Vectavir Krem Fiyatı 2022

Vectavir krem fiyatı 2022 hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Vectavir nedir, vectavir krem ne işe yarar ve vectavir sivilce için kullanılır mı işte detaylar.

Vectavir krem fiyatı 2022 yılında % 1 krem için 34.50 TL olmuştur. Bu fiyat eczane perakende satış fiyatıdır. Bu fiyata KDV dahil değildir. Vectavir krem ile eş değer olan bazı ilaç fiyatları ise aşağıda listelemiştir.

 • Ex – lovir % 1 krem 2 G / 19.70 TL
 • Pensivir % 1 krem 5 G / 66.30 TL
 • Ex – lovir %1 krem 5 G / 42.70 TL
 • Pensivir %1 krem 2 G / 29.50 TL

Şeklinde devam etmektedir.

Fito Krem Ne İşe Yarar

Vectavir Nedir

Vectavir nedir, vectavir krem uçuk tedavisi için kullanılan endike bir ilaçtır. Yalnızca dudak üstü ve ağız etrafında oluşan uçuklar için kullanılması gerekir. Göz ve kenarlarına uygulanmaması gerekir. Novartis firmasına ait olan otc ürünlerinden biri olarak geçer. 

Vectavir Krem Ne İşe Yarar

Vectavir krem ne işe yarar, ağız etrafında ve dudak üzerinde çıkan uçuk virüsünün gelişimini aynı zamanda yayılımını yavaşlatmak amacıyla vücudun enfeksiyonla savaşmasını destekleyen bir ilaçtır. Bu krem eczanelerde satılmaktadır. Gebelik, emzirme gibi dönemlerde doktora danışılmadan kullanılması doğru değildir. Uçuk belirtileri;

 • Kabarma
 • Kaşıntı
 • Kızarıklık
 • Bölgede karıncalanma hissi

Yaşayan kişilerin eczaneden vectavir krem alması ve uygulaması gerekir.

Vectavir Krem Uçuğu Kaç Günde Geçirir

Vectavir Krem Uçuğu Kaç Günde Geçirir

Vectavir krem uçuğu kaç günde geçirir, yetişkinlerde ve 12 yaş ve üzeri çocuklarda kullanımı olan uçuk kremi Vectavir ‘in uçuğu kaç günde geçirdiği merak edilmektedir. Gün içerisinde  ortalama 2 saatlik aralıklarla uygulanması gereken bu ilaç tedaviyi 4 gün sürdürmektedir. Gün içerisinde ortalama saat aralıklarla 8 defa uygulanması yeterlidir. 4 günlük tedavinin sonunda uçuk hala geçmemiş olursa bu durumda doktorunuza ulaşmanız gerekir.

Vectavir Sivilce İçin Kullanılır Mı

Vectavir sivilce için kullanılır mı, sorusu pek çok kişi tarafından merak edilmektedir. Vectavir krem kesinlikle sivilceler için kullanılmaz. Bu durum oldukça yanlıştır. Kullanılma alanındaki yerler dahi kısıtlıdır. Bu krem dudak üstünde çıkan uçuğa ve ağız çevresinde çıkan uçuğa sürülmektedir. Tedavi süresinin uzatılması bile kötü etki oluşturabilir. Kesinlikle sivilcelere uygulanmamalıdır. Aynı zamanda göz ya da yüze veya başka bir bölgeye uygulanması durumu da söz konusu değildir. Doktor kontrolünde kullanmanız sizin için daha yararlı olacaktır.

Vectavir SGK Ödüyor Mu

Vectavir SGK ödüyor mu, sorusuna verilecek en net cevap ise ödenmiyor olmasıdır. SGK bazı ilaçları karşılıyor ya da fiyatlarında ciddi oranda düşüş sağlıyor. Bu da kişilerin ödeme açısından kolay bir ödeme şekli elde etmelerini sağlamaktadır. Fakat SGK Vectavir uçuk kremi için herhangi bir ödeme ya da yardım oluşturmamaktadır. Bu ilaç grubu içerisinde yer alan muadil olan ve SGK ‘ya bağlı başka ilaç varsa doktor kontrolünde o ilacın alınması gerekir.

Vectavir mi zovirax mı

Vectavir mi zovirax mı, sorusu uçuk kremleri açısından araştırma yapan kişilerin devamlı merak ettiği sorular arasında bulunmaktadır. Zovirax uçuk kreminin etken maddesi azaltıldığından dolayı bu uçuk kreminin etkisi daha az olmuştur. Etkisi az olmasına bağlı en iyi en etkili uçuk kremleri listesinde birinci sıra vectavir uçuk kremine kalmıştır. Yani vectavir uçuk kremi zovirax uçuk kreminden daha etkilidir. Uçuk kremi kullanım listesi şu şekilde ilerlemektedir;

 • Vectavir
 • Zovirax
 • Asiviral
 • Aklovir
 • Acyl
 • Bepanthen

Ve benzeri içeriklere sahip olan uçuk kremleridir. En etkili olan ise listeden de anlaşılacağı üzere vectavir uçuk kremidir.

Procto Glyvenol Krem Nasıl Kullanılır

Fucithalmic Krem Nasıl Kullanılır ve Fucithalmic Fiyatı

Trosyd Krem Fiyatı

Travazol Krem Nedir ve Travazol krem Vajinaya Nasıl Sürülür

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu