Herkes evleneceği kişiyi merak eder. Evleneceğiniz ve yuva kuracağınız insanı görebileceğinize dair bazı inançlar bulunur. Bu inançların başında Hıdırellez gününde tuz yiyerek uyumak ve rüyanızda size su getiren kişiyle evleneceğiniz söylenir.

Diğer bir inanç ise dua ile rüyada evleneceğiniz kişiyi görebileceğinizdir. Rüyaların anlamları kişiden kişiye göre değişir. Ayrıca yaptığınız dua sonrası rüyada gördüğünüz kişiyle kesin evleneceksiniz gibi bir terim yoktur. Evlilik kader olarak yorumlandığı için dua ile rüyanızda evleneceğiniz kişiyi Allah nasip ederse görebilirsiniz. Peki bunun için ne yapabilirsiniz?

Rüyada Evleneceğin Kişiyi Görmek İçin Yapılacaklar

Evleneceğin Kişiyi Rüyada Görmek İçin Dua

Rüyada evleneceğiniz kişiyi görmek ister misiniz? Cevabınız evetse o zaman doğru yerdesiniz. Dua ve inançlı kalbinizle evleneceğiniz kişiyi görebilirsiniz. İlk önce bu duruma gönülden inanmanız gerekir. İnanmadan yaptığınız hiçbir eylem gerçek olmaz bunu unutmayın. Bu duruma inancınız tam olduğu zaman abdest aldıktan sonra niyet ederek Allah’a dua edin. Dua sonrasında kimseyle konuşmadan uykuya dalın.

İstihare namazı kıldıktan sonra dua ile uyuduğunuz zaman rüyanızda daha kısa sürede evleneceğiniz kişiyi görebilirsiniz. Rüyanızda birisini göremeyebilirsiniz ya da rüyanızda gördüğünüz kişiyle evlenemeyebilirsiniz. Ancak bu adımlardan sonra evleneceğiniz kişiyi gerçek hayatta gördüğünüz zaman ona karşı yakınlık hissedebilirsiniz. Unutmayın yaptığınız her ibadetin mutlaka karşılığı olur.

Evleneceğin Kişiyi Rüyada Görmek İçin Dua Diyanet

Evleneceğin Kişiyi Rüyada Görmek İçin Dua

Evleneceğin kişiyi rüyada görmek için İstihare duasını okuyabilirsiniz. İstihare namazı kıldıktan sonra alttaki duayı okuyarak uykuya dalın. Niyetinize göre rüyanızda sizin için en hayırlı olan karşınıza çıkacaktır.

Arapçası;

Alahumme inni estehiruke bi ilmike ve estakdiruke bikudratike ve eseluke min fadlikel azim. Feinneke takdiru vela ekdiru ve talemu vela alemu ve ente allamul guyub. Allahumme in kunte talemu enne hazal emre hayrun li fi dini ve meaşi ve akibeti emri acili emri ve acilihi fakdirhu li ve yessirhu li summe barik lifih. Ve in kunte talemu enne hazal emre şerrun li fi dini ve meaşi ve akıbeti emri acili emri ve acilhi fasrifhu anni vasrifni anhu vakir liyelhayra haysu kane sume ardini bih.

Türkçe Anlamı;

Ey Rabbim, yapmayı düşündüğüm işin yapılması ya da vazgeçilmesinden hangisi daha hayırlı olduğunu bana göster. Kudretinle senden güç istiyor, senin devasa fazlından yararlanmak istiyorum. Senin gücün her şeye yeter ancak benim gücüm yetmez, sen her şeyi bilirsin ben ise hiçbir şeyi bilemem. Ey Rabbim, bu işin dinim, yaşayışım, işimin sonucu, dünya ve ahiretimin sonucunda bana hayırlı olacaksa bana nasip et. İşimi kolaylaştır ve bana nasip et. Eğer bu işin sonucu benim için hayırlı değilse benden uzak tut. Benim için iyi olanı nasip et ve beni hayrınla rızıklandır.

Ya Macid Evleneceğin Kişiyi Rüyada Görmek

Evleneceğin Kişiyi Rüyada Görmek İçin Dua

Yatmadan önce Ya Macid zikrini çeken kişiler rüyasında evleneceği kişiyi görür. Muradını görmek isteyen kişiler yatsı namazından sonra yatmadan önce niyet ederek 100 kere Ya Macid zikrini yerine getirmeleri gerekir. Ya Cami Ya Vedud zikirleri de eş konusunda oldukça etkili zikirler arasında. Zikir işlemi tamamlandıktan sonra Allah’a niyetinizle ilgili dua edin ve uykuya dalın. Rüyanızda evleneceğiniz kişiyi bu sayede görebilirsiniz.

  • Ya Macid, Celle Celalühü zikrini her gün 100 kere okuyun.

Rüyada evleneceğim kişiyi görmek için dua konusu hakkında düşüncelerinizi ve deneyimlerinizi bizlerle paylaşır mısınız?

Evleneceğin kişiyi rüyada görmek için ne yapmalı?

Evleneceğin kişiyi rüyada görmek için, genellikle aşağıdaki uygulamalar yapılır:

  • 11 zeytin yiyip yatağa yatın.
  • Yatmadan önce, evleneceğin kişiyi rüyada görmeyi istediğiniz için Allah’a dua edin.
  • Rüyada evleneceğin kişiyi görmek için, yatmadan önce bir bardak suya 11 tane karanfil koyun ve bu suyu için.
  • Rüyada evleneceğin kişiyi görmek için, yatmadan önce bir bardak suya 11 tane safran koyun ve bu suyu için.

Bu uygulamaların ne kadar etkili olduğu konusunda bilimsel bir kanıt yoktur. Ancak, bu uygulamalara inanan insanlar, bu uygulamaların ardından evleneceği kişiyi rüyalarında gördüklerini iddia etmektedir.

Ne zaman evleneceğini öğrenme duası?

Ne zaman evleneceğini öğrenmek için, aşağıdaki duayı okuyabilirsiniz:

“Allahümme, inni es’elüke tevbete abdin zâlimi li nefsihi, lem yalev min zenbihi, ve es’elüke taubete abdin mü’mini, tevbete nusretuhâ ‘alel iştirâki ve’l-isyân, ve es’elüke taubete abdin sâlih, tevbete yudkî bihâ aleyhi mevlâhu ve yu’tîhi rızkahu ve yusehhiruhu fî emrihi.”

Bu duayı, yatmadan önce 3 kez okuyun ve ardından evleneceğin kişiyi rüyanızda görmeyi istediğiniz için Allah’a dua edin.

Rüyada Görmek için hangi dua okunur?

Rüyada görmek için, aşağıdaki duayı okuyabilirsiniz:

“Allahümme, inni es’elüke bi-mâ ehlekte bihi şemse ve kamere, ve bi-mâ enzelte minel kitabi ve esra’te bi-rüzva-i seyyidina Muhammedin sallallahü aleyhi ve sellem, en terzukani rü’yete men ahabbtü fiyhi, ve in kâne sâhibem ev sâhibetem, ev ebnem ev ubtnem, ev ehlim ev mâliyem, ev men kâne fiy kalbî lâ tefarriqu beyni ve beynehu, ve in kâne şerrun leyye fe-serruha aleyye fe-lâ yenfe’hu şey’ün illallahü, ve in kâne hayrun leyye fe-hayruha aleyye ve hayrehu li ümmeti Muhammedin sallallahü aleyhi ve sellem, ve la tühibni bihi min hayrin edimtehü bi’l-hayri ve lâ tahrimehü min hayrin edîmtehü bi’l-hayri.”

Bu duayı, yatmadan önce 3 kez okuyun ve ardından rüyada görmek istediğiniz kişiyi Allah’tan isteyin.

Evleneceğin kişiyi görmek mümkün mü?

Evleneceğin kişiyi rüyada görmek mümkün olabilir. Ancak, bu durumun ne kadar mümkün olduğu konusunda bilimsel bir kanıt yoktur. Bazı insanlar, evleneceği kişiyi rüyalarında gördüklerini iddia etmektedir. Ancak, bu iddiaların doğruluğu da kanıtlanamamıştır.

Tuz yiyip Rüyada evleneceğin kişiyi görmek nasıl yapılır?

Tuz yiyip rüyada evleneceğin kişiyi görmek için, aşağıdaki adımları takip edin:

  1. Yatmadan önce, bir bardak suya 11 tane tuz koyun ve bu suyu için.
  2. Yatmadan önce, evleneceğin kişiyi rüyada görmeyi istediğiniz için Allah’a dua edin.

Bu uygulamayı yaptıktan sonra, evleneceğin kişiyi rüyanızda görme ihtimaliniz artar. Ancak, bu uygulamanın ne kadar etkili olduğu konusunda bilimsel bir kanıt yoktur.

Istiharede evleneceğin kişi görülür mü?

Istihare, bir konuda karar vermeden önce Allah’ın rızasını ve yardımını istemek için yapılan bir dua ve ibadettir. İstiharede, genellikle bir rüya görülmesi beklenir. Bu rüyada, Allah, kişinin ne yapması gerektiği konusunda bir işaret verir.

1 Comment

  1. Sevgilimle ciddi bir yolda ilerliyoruz. Tanışmaya gelecek ailemle. Ama istihare namazı kılmak istiyorum. Eğer hayırsız bir şey görürsem ayrılmam mı gerekiyor.

Leave A Reply