1 yemek kaşığı fıstık ezmesi kaç kalori var ve fıstık ezmesi kalori kilo aldırır mı, bilgilendiriyoruz. Sporcular neden fıstık ezmesi kullanıyor, gelin birlikte inceleyelim.

Fıstık ezmesi kalori açısından birçok kişi tarafından tavsiye edilmeyen gıdalardan birisidir. Her ne kadar tadı damakta kalsa ve çok lezzetli de olsa diyet yapan kişiler için uygun olmayabiliyor. Nitekim fıstık ezmesinin tatlı kaşığı ve çorba kaşığı cinsinden kaç kalori olduğu aşağıdaki tabloda yer alıyor.

KaşıkKalori
1 Tatlı Kaşığı Fıstık Ezmesi35 Kalori
1 Yemek Kaşığı Fıstık Ezmesi71 Kalori
Fıstık Ezmesi Kalori

1 Yemek Kaşığı Fıstık Ezmesi Kaç Kalori

1 yemek kaşığı fıstık ezmesi kaç kalori diye merak edenlerin sayısı her geçen gün artmaya devam ediyor. Özellikle kahvaltıların vazgeçilmezleri arasında yer alan fıstık ezmesinin 1 yemek kaşığı tüketilmesi, kişinin tek seferde 71 kalori almasına neden olacaktır. Bu oranın içerisinde; 2,59 gram karbonhidrat, 2,89 gram protein ve 5,99 gram yağ bulunuyor. Görüldüğü üzere yağ açısından zengindir.

1 Tatlı Kaşığı Fıstık Ezmesi Kaç Kalori

1 Tatlı Kaşığı Fıstık Ezmesi Kaç Kalori

1 tatlı kaşığı fıstık ezmesi kaç kalori sorusunun yanıtı son zamanlarda sıkça merak edilmektedir. Bilhassa çocukların vazgeçilmezi olan fıstık ezmesini 1 tatlı kaşığı tüketmek 35 kalori almak anlamına gelmektedir. Nitekim daha derine inildiğinde 1 tatlı kaşığı fıstık ezmesi; 1,29 gram karbonhidrat, 1,44 gram protein ve 3 gram yağa tekabül edecektir.


Daha fazla diyet içeriği;


1 Tatlı Kaşığı Fıstık Ezmesi Kaç Gram

1 tatlı kaşığı fıstık ezmesi kaç gram sorusunun yanıtı çoğunlukla 6 ila 8 gram aralığında değişiklik göstermektedir. Ortalama bir tatlı kaşığı fıstık ezmesi için besin değerleriyse; 1,29 gram karbonhidrat, 3 gram yağ ve 1,44 gram protein şeklinde dağılmaktadır.

Fıstık Ezmesi Kalori Kilo Aldırır mı

Fıstık ezmesi kalori kilo aldırır mı iye merak edenler için yanıt evet olacaktır. Her besinde olduğu gibi fıstık ezmesinde de kontrolsüz bir tüketim alışkanlığı kısa sürede kilo alınmasın neden olabilir. İçerisinde bulunan yağ ve karbonhidrat değerleri fıstık ezmesinin kilo aldırmaya müsait gıdalardan olduğunu gözler önüne seriyor. Fakat belirli aralıklarla tüketilmesi ve kontrol altında tutulmasında herhangi bir zarar bulunmuyor.

1 Tatlı Kaşığı Fıstık Ezmesi Şekersiz Kaç Kalori

1 tatlı kaşığı fıstık ezmesi şekersiz kaç kalori diye merak edenler için yanıt oldukça basittir. 1 tatlı kaşığı fıstık ezmesi takribi olarak 6 grama denk gelir. Bu ölçekte bir fıstık ezmesi için kalori oranı da 35 kaloriye tekabül edecektir.

1 Tatlı Kaşığı Şekersiz Fındık Ezmesi Kaç Kalori

1 tatlı kaşığı şekersiz fındık ezmesi kaç kalori sorusunun yanıtı sıkça merak ediliyor. 1 tatlı kaşığı fındık ezmesi, birçok kıyaslama içerisinde fıstık ezmesiyle eşit değerlere sahiptir. Nitekim bu da 1 tatlı kaşığı fındık ezmesinin 32 kalori olduğu anlamına geliyor.

Fıstık ezmesi çeşitleri için kalori oranlarını ayrıntılı olarak sunduk. Yer verdiğimiz bu bilgileri hatalı ya da eksik buluyorsanız hızlıca yorum alanına yazarak geri bildirim alabilirsiniz.

/ 5.

Share.

Comments are closed.