Gate İO Stake Nedir? – Gate.io da Para Kazanmak

Gate.io, 2013 yılında kurulan bir merkezi kripto para borsasıdır. İlk olarak Çin merkezli olarak kurulmuş ve daha sonra merkezini Cayman Adalarına taşımıştır. Dünya genelinde en fazla kripto para alım satımı yapılan 6. borsa olmasının yanında en fazla coin bulundurulan borsalar listesinde de 2.sırada yer alır. Bu borsa, kullanıcılarına çok çeşitli kampanyalar ve çeşitli yollardan ödüller kazandırır. Bu yollardan biri de staking’dir. Gate io stake, kullanıcıların pek çok kripto para birimini stake ederek pasif gelir elde etmelerine yardımcı olan bir özelliktir. Bu özellik ile çok sayıda kullanıcı, kripto para varlıklarından yüksek gelir elde eder. Bu ödüller günlük olarak verilir ancak isterseniz günlük ödülleri birkaç günde bir çekme imkanına da sahipsiniz. Gate.io, diğer borsalar arasında en fazla staking geliri veren borsalardan biri konumundadır.

Gate i̇o stake nedir? - gate. Io da para kazanmak
Gate i̇o stake nedir

GT Stake Etmek

GT, GateToken ismiyle piyasalarda yer alır. Gate.io borsasının temel kripto para birimidir. Tüm ağda işlem ücretleri ve işletme maliyetlerini ödemek için kullanılan bir simgedir. Bu ağ üzerinde akıllı sözleşmeler ve merkezi olmayan uygulamaları dağıtmak isteyen geliştiricilerin ellerinde GT olması gerekir. Ellerinde bu jeton bulunan kullanıcılar jeton satın almalarda indirimler, özel avantajlar ve çeşitli ödüller kazanma imkanı elde ederler. Gate.io ağında yapılan neredeyse tüm işlemlerden GT ödülü kazanılabilir ve bu belirteçle tüm işlemler, yüksek hızda ve düşük komisyon ücretleriyle yapılabilir.

GT stake etmek, bu işlemi yapan kişilerin günlük ödüller kazanmalarını sağlar. Bu şekilde ön satışlara katılma imkanı da elde edebilirsiniz. Ellerinde bir miktar stake edilen GT bulunduran kullanıcılar ön satışlara katılma ve farklı şekillerde kazanç elde etme imkânı bulurlar. GT stake etmek için borsaya üye olarak GateToken satın almanız ve bunları borsadaki cüzdanınıza kilitlemeniz gerekir. Kilitleme yaptığınız süre ve miktar üzerinden belirli oranlarda pasif gelir elde edebilir, elde ettiğiniz GT ödüllerini dilediğiniz gibi takas yapabilir ya da başka borsalarda kullanabilirsiniz.

Gate i̇o stake nedir? - gate. Io da para kazanmak
Gate. Io da para kazanmak

Gateio Hodl Kazan Nedir?

Gateio Hodl kazan, kullanıcıların oldukça merak ettiği konulardan biridir. Gate.io borsası, kullanıcılarının pasif gelir elde etmesi için Hodl özelliğini sunmuştur. Bu özellik, kullanıcıların varlıklarını stake etmelerini sağlar. Bu borsada Hodl özelliğini kullanarak ellerinizdeki varlıkları kilitleyerek pasif gelir elde etmek için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz;

  • İlk adımda hesabınıza giriş yapmalısınız. Henüz bir hesabınız yoksa hemen alım satım yapabilmek için üyelik kaydınızı oluşturmalı ve KYC doğrulamanızı yapmalısınız.
  • Ana sayfada yer alan Finans bölümüne gelerek buradan “HODL et kazan” kısmına tıklamalısınız.
  • Karşınıza açılan sayfada çok sayıda token ismi görebilirsiniz. Bu token ya da coinlerden birini seçmelisiniz. Eğer aradığınız coin’e daha kolay ulaşmak isterseniz, bu sayfada bulunan arama kısmına token adını yazmanız yeterlidir.
  • İstediğiniz coin’e tıkladıktan sonra karşınıza gelen sayfada bulunan kilitleme bölümüne istediğiniz miktarı yazmalı ve arından “abone ol” kısmına tıklamalısınız.
  • Son aşamada gerekli uyarıları okuduktan sonra işleminizi onaylayarak, varlıklarınızı stake etmiş olursunuz.

Gateio Hodl kazan sisteminde herhangi bir alım satım ticareti yapmadan kripto para geliri elde etmeniz sağlanır. Yani elinizdeki bulunan belirli varlıkların belirli bir süre kilitlenmesi sonucunda, günlük olarak fon kazanma işlemine verilen isim olarak tanımlanır. Bu borsa, vadeli ve vadesiz olmak üzere iki farklı kilitleme yöntemi sunar.

Gateio Liquidity Mining Nedir?

Gateio Liquiditiy Mining, likit madenciliği olarak adlandırılır. Bu borsanın en dikkat çeken avantajlarından biri likit madenciliğidir. Hemen hemen bütün borsalarda bulunan bu özelliğin bu borsadaki farkı, çok fazla kar sağlamasıdır. Bazı borsalarda likit madenciliği kazancı yıllık %15-20 oranlarını zorlukla görürken Gate.io borsası likit madenciliği yapan kullanıcılarına yıllık %2000’lere varan getiri sağlar. Geçmiş dönemlerde yıllık %3900 getiri sağladığı da bilinmektedir. Gate.io borsasında diğer borsalardaki gibi likidite madenciliği yaparken yüksek risk almanıza da gerek bulunmaz. Tamamen güvenilir olan bu borsa belirli dönemlerde belirli coin’ler için uçuk rakamlarda madencilik ödülü verebilmektedir.

Gateio borsasında likit madenciliği yapabilmeniz için istenen farklı iki coin türünün de elinizde bulunması gerekir. Minimum yatırım limitlerinden bu coinleri elde ederek havuza koyarsınız. Bu coinlerin yıllık kazançlarına karışlık gelen tutarın 360’da birini günlük çekebilme avantajına da sahip olursunuz. Bu havuzlardan elde edile kazanç tutarı GT olarak ödenir. Bu tokenleri isterseniz biriktirebilir, bozdurabilir ya da likit madenciliğine ilave edebilirsiniz. Eğer biriken GT’leri çekmeyi unutursanız bu paralar toplu şekilde birikerek, istediğiniz zaman çekilmeye hazır durumda bulunur.

Gate.io Yorum

Gate.io yorum araştırmalarına bakıldığında, pek çok kullanıcının bu borsadan memnun olduğu görülmektedir. Bu borsanın amacı kullanıcılarına çeşitli alanlardan yüksek getiriler sağlamaktır. Bunu da HODL, stake etmek, madencilik, ön satışlara katılma gibi pek çok yoldan sağlar. Oldukça güvenilir olan bu borsa trading hacmi, şeffaflığı, para yatırma hacmi ve siber güvenliği gibi konularda dünyadaki en iyi 10 borsa arasına girmeyi başarmıştır.

Bu borsada kuvvetli bir ticaret botu bulunmaktadır. Bunun yanında sağlamış olduğu güvelik teminatları ile diğer borsalardan ayrılır. İyi bir kullanıcı deneyimi sunan bu borsada, oldukça geniş kripto para portföyüne de sahiptir. Bu borsanın güvenliği Gate Chain ağıyla sağlanır ve bu ağ benzersiz bir zincir üstü kasa hesabına sahiptir. Bu kasa hesabı ile kullanıcıların yapacakları tüm işlemler %100 garanti atına alınmaktadır.

Gate.io yorum haberlerinde bu borsanın alt hesaplar oluşturmasına imkân vermesinden, özel fonlama şifresi oluşturulmasından, spot alım satımlar, P2P işlemleri, vadeli işlemler, likidite madenciliği ve stake gibi işlemlerde avantaj sağlamasından bahsediliyor. Komisyon ücretleri ortalama düzeyde olan bu borsanın çok çeşitli yollardan yüksek getiriler sağlaması, dünya genelinde çok sayıda kullanıcı tarafından tercih edilmesini sağlar.

Gate Coin Nedir

Kilt Coin Nedir

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥