Evde Kaybolan Eşya Nasıl Bulunur – Etkili Kayıp Eşya Bulma Yöntemleri

Evde kaybolan eşya nasıl bulunur, en kısa yöntemle aradığınız eşyaları yerlerinde bulmak istiyorsanız sizler için derlediğimiz yazımıza birlikte bakalım.

Hayatımızda bir çok kez eşyamızı kaybederiz. Özellikle en acil işler de gözünüzün önünde duran eşyayı bile göremez, saatlerce bulmaya çalışırsınız. Zihin doluluğu, unutkanlık, dalgınlık, stres her türlü duygu değişimi bu duruma sebep olabilir. Eşyaları koyduğunuz yer de bulamayabilir, koyduğunuz yeri unutabilir hatta kaybettiğinizi bile düşünebilirsiniz. Peki bu durumda neler yapılmalı?

  • İlk başta sakin kalmalı ve en son koyduğunuz yeri düşünmeye başlayın.
  • En son kimdeydi, neredeydi, nereye bırakılmıştı bu soruları sakince düşünün,
  • Bu düşünceye girerken sakin olmalı ve gözlerini kapatmayı unutmamalısın.
  • En son nerde olduğuna dair ipucu yakaladıysa o yerleri kontrol etmeye başla.
  • Eğer büyük bir eşya ise çekmece ve dolaplara bakmadan olabileceği alanlara yönel.
  • Uzun süre arama yaptıysan kafanı başka bir işe yönelt ve zihnin rahatlamasına izin ver.

Eşya bulamama sorunları en çok zihnin dolu olmasından kaynaklı ortaya çıkıyor. Ne kadar acil işiniz olursa olsun sakin kalarak düzgün düşünme biçimi sergilemeniz halinde kayıp olan eşyanızı kolayca bulabilirsiniz. Aynı zamanda kaybolan bluetooth kulaklığı nasıl bulacağınızı öğrenmek için linke tıklayarak içeriğimize bakmanızı tavsiye ediyoruz.

Evde Kaybolan Eşya İçin Dua

Eşyanız kayboldu ve saatler geçmesine rağmen hale bulamadıysanız sizler için en etkili duayı derledik. Bu dua ile kaybolan eşyalarınızı kolayca bulabilirsiniz. Ancak her işte olduğu gibi bu duaya da inanarak okumanız oldukça önemlidir. Duayı içten bir şekilde okuyun ve inanarak aramaya devam edin. Ayrıca kayıp bulma duası için makalemize göz atabilirsiniz. Etkili evde kaybolan eşya için okunacak dua şu şekildedir;

Arapçası; Allahümme rabbe’d dalleti ve hadiye’d dalleti, rudde aleyye dalleti bi kudretike ve sultanike. Fe in neha min fadlike ve ataike duasını inanarak okuyunuz.

Türkçe Anlamı: Ey Rabbim, kaybolanların ve yolunu kaybedenleri doğru yola yönlendir. Kudretin hakkı için kaybettiğim eşyayı bulmamı nasip et. Çünkü bu senin kereminden dolayıdır.

Evde Kaybolan Eşyayı Acil Bul

Evde kaybolan eşyayı acil bul

Günlük hayatımızda en sevdiğimiz ve en gerekli eşyalarımızı kaybederiz. Aynı yerde duran eşyamızı bile bazı durumlarda göremeyiz ya da nereye koyduğumuzu hatırlayamayız. Özellikle acil bir iş söz konusuysa kaybolan eşyaları bulmak imkansız hale gelir. Bunun nedeni acil bir durum olduğundan dolayı beyin strese girer. Beynin strese girmesiyle birlikte birçok kez baktığınız ve göz önünde duran eşyayı bile göremezsiniz.

İşleriniz ne kadar acil olursa olsun eğer aradığınız eşyayı bulamıyorsanız sakin olmanız gerekir. Bir kenara oturun ve derin nefes alın. Gözlerinizi kapatın eşyayı ve en son bulunduğu konumu düşünün. Bunları yaparken sakin olduğunuzdan emin olmalısınız. Ardından bu eşyayı bulacağım diyerek aramaya devam edin. Buradaki önemli konu zihni boşaltarak ve tamamen eşyaya konsantre olmak.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥