Kaybolan Bluetooth Kulaklık Nasıl Bulunur ve Bluetooth kulaklık bulma uygulaması nasıl kurulur işte detayları.

Kablosuz kulaklıklar oldukça pratik ve kullanımı kolay cihazlardır. Rahat ve kabloların karışması olmadan  müzik dinleme imkanı sunan bu cihazların kullanımı oldukça pratiktir. Ancak, bazı kablosuz kulaklıklar çok küçük bir tasarıma sahiptir ve kaybolmaya çok eğilimlidir.

Kablosuz Kulaklık Bulma Yöntemleri

Kablosuz Kulaklık Bulma Yöntemleri

Kulaklığınızı evde kaybettiyseniz daha kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Tipik olarak, kulaklıklar koltuklar arasında, masa ayaklarının altlarında, minderlerde, yatak tabanlarında ve çekmece kenarlarında olabilir. Ancak bazı durumlarda kablosuz kulaklığımızı gözümüzün önündeyken bile göremiyor olmak mümkündür. Böyle durumlarda kablosuz kulaklık bulma yöntemleri merak edilmektedir.

  • Kablosuz kulaklıklar Bluetooth teknolojisini kullanır. Sesi bu şekilde ileten ve  alan kulaklıklar, gelişen Bluetooth teknolojisi ile yüksek kaliteli ses iletiminde sorun yaşamaz. Bluetooth kulaklığınız açılmıyorsa, telefonunuzun Bluetooth ayarlarını açmayı ve cihaza bağlanmayı deneyebilirsiniz. Bağlı değilse, başka bir odaya gidin ve deneyin.
  • Ancak, Bluetooth kulaklığınız kapalıysa bu işlemler çalışmayacaktır. Bu durumda kulaklık evde kaybolacaktır. Sokakta bu yöntemi  denemeniz ise pek mantıklı olmayacaktır.
  • Genellikle yatakta müzik dinliyorsanız, kablosuz kulaklığınız yağmurluk veya yastıkta kalmış olabilir. Kablosuz kulaklığınızı yatakta kaybettiğinizi düşünüyorsanız,  ilk bakacağınız yer burası olmalıdır. Ama onu evden başka bir yerde kaybettiğinizde ziyaret ettiğiniz yerlere gitmeli ve çevreyi detaylı bir şekilde incelemelisiniz. Bazı kablosuz kulaklıklar son konumu bildiren teknoloji ile donatılmıştır. Böylece kablosuz kulaklığın son aktif konumuna gidip arama yapabilirsiniz. Bu şekilde, kablosuz kulaklık arama alanını önemli ölçüde daraltmış olursunuz.
Airpods Kulaklık Nasıl Bulunur

Airpods Kulaklık Nasıl Bulunur?

Apple ürünlerinin tamamı senkronize çalışır. Bu şekilde, Apple cihazlarınızdan birini kaybederseniz, kaybettiğiniz cihazın konumunu veya diğer Apple cihazınızın son etkin konumunu bulabilirsiniz. Bu durum Airpods kulaklık nasıl bulunur sorusuna cevap olarak verilebilir. Cihazınız hala aktifse, kaybolan cihazınızdan yüksek  ses çıkarabilirsiniz. Bu, haritadaki konumunu izlemenizi ve cihazınızı bulmanızı sağlar. Ancak kulaklığınızın harita üzerinde  hareket ettiğini görürseniz bu, kablosuz kulaklığınızın başka birisi tarafından ele geçirildiği anlamına gelir. Bu gibi durumlarda polise başvurmanız gerekebilir.

Kayıp Apple Kablosuz Kulaklığı Bulma Yöntemleri

Bu adımlar için öncelikle kablosuz kulaklığınızda “Cihazımı Bul” özelliğini etkinleştirmiş olmanız gerekir. Ardınan kayıp Apple kablosuz kulaklığı bulma yöntemleri şu şekildedir;

  • iCould.com’da oturum açın.
  • Aktif  Apple hesabınızda oturum açın.
  • Aygıtlarımı Bul sekmesine tıklayın ve kayıp aygıtı seçin.
  • “Sesi Çal”a tıklayın. Kayıp cihaz yakındaysa, o cihazdan bir ses duyacaksınız.
  • Sesi duyamıyorsanız, kulaklıkta olası bir kayıp olup olmadığını kontrol edin.

SONUÇ: Oldukça işlevsel ve pratik olan kablosuz kulaklar kaybolduğu durumlara can sıkıcı olabilir. Eğer kablosuz kulaklığınızın markası Apple ise “cihazımı bul” özelliğini kullanarak bulabilirsiniz.


Kablosuz Kulaklık Nasıl Şarj Edilir?

Kablosuz kulaklıklar kutu içerisinde yer alan şarj kablosu ile şarj edilebilir.

Kablosuz Kulaklıkların Biri Kaybolunca, Diğeri Çalışır mı?

Kablosuz kulaklıkların biri kaybolmuş olsa bile, diğeri çalışmaya devam eder.

Airpods Pro Orijinal Olduğu Nasıl Anlaşılır? AirPods Orjinallik Sorgulama

Airpods Bilgisayara Nasıl Bağlanır

Kulaklık Alanını Kapatmayın Uyarısı Nasıl Kapatılır

Comments are closed.