Gaviscon şurup ne işe yarar sorusu, mide problemleri ile karşı karşıya olan pek çok kişi tarafından merak ediliyor. Bu şurup mide rahatsızlıklarında kullanılmakta olan bir ilaç türüdür. Midenin yüzeyinde bir tabaka oluşturarak onu koruduğu bilinmektedir. Gaviscon özellikle de mide ekşimesi ve reflü için etkilidir. En az şurubun kendisi kadar önemli olan, bu oldukça etkili ilacın bilinçli kullanımı oldukça olumlu etkiler sunuyor.


GAVISCON şurup nedir ne işe yarar?

GAVISCON şurup, mide ekşimesi, mide yanması ve reflü gibi mide asidine bağlı şikayetlerin tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. GAVISCON, mide asidini nötralize ederek ve yemek borusu ile mide arasındaki kapakçığı güçlendirerek çalışır.

GAVISCON ne kadar sürede etki eder?

GAVISCON, genellikle 15-20 dakika içinde etki etmeye başlar. Ancak, bazı durumlarda etki süresi 30 dakikaya kadar uzayabilir.

GAVISCON yerine ne kullanılır?

GAVISCON yerine, aşağıdaki ilaçlar kullanılabilir:

 • Rennie
 • Maalox
 • Pepto-Bismol
 • Zantac
 • Pepcid AC

GAVISCON Infant günde kaç kere kullanılır?

GAVISCON Infant, günde 2-3 kez, yemeklerden sonra ve yatmadan önce kullanılır.

Gaviscon şurup hangi hastalıklara iyi gelir?

GAVISCON şurup, aşağıdaki hastalıklara iyi gelir:

 • Mide ekşimesi
 • Mide yanması
 • Reflü
 • Gastroözofageal reflü hastalığı (GÖRH)

Mide asidine ne iyi gelir?

Mide asidine iyi gelen ilaçlar, aşağıdaki gibidir:

 • Antasitler: Mide asidini nötralize ederek çalışırlar.
 • H2 blokerleri: Mide asidinin üretimini azaltarak çalışırlar.
 • Proton pompası inhibitörleri (PPI’ler): Mide asidinin üretimini tamamen durdurarak çalışırlar.

Gaviscon ağız kokusuna iyi gelir mi?

Gaviscon, ağız kokusunu önlemeye yardımcı olabilir. Mide ekşimesi ve mide yanması, ağız kokusunun yaygın bir nedenidir. GAVISCON, bu şikayetleri gidererek ağız kokusunu önlemeye yardımcı olabilir.

Gaviscon mide ilacı ne işe yarar?

Gaviscon mide ilacı, mide ekşimesi, mide yanması ve reflü gibi mide asidine bağlı şikayetlerin tedavisinde kullanılır. GAVISCON mide ilacı, mide asidini nötralize ederek ve yemek borusu ile mide arasındaki kapakçığı güçlendirerek çalışır.

Lansor nedir ne işe yarar?

Lansor, mide asidinin üretimini azaltarak çalışan bir H2 blokerdir. Mide ekşimesi, mide yanması, reflü ve gastroözofageal reflü hastalığı (GÖRH) gibi mide asidine bağlı şikayetlerin tedavisinde kullanılır.

NEXİUM nedir ve ne için kullanılır?

NEXİUM, mide asidinin üretimini tamamen durdurarak çalışan bir proton pompası inhibitörüdür (PPI). Mide ekşimesi, mide yanması, reflü ve gastroözofageal reflü hastalığı (GÖRH) gibi mide asidine bağlı şikayetlerin tedavisinde kullanılır.

Gaviscon Şurup Kullanımı

Gaviscon şurup kullanımı noktasında alınması gerekli olan doz miktarını doktorunuzun belirlemesi gerekmektedir. Bu nedenle, kendi takdirinize bağlı olarak tedaviyi kesmeyin veya uzatmayın. Doktorunuz tarafından özellikle tavsiye edilmediği sürece gaviscon şurubu ağızdan alınız. Şurubu kullanmadan önce iyice çalkalayın. 12 yaşından büyük yetişkinler ve çocuklar, yemeklerden sonra veya yatmadan önce 10-20 ml veya 2-4 yemek kaşığı alabilir.

Gaviscon Şurup Yan Etkileri

Gaviscon Şurup Yan Etkileri

Gaviscon şurup yan etkileri, şurubun içerisindeki maddelere alerjisi olanlarda ortaya çıkabilmektedir. Bu ürünü kullanırken deride kızarıklık, nefes almada zorluk, dilde ve dudak bölgesinde herhangi bir kızarıklık durumu ile karşı karşıya kalırsanız mutlaka şurubu kullanmayı hemen bırakın ve bunu doktorunuza bildirin veya bir hastanenin acil servisine gidin.

Gaviscon Şurup Kullananlar

Gaviscon şurup kullananlar, mide problemleri ile başa çıkma noktasında daha raht olurlar ve düzenli kullanımlarda mide problemlerinin önüne geçilir. Ancak doğru miktar ve dozda kullanımına dikkat edilmelidir.

Gaviscon Fiyat

Gaviscon Fiyat 2022

Gaviscon fiyat 2022 19.24 TL’dir. Şurubu kullanmadan önce doktorun ve eczacının önerileri mutlaka dikkate alınmalı ve hasarlı ürünler kesinlikle satın alınmamalıdır.

Gaviscon Şurup Prospektüs

Gaviscon şurup prospektüs noktasında bu şurubun oral süspansiyon olduğu bilinmektedir. Bu şurup ağızdan alınır ve kullanım dozu doktor tavsiyesi ile belirlenir.

Sebepsiz Ateş Yükselmesi Nedenleri ve Tedavisi

Novalgin Şurup Yan Etkileri ve Ne Zaman Etki Eder

Novalgin Şurup Yan Etkileri ve Ne Zaman Etki Eder