20 yıla kadar bütün finansal işlemlerin Ethereum bünyesinde yapılacağını tahmin ettiğini ve bu nedenle hiçbir altcoin’in ETH’a yaklaşamayacağını belirtiyor. Ayrıca Pantera Capital’in fonlarındaki ilk üç pozisyonda Ethereum’un olduğunu da açıklıyor.

Shiba coin alınır mı?

En başlarda bir deneme coin’i olarak piyasaya çıkarıldığı söylenen ve bir şaka tokeni olan Shiba coin, sevimli logosu ile dikkat çekiyor. Vitalik Buterin ve Elon Musk tarafından yapılan açıklamalarla birlikte değeri çok fazla artan Shiba, şu anda piyasanın en güvenilir paralarından biri. Doge ile yarışan hatta piyasalarda Doge katili olarak anılan Shiba, Ethereum ağına bağlı olarak işlem yapan NFT pazar yerinin olması ve dünya üzerinde köpek kurtarma dernekleri ile çalışarak onlara bağışta bulunması, milyonlarca kullanıcı tarafından tercih edilmesini sağlamaktadır. Kripto para borsasında tüm köpek temalı paralarla ilişkilendirilen Shiba, merkezi olmayan tarihteki en başarılı deneylerden biri halinde gelmiştir.

Shiba coin alınır mı
Shiba coin alınır mı

Shiba’nın gelecek projelerine bakıldığında kendi swap borsasını kuracağı ve burada listeleneceği görülüyor. Uzmanlar, Shibaswap ile birlikte bu paranın çok daha büyük topluluklara hizmet edeceğini düşünüyor. Başlarda şaka olan ancak sonradan herkesin güvenini kazanan Shiba, geleceğin en iyi para birimlerinden biri olarak görülüyor.

Son gelişmelere göre Shiba, sinema zincirinde ödeme aracı olarak da kullanılabilecek. AMC Ceo’su tarafından yapılan açıklamada Shiba Coin’i sinema ödemeleri için kullanılacağı ancak bunun Mart ayıdan itibaren olacağı açıklandı. Bu gelişme, Shiba’ya olan güvenin artmasını sağlamıştır.

Mana coin alınmalı mı?

Mana Coin, metaverse dünyasının en çok konuşulan para birimlerinden biridir. Metaverse oyunlarında arazi, arsa satın alınmasını sağlayan bu para merkezi olmamasıyla dikkat çekiyor. Yine Ethereum alt yapısına bağlı olarak geliştirilen Mana, giyilebilir varlık, avatar  ve bunlar gibi ödemeler için kullanılıyor. Ayrıca Mana token sahipleri Metaverse dünyasının gelişimi için projelerde fikir ve öneri sunabiliyor ve yapılacak oylamalarda oy kullanma hakkına sahip olabiliyor.

Mana coin alınmalı mı
Mana coin alınmalı mı

Mana Coin, sistemdeki yakılan coin’lerden biridir. Piyasada fazla arz olduğunda Mana coin yakıldığı için değeri sürekli arttırılan yani deflayonist bir coin’dir. Mana ile ilgili son gelişmeler, bu paranın değer kazanmasını sağlıyor. Facebook tarafından desteklendiğinin açıklanması, Samsung gibi dev bir firmanın Mana projesinden arazi satın alarak sanal mağaza açacak olması, Kanadalı şirket Tokens.com’un Mana projesinden 116 parsellik arazi satın aldığını açıklaması, Bardabos tarafından Mana Coin platformunda 90.601 adet parselden oluşan büyükelçilik binasının açılacak olması gibi gelişmeler, Mana Coin fiyatlarını önemli ölçüde etkiliyor.

Özellikle dünya üzerinde ilk sanal büyükelçilik bulunduracak olan Mana Coin platformu, büyük şirketlerin ve geliştiricilerin ilgi odağı olduğu için yatırım yapılacak güvenli kripto para birimleri arasında görülüyor.

googlehaberler