Kaybolan Bir Şeyi Bulmak İçin Dua – Denenmiş Kayıp Bulma Duası

Kaybolan bir şeyi bulmak için dua seçeneği asırlardır okunmaya devam ediyor. Herhangi bir eşyanın kaybolması durumunda okunan bu dua sayesinde eşyanın hızlı ve güvenli bir şekilde bulunduğuna inanılıyor. Kaybolan eşya bulma duası ilk olarak Hz. Ömer tarafından okunmuştur. Duanın Arapça okunuşu ve Türkçe anlamı kısaca şöyledir;

  • Arapçası:

Allâhümme rabbe’d-dâlleti ve hâdiye’d-dâlleti, rudde aleyye dâlletî bi kudretike ve sultânike. Fe in-nehâ min fadlike ve atâike.

  • Türkçe Anlamı:

Ey kaybolan herkese yolunu gösteren Allah’ım. Bana da doğru bir yol göster. Kudretinle bana kaybettiğim şeyi geri ver. Çükü bu ancak ve ancak senin fazlınladır.

Kaybolan eşya için en sık okunan ve işe yaradığı ifade edilen dua yukarıda yer verdiğimiz duadır. Kaybolan eşyaları bulmak için farklı dua seçenekleri de mevcuttur. Ancak Hz. Ömer tarafından okunan bu duanın kaybolan eşya üzerinde en etkili dua olduğu düşünülüyor.

Kaybolan Bir Şeyi Bulmak İçin Esma

Kaybolan bir şeyi bulmak için Esma ve dua araştırması oldukça yoğun bir şekilde yapılıyor. Esmalar Allah’ın 99 ismini ifade eder. Pek çok hastalığın tedavisinde, çeşitli istek ve arzuların gerçekleşmesi ve daha nice durum için Esmalardan yardım alınır. Herhangi bir eşyanın kaybolması durumunda da yine Esma ve dualardan faydalanmak mümkündür.

Kaybolan eşyanın bulunması için genelde Ya Camii esması okunuyor. Bu esmayı 25 kez niyet ederek okumanız halinde kaybettiğiniz eşyayı kısa sürede bulacağınız düşünülüyor. Esman’ın şu şekilde okunması gerekiyor;

  • ‘’Ya cami annasi liyevmin la raybe fihi İnnallahe la yuhliful mi ad icma beyni ve beyne”

Kaybolan tüm eşya türleri için bu esmayı ya da direk kaybolan eşya bulma duasını okuyabilirsiniz.

Kaybolan Altını Bulma Duası

Kaybolan altını bulma duası ilk olarak Hz. Ömer tarafından okunmuştur. Eğer evin içinde ya da farklı bir ortamda altın veya benzeri eşyalarınızı kaybettiyseniz bu duadan faydalanmanız mümkündür. Ayrıca sadece kaybolan altın için değil diğer tüm kaybolan eşya türleri için de bu duanın hikmetinden faydalanabilirsiniz. Kısaca duayı aktarmak gerekirse de;

  • Allâhümme rabbe’d-dâlleti ve hâdiye’d-dâlleti, rudde aleyye dâlletî bi kudretike ve sultânike. Fe in-nehâ min fadlike ve atâike.

Şeklinde duayı bir kez okumanız yeterli olacaktır. Duayı okuduktan kısa bir süre sonra kaybettiğiniz eşyayı bulacağınız düşünülüyor.

Denenmiş Kayıp Bulma Duası

Denenmiş kayıp bulma duası çeşitli forumlarda kullanıcılar tarafından aktarılıyor. Hz. Ömer tarafından ilk kez okunan kayıp eşya bulma duasını deneyen ve faydasını gördüğünü söyleyen sayısız kişi mevcuttur. Forumlarda ve sözlük sitelerin denenmiş kaybolan eşya bulma duası ‘’ Allâhümme rabbe’d-dâlleti ve hâdiye’d-dâlleti, rudde aleyye dâlletî bi kudretike ve sultânike. Fe in-nehâ min fadlike ve atâike. ‘’ şeklinde aktarılıyor. Bu duayı bir ya da birkaç kez okuduğunu ve kaybolan eşyasını bulduğunu ifade eden kullanıcı yorumları mevcuttur.

Koyduğun Yeri Hatırlamak İçin Dua

Koyduğun Yeri Hatırlamak İçin Dua

Koyduğun yeri hatırlamak için dua çeşitleri mevcuttur. Gün içerisinde yoğunlukla herhangi bir eşyayı koyduğunuz yeri unutabilirsiniz. Bu gibi durumlarda Hz. Ömer’in okuduğu duadan faydalanabilirsiniz. Hz. Ömer’in oğlu Abdullah tarafından aktarılan dua şöyledir;

Kim herhangi bir eşyasını kaybeder ya da nereye koyduğunu unutursa iki rekat namaz kıldıktan hemen sonra şu duayı okusun; ‘’ Allâhümme rabbe’d-dâlleti ve hâdiye’d-dâlleti, rudde aleyye dâlletî bi kudretike ve sultânike. Fe in-nehâ min fadlike ve atâike. ‘’ dedi.

Kaybolan Bir Şeyi Bulmak İçin Ne Yapılır?

Kaybolan bir şeyi bulmak için ne yapılır, hangi Esma ya da dualar okunabilir gibi sorular sıkça araştırılıyor. Eğer herhangi bir eşyanızı kaybedip ya da çaldırdıysanız dua ve Esmalardan faydalanabilirsiniz. Kısaca bu adımları sıralamak gerekirse;

  • Öncelikle 2 rekat namaz kılın.
  • Ardından ise Allâhümme rabbe’d-dâlleti ve hâdiye’d-dâlleti, rudde aleyye dâlletî bi kudretike ve sultânike. Fe in-nehâ min fadlike ve atâike duasını okuyun.
  • Buna ek olarak 25 kez ’Ya cami annasi liyevmin la raybe fihi İnnallahe la yuhliful mi ad icma beyni ve beyn esmasını da okuyarak kaybettiğiniz eşyanızı bulabilirsiniz.

Tüm bu yöntemler denenmiş dua ve Esma yöntemleridir. Pek çok kişi bu metotları kullanarak kaybettikleri eşyaları bulabiliyor.

Bu Dua İle Sınavı Kazandım

Eşler Arasındaki Soğukluğun Gitmesi İçin Dua

Düşmanın Belasını Bulması İçin Dua

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu