Evlenen çiftlere 73 bin TL yardım çiftlerin iki ayrı hesap açarak faydalanabilecekleri toplam yardım tutarıdır. Çeyiz hesabı ilk gündeme geldiği günden bu yana evlenecek olan çiftlerin devletten alabildikleri en büyük destektir. Evlenecek olan kadın ve erkeklerin çeyiz hesabı açarak birikimlerini değerlendirmelerine yönelik kazanç tutarı ocak ayında artacak.

Hangi Evlenen Çiftler Yardım Alabilir?

Hangi Evlenen Çiftler Yardım Alabilir

Evlenen çiftlerin 73 bin TL toplam yardımdan faydalanabilmesi için çeyiz hesabı açmış olmaları gerekiyor. Çeyiz hesabında devlet katkısı üst sınırı %122,93 olarak belirlendi. Ocak ayından itibaren çeyiz hesabı maksimum devlet desteği 36.548 TL olarak belirlendi.

Evlenecek olan her iki taraf da çeyiz hesabı açması halinde 2023 itibariyle maksimum destek tutarı 73.097 TL olarak güncellenecek. Çeyiz desteği için ilk işiniz çeyiz hesabı açmak olmalıdır. Çeyiz yardımından faydalanmak için taşımanız gereken nitelikler;

  • 27 yaşın altında olmak,
  • Evlenmek için çeyiz hesabı açmak,
  • Nikah tarihinden itibaren 6 ay içinde çeyiz hesabı açılışı için başvurmak,
  • Çeyiz hesabında en az 3 yıl birikim yapmak.

Evlenen Çiftlere Devlet 73 Bin TL Destek Verecek.

Evlenen Çiftlere Devlet 73 Bin TL Destek Verecek

Evlenen çiftlere devlet 73.097 TL tutarına kadar ulaşacak. Çiftlerin bu tutarı destek olarak alabilmesi için her iki tarafın da çeyiz hesabı açmış olması gerekiyor. Birikimlerini çeyiz hesabında yapan kişilerin toplam alabilecekleri devlet katkısı yatırdıkları üzerinden %122,93 olarak yenilendi.

73 bin TL’ye kadar verilecek olan çeyiz desteği için hemen bir çeyiz hesabı açtırmanız gerekiyor. Çeyiz hesabını evlenecek her iki taraf da açarsa bu tutarda destek alınabilecek. 2023 yılı destek tutarı eskiye oranla çok daha yüksek bir tutarda olduğundan evlenecekler için de müjde niteliği taşıyor.

Çeyiz hesabı Ziraat Bankası şubelerinden açılabiliyor. Çeyiz hesabını açtırmak için evlendikten sonra ilk altı ay içerisinde başvuru yapma şartı aranıyor.

Çeyiz desteği 2023 yılında ne kadar?

Çeyiz desteği 2023 yılında çiftlerin her ikisinin de başvurması halinde 73 bin TL’ye kadar verilecek.

Çeyiz parası ne kadar 2023?

Çeyiz parası 2023 yılında yatırılan birikime ek olarak %122,93 tutarına kadar verilecek. Devlet tarafından verilecek en fazla 73.000 TL olacak.

Ziraat Bankası Devlet Destekli Borç KAPATMA Kredisi

Aile Destek Ödemeleri Neden Yatmadı

PTT Yardım Parası Sorgulama Ekranı – 1000 TL Destek

Comments are closed.