Gaviscon şurup fiyat ne olduğunu tam olarak belirlemek için, hangi tür Gaviscon şurup istediğinizi ve hangi boyutu istediğinizi bilmem gerekiyor.

Gaviscon şurup yan etkileri sık bir şekilde merak ediliyor. Her ilaçta olduğu gibi Gaviscon ilacında da bazı yan etkiler olabiliyor.  Normalde ilacın etken maddesi sodyum aljinat ve bikarbonattır. Reflu tedavilerinden sıklıkla kullanılır. Yani reflüyu baskılama özelliği taşır. Midedeki ekşime ya da yanma gibi sorunları tamamen ortadan kaldırır. Yan etkileri az olmakla beraber oldukça hafiftir. Ender olsa bile bazı kişilerde şu yan etkilere neden olabilir;

  • Kusma
  • İshal
  • İştahsızlık
  • Mide karın ağrısı

Gaviscon şurup fiyatı ise tüm eczanelerde birebir aynıdır. Güncel fiyatları şu şekilde yansıyor;

Gaviscon İlaçlarıFiyat
GAVISCON 500 MG / 267 MG / 160 MG CIGNEME TABLETI (60 TABLET)75 TL
GAVISCON 500 MG + 267 MG + 160 MG / 10 ML (200 ML)67 TL
GAVISCON ADVANCE 1000 MG + 200 MG /10 ML (200 ML)30 TL
GAVISCON DOUBLE ACTION 250 MG / 106,5 MG CIGNEME (16 TABLET)47 TL
GAVISCON DOUBLE ACTION 500 MG + 213 MG / 10 ML (200 ML)56 TL
Gaviscon Şurup Fiyat 2023

Bknz. Mide İlaçları – En İyi Mide Koruyucu İlacı

Gaviscon Şurup Kullananlar Yorumları

Gaviscon şurup kullananlar genelde midesinde reflü sorunu saptanan kişilerdir. İlacın herhangi bir yan etkisi olmadığı için pek çok kullanıcısı ilaç hakkında tesirli olduğuna ilişkin yorumlar paylaşıyor. İlaç doktor tarafından reçete edilmeli ve buna göre kullanılmalıdır.

Gaviscon Aç Mı Tok Mu

Gaviscon Aç Mı Tok Mu?

Gaviscon aç mı tok mu kullanılır gibi sorular sık bir şekilde merak ediliyor. Genelde tablet ya da şurup versiyonu yemeklerden sonra kullanılır. Ancak bu konuda ilacınızı reçete eden doktorunuza danışmanız daha sağlıklı olacaktır. Zaten ilacı reçete ederken detaylı bir şekilde kullanım talimatlarına da doktor tarafından yer veriliyor. Bu talimatlara uygun kullanmanız önerilir.

Gaviscon Şurup Mide Ağrısına İyi Gelir mi?

Gaviscon şurup mide ağrısına iyi gelir mi sorusu sıklıkla merak ediliyor. Bu noktada zaten Gaviscon midedeki reflü sorununun ortadan kaldırılmasına yönelik üretilen bir ilaçtır. Yani mide ağrılarınızın hafiflemesine yardımcı olur. Özellikle de midenizdeki yanma ve ekşime sorunlarına karşın Gavisvon kullanmanız faydalı olacaktır.

Gaviscon Şurup Çocuğa Verilir Mi?

Gaviscon şurup çocuğa verilir mi sorusu pek çok anne baba tarafından merak ediliyor. Normal şartlarda 12 yaşın altındaki çocuklar için kullanımı önerilmez. Ancak bu yaş gurubu için sadece doktor reçete eder ve gerekli görürse kullanılması gerekir. Kesinlikle doktorun bilgisi olmadan ilaç çocuklar için kullanılmamalıdır. Eğer çocuğunuzda reflü mide sorunu olduğunu düşünüyorsanız bunun için önce uzman doktora başvurun ve teşhis edilmesini sağlayın. Ardından zaten doktor gerekli gördüğü ve çocuklara uygun olan ilaçları reçete edecektir.

Mide Mikrobu Olanlar Yorumları – Vücuttaki Bakterileri Doğal Temizleme Yöntemleri

Perebron Şurup Fiyatı (50 mg/5 ml Kaç Yaş İçin)

Gaviscon Şurup Yan Etkileri
Leave A Reply