Evde Bakım Maaşı Ne Kadar Oldu 2023 (SON DAKİKA)

2023 Evde bakım maaşı alanlara müjde verildi. Evde bakım maaşı ne kadar oldu 2023 son dakika haberleri ile yüzbinlerce kişiyi mutlu etti.

Evde bakım maaşı 2023 yılında temmuz ayında yapılan asgari ücret zammı ile tekrar zamlanacak. Henüz zam oranı bilinmemekle birlikte asgari ücrete yapılan zam oranında zam yapılması bekleniyor. Evde bakım maaşı alan kişileri sevindiren bu haber zam oranının netleşmesi ile birlikte kesinleşecek.

Evde bakım maaşı ancak yetkili olan hastanelerden alınmış %50 ve üzeri engel düzeyi için alınabilmektedir. Gerekli şartları taşıyan hastaların yakınlarına verilen bir yardımdır. Hasta bakım parası ya da diğer adı ile evde bakım yardımı ihtiyaç sahibi olan vatandaşlara verilen bir yardımdır. Her engelli yakını bu yardımdan faydalanamaz.

Evde Bakım Maaşı Alanlara Müjde 2023

Evde bakım maaşı alanlara müjde 2022 Aralık ayında asgari ücrete yapılan zam ile birlikte geldi. Zam oranında evde bakım maaşı miktarına da zam yapılması bekleniyor. Henüz zam oranı hakkında kesin bir bilgi verilmemiş olsa da ilerleyen günlerde evde bakım maaşının da yükseleceği bilinmektedir.

Evde bakım maaşı ne kadar oldu 2023 (son daki̇ka)
Evde bakım maaşı alanlara müjde

Evde bakım maaşı alanlar için sosyal destek bağlamında uyggun engelli raporu olan vatandaşların yakınlarına yapılan bir yardım olarak değerlendirilmektedir. Evde bakım maaşı alınabilmesi için bir hanedeki yıllık toplam gelirin aylık olarak kişi başına düşen miktarının mevcut asgari ücretin net tutarı üçde ikisinden az olması gerekmektedir.

Yoksulluk şartını taşıyan engelli vatandaş yakınlarının engelli bakım maaşı almaları mümkündür. Bunun için başvuru e-devlet kanalından alınıyor. E-devlet üzerinden yapılan başvuru sonrasında başvurunun kabulüne ilişkin kontrolleri yine T.C. kimlik numarası bilgisi ile e-devlet kanalından kontrol edebilirsiniz. 

Evde Bakım Maaşı Zammı Ne Kadar?

Evde bakım maaşı zammı ile ne kadar olacağı henüz kesinleşmedi. Asgari ücrete yapılan zam oranında evde bakım maaşına da zam yapılması bekleniyor. Zam konusunda henüz net bir rakam söylenmemiş olsa da evde bakım maaşının artış göstereceğine kesin gözü ile bakılıyor.

Evde bakım maaşı ayında asgari ücretin net olarak 5.500 TL olması ile birlikte zamlanacak. Zam konusu kesin fakat ne kadar zam yapılacağı net olarak bilinmiyor.

Evde Bakım Maaşı Ne Kadar Zamlanacak?

Evde bakım maaşının ne kadar zamlanacağı temmuz ayının ilerleyen günlerinde belli olacak. Evde bakım maaşı alanlar için ilk zamlı ödeme ise ağustos ayında yapılacak.

Evde Bakım Maaşı Kimler Tarafından Alınabilir?

Evde bakım maaşı almak için engelli vatandaşın engel oranının %50’den fazla olması gerekir. Bunun yanı sıra sosyal destek statüsünde düşük gelirli bir hanede yaşaması şartı da aranmaktadır.

Emekli Bayram İkramiyesi 1.500 TL – Erdoğan Bayram İkramiye Açıklaması

25 Yıllık Evli Olanlar Nasıl Emekli Olur

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥