Fucidin Krem Nedir, Fucidin Krem Ne İçin Kullanılır

Fucidin krem 20 miligram fusidik asit ve 0,04 miligram butilhidroksianisol barındırmaktadır. Sadece eczanelerde satılan bir antibiyotik kremdir. Kremin kullanılmasına ilişkin antibiyotik niteliği olduğu için mutlaka reçeteli olarak alınmalıdır. E-ticaret siteleri benzeri yerlerden temini mümkün değildir.

Fucidin krem kullanıldığı alanlar, yanık ve egzama benzeri rahatsızlıklar için nasıl kullanılması gerektiği ve merak edilen soruların yanıtlarını yazımızın devamında inceleyebilirsiniz.

Fucidin Krem Nasıl Kullanılır

Fucidin Krem Ne İçin Kullanılır?

Fucidin krem ciltte meydana gelen rahatsızlıkların nedeni olan bakterileri öldürmeye yarayan bir antibiyotiktir. Antibiyotik olması yönünden etki oranı çok daha yüksektir. Düzenli kullanılması gerekir. Fucidin kremin kullanılmasına yönelik günde 2 ya da 3 kez kullanılması tavsiye edilmektedir. Kremi sürüp doğrudan güneşe çıkmamalısınız.

Fucidin krem kullananların yaptığı yorumlar da değerlendirildiğinde kremin en çok kullanıldığı alanlar, uzmanlar tarafından reçetelendirildiği alanlar aşağıdaki gibidir;

 • Cilt yaraları,
 • Kesik yaraları,
 • Hafif yanıklar,
 • Böcek ve arı sokması,
 • Sivilce ve akneler,
 • Sönmüş sivilce izleri,
 • Yara izleri,
 • Genital bölgede meydana gelen siğil rahatsızlığı.

Fucidin Krem Yanık İçin Kullanılır Mı?

Evet. Fucidin krem hafif yanıklar için de kullanılabilmektedir. Yüksek dereceli yanıklar için çok daha etkili olan yanık kremleri tercih edilmelidir. Fucidin krem genellikle hafif yanıklarda acının geçmesi ve yanık bölgenin iyileşmesi için kullanılabilmektedir.

Fucidin kremin amacı ciltte mevcut bulunan bakterilerin öldürülmesidir. Ancak bakterilerin öldürülmesi amacı ile de olsa mutlaka uzman tavsiyesi ile birlikte kullanılmalıdır. Krem içerisinde bulunan maddelere alerjik tepki gösterme riski nedeni ile uzman tavsiyesi şarttır.

Fucidin Krem Nereden Alınır?

Fucidin krem sadece eczanelerden satın alınabilen bir kremdir. Antibiyotik içerikli olduğundan reçetesiz alınmaması tavsiye edilmektedir.

Fucidin Krem Yan Etkileri Nelerdir?

Fucidin kremin yan etkileri genellikle karında ağrı, nefes almada güçlük çekme, yüzde ve ağız kısmında şişlik oluşumu gibi belirtilerdir. Bu belirtiler kremin kullanımına bağlı olarak meydana geldiğinde kremin kullanılması durdurulmalı ve yardım alınmalıdır.

Fucidin Krem Kullananlar Yorumları

Fucidin krem kullananların yorumları itibari ile antibiyotiğin hızlı bir şekilde etki gösterdiğini söyledikleri bilinmektedir. Fucidin krem kullananlar ve yorumları;

 • Sivilce lekelerini geçirmek için doktor reçetesi ile kullandığım bir ilaç. İşe yarıyor.
 • Düzenli kullanmazsanız hiçbir işe yaramaz. O yüzden istikrarlı kullanacaksanız almanızı öneriyorum.
 • Sivilcelerimden kalan izler yüzümü mahvetmişti. Düzenli kullanınca güneş kremi ile birlikte sağlıklı sonuçlar aldım.
 • Genital mantar tedavisinde kullanmıştım işe yarıyor.
 • Cildimde oluşan büyük şiş kızarıkları kremi kullanarak ortadan kaldırdık.
 • Burnumu deldirdiğimde iltihap olmasın diye kullanmıştım. Başarılı oldu.
 • Ameliyat yaralarından kalan izleri gidermek için kullanılıyor. Sürdüğünüzde kendinizi vıcık vıcık hissediyorsunuz ama sonrasında emiyor.
 • Yaraları çok hızlı iyileştirdiği için faydalı bulduğum bir krem. Antibiyotik içerikli olmasından zaten amacına uygun.

Fucidin Krem Antibiyotik Mi?

Evet. Fucidin krem antibiyotik kremler arasında yer alan bir ilaçtır. Sadece eczanelerde satılmasının nedeni de bakteri öldüren bir antibiyotik olmasıdır. Birçok farklı cilt rahatsızlığının tedavisinde kullanılabilir.

Fucidin kremin etkilerini göstermesi için düzenli kullanım şarttır. Kremin etkilerinden tam olarak faydalanmak için doktor tavsiyesine uygun olarak düzenli kullanım gerekmektedir.

Fucidin Krem Pişiğe İyi Gelir Mi?

Hayır. Fucidin krem pişik için kullanılan bir krem değildir. Antibiyotik niteliği ile doktor reçetesi kapsamında kullanılması gereken bir üründür. Pişik için doğrudan pişiğe yönelik olarak satılan kremlerden faydalanabilirsiniz.

Pişik ile mücadelede Bepanthol pişik kreminin oldukça etkili olduğunu söylemek gerekiyor. Pişik ile mücadelede Fucidin kullanmamanız önerilmektedir.

Fucidin Krem Fiyat 2022

Fucidin krem fiyatı 2022 yılında 31,78 TL’dir. Kremin güncel fiyatı 2022 yılı boyunca geçerli olmuş olan fiyattır. Yılın kalan kısmında krem fiyatlarında yükselme beklentisi bulunmaktadır.

Fucidin kremi sadece eczanelerden temin edebilirsiniz. Bu nedenle kremi online olarak satın almanız mümkün olmayacaktır. Kremi eczanelerden reçeteli olarak kolayca satın alabilirsiniz. 31,78 TL’lik fiyatı KDV dahil fiyattır.

Dermatop Krem Ne İşe Yarar

Madetoll Krem Ne İşe Yarar

Diklofar 1 Jel Ne İşe Yarar

Clozaril Jel Kullananlar Yorumları

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥