Evlenmek İçin Dua Ettim Kabul Oldu

Evlenmek için dua ettim kabul oldu diyen birçok kişinin yaptığı duayı ele aldık. Evlenmek istiyorsanız yapmanız gereken en hayırlı dua.

İnsanlar belirli yaştan sonra evlenmek ister. Hem erkek hem de kadınlar tez zamanda hayırlı bir şekilde kendi yuvalarını kurmak için dua ederler. Evleneceğiniz kişinin iyi olması ve hayırlı olması oldukça önemlidir. Bu yüzden Allah’a en hayırlı kişiyle evlenmek için dua edebilirsiniz. Dua kaderi oluşturmada en büyük ibadetlerden biri. Birisini seviyorsunuz ve evlenmek istiyor olabilirsiniz. Sevdiğiniz kişi sizin için hayırlı olmayabilir. Bu yüzden evlilikte hayırlısını istemek en doğrusu olur. Her şeyi bilen ve işiten Allah sizin de evlilik duanızı duyar ve bu duaya karşılık verir. Ya istediğiniz kişiyle ya da istediğiniz kişiden daha iyisiyle duanızın karşılığını bulursunuz.

21 Günde Evlenme Duası

Evlenmek i̇çin dua ettim kabul oldu

21 günde evlenme duasında Taha suresi okunmalıdır. Bu duayı 21 gün boyunca düzenli olarak okumalısınız. 21 gün boyunca okuduğunuz bu dua sayesinde Allah’ın izniyle en kısa sürede hayırlı bir evlilik yapabilirsiniz. Hayırlı kısmet bulamayan ya da başka sebeplerden dolayı evlenemeyen kişiler bu duayı yapabilir.

  • 3 kere Rahman Suresi,
  • 11 kere salavat

Okunacak Duanın Arapçası;

İnna Fetahna leke gethan mübina. Ve fütihatis semaiü fekanet ebvaba.

Duanın Türkçe Anlamı;

Şüphesiz biz sana fetih verdik. Gök de açılmış, kapı da kapı olmuştur Allah’ın izniyle.

Hayırlı Evlilik İçin Denenmiş Dua Diyanet

Hayırlı evlilik için okumanız gereken birçok farklı dua bulunur. Mutlu, sağlıklı, huzurlu bir evlilik yapmak istiyor olabilirsiniz. Bu yüzden Allah’a sürekli hayırlı evlilik için dua etmeniz gerekir. Peygamber Efendimiz (s.a.v) yaptığı dua ile sizde hayırlı evlilik için dua edebilirsiniz. Hem kocaya okunacak hem de bekar kişiler tarafından okunacak dualar arasında. Peygamber Efendimiz (s.a.v) yeni evlenen kişiler için yaptığı dua şu şekildedir;

Barekallahü leke ve bareke aleyke ve ceme’a beyneküma fi hayr. (Allah senin için hayırlı kılsın ve bereketini daim etsin. İkinizin arasını hayırlı bir şekilde birleşmesini nasip etsin.)

Acilen Evlenmek İçin Dualar

Evlenmek i̇çin dua ettim kabul oldu

Acilen evlenmek istiyor olabilirsiniz. Ancak bazı hayırsız ve acele yapılan evliliklerin sonu hayırlı olmadığını görmüşsünüzdür. Bu yüzden dua ederken süre ve kısıtlama koymamalısınız. Allah’tan dileğinizi ve isteğinizi söyledikten sonra en hayırlısını istemeniz yeterli olacaktır. Evlenmek için yapabileceğiniz bir diğer dua ise şu şekildedir;

Furkan Suresi 74 Ayeti Kerimi Arapça Okunuşu;

Vellezine yekulune Rabbena heb lena min ezvacina va zürriyyatina kurrate ayüniv vec alna lil müttekiyne imama.

Furkan Suresi 74 Ayeti Kerimi Türkçe Anlamı;

Ey Allah’ım, senin lütfunla eşlerimizden, çocuklarımızdan bizlere aydınlık ihsan et, bizi takva sahiplerine yönelmemizi nasip et.

Hayırlı Evlilik İçin Denenmiş Dua

Hayırlı evlilik için Peygamber Efendimiz (s.a.v) yaptığı birçok farklı dua bulunur. Bu dualar arasında öyle bir dua vardır ki hayırlı bir şekilde evlenmenizi sağlar. Allah dua eden her kuluna cevap verir. Bu yüzden sizler için hazırladığımız duaları içten ve tüm samimiyetinizle inanarak okumalısınız.

Rabbi inni lime enzelte ileyyi min hayrin fakiru. (Allah’ım bana vereceğin her türlü hayra mutahcım.)

Hayırlı Evlilik İçin Ayetel Kürsi

Evlenmek i̇çin dua ettim kabul oldu

Ayetel Kürsi hem bela ve musibetten sizi korur hem de dileklerinizin gerçekleşmesi için okunur. En güzel ve en hayırlı evlenme duasını gerçekleştirmek için iki rekatlık hacet namazını kılabilirsiniz. Namaz kıldıktan sonra 7 kere Fatiha, İhlas, Nas ve Felak surelerini okuyun. Ardından 1 kere Ayetel Kürsi okuduktan sonra Allah’a ellerinizi açarak evlilik için içinizden geçen duayı edin. Evleneceğiniz eşinizdeki olmasını istediğiniz tüm özellikleri söyleyin ardından bu kişiyle hayırlı bir şekilde tanışmak ve evlenmeyi Allah’tan isteyin. En kısa sürede duanız Allah katında kabul olması dileğiyle.

En Kısa Zamanda Evlenmek İçin Esma

Evlenmek için yapabileceğiniz dua olduğu gibi zikirler sayesinde de hayırlı kısmetinizi hayatınıza çekebilirsiniz. Kısa zamanda evlenmek ve hayırlı yuva kurmak için yapmanız gereken zikirler ve Esmaül Hüsnalar şu şekildedir;

  • Ya Fettah,
  • Ya Habir,
  • Ya Vedud

Sizlere belirttiğimiz esmaları her 5 vakit namazdan sonra çekin. Esmaları çektikten sonra Furkan Suresinin 74 ayetini okuyarak dua etmeye başlayabilirsiniz. Allah’ın izniyle en kısa sürede hayırlı bir evlilik yapabilirsiniz. Gün içerisinde 1130 kere Ya Aliyyü Ya Azıym zikrini de çekebilirsiniz.

Bekarlara Evlilik Duası

Bekar olan kişiler yaşları geldikleri zaman evlenmek ve yuva kurmak ister. Karşısına hayırlı kısmet çıkmayan kişiler Allah’a dua edebilir. Bekar olan ve evlenmek isteyen kişiler hacet namazı kıldıktan sonra hacet duasını gerçekleştirin. Hacet duasından sonra gönlünüzden ne geçiyorsa dış görüntüsünden karakterine kadar aklınızdaki her şeyi sadece Allah’tan isteyin. Hacet namazından sonra Allah kısa sürede dileğinizi gerçekleştirir eğer olmazsa daha güzel yol size nasip eder.

Evlilik duası hakkında yorumlarınızı, görüşlerinizi ve fikirlerinizi bizlerle paylaşmayı lütfen unutmayın.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥