Evlilik Kredisi Devlet Destekli Nasıl Alınır – E Devlet Evlilik Kredisi Başvuru

Yeni evlenecek olan çiftlere devlet tarafından evlilik kredisi desteği verileceği açıklandı. Evlilik kredisi devlet destekli nasıl alınır sorusunun yanıtı ile karşınızdayız.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan seçim beyannamesi olarak devlet destekli evlilik kredisi verileceğini açıkladı. Ziraat Bankası evlilik kredisinin ardından devlet yeni çiftlere destek vereceğini söyledi. 150 bin TL’ye kadar faizsiz bu kredi 48 ay vade ile verilecektir. Bu evlilik kredisine başvurmak isteyen kişiler nasıl başvuru yapacaklarını araştırmaya başladı.

Evlilik kredisinin başvuru ekranı ya da başvuru zamanı hakkında net bir açıklama yapılmamıştır. Evlilik kredisi Ak Parti seçim beyannamesinde yer aldığı için bu konu hakkında resmi detaylı açıklama yapılmamıştır.

Devlet Destekli Faizsiz Evlilik Kredisi

Devlet destekli faizsiz evlilik kredisi

Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklamadan sonra birçok kişi devlet destekli evlilik kredisinin detaylarını merak etmeye başladı. Yeni evlenen çiftlere birçok yardım kampanyası düzenlenmeye başlandı. Evlilik kredisine başvuruda bulunmak için hangi şartların yer alacağı konusunda resmi açıklama yoktur. Peki evlilik kredisinde neler var?

  • Çiftler 150 bin TL kredi çekebilirler.
  • Çekilecek bu krediden faizsiz bir şekilde yararlanabilirler.
  • 2 yıl boyunca taksit ödemesinin yapılması istenmeyecek.
  • 48 ay vade seçeneği sunulacaktır.

E-devlet Evlilik Kredisi

Evlilik kredisi son zamanlarda vatandaşların gündeminde yer alan konulardan biridir. Ancak evlilik kredisi seçim beyannamesinde yer aldığı için bu kredi hakkında net bir açıklama henüz yapılmamıştır. Bu yüzden e-devlet sistemi üzerinden başvuru yapabileceğiniz evlilik kredisi sistemi yoktur.

E-devlet sistemi üzerinden İlksan sandık üyeliğiniz varsa evlilik yardımına başvuru yapabilirsiniz. Bunun için de alttaki adımları takip etmeniz yeterlidir.

  • E-devlet sistemine giriş yaparak arama kısmına evlilik yardımı yazın.
  • Ardından karşınıza gelen ilk seçeneğe tıklayın.
  • Sağ kısımda yer alan Yeni Başvuru seçeneğine tıklayarak başvuru formunu görüntüleyin.
  • Başvuru formunu doldurduktan sonra sisteme kaydedip çıkabilirsiniz.

Ancak yukarıdaki işlemler İlksan sandık üyeliği olan kişiler sadece bu yardıma başvuruda bulunabilirler. Evlilik kredisi hakkında resmi açıklama yapıldığı zaman internet sitemiz üzerinden görüntüleyebilirsiniz. Konu hakkında görüşleriniz varsa lütfen yorum kısmına yazarak bizlere iletebilirsiniz.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr