İçeriğin devamı aşağıda ▼

Yaşam

Kebap’ın Başkenti Gaziantep En İyi Restoran – Yemek Yenilecek En Kaliteli Yerler

Ülkemizin en iyi mutfaklarından biri olan Gaziantep bulunan en iyi restoran listesini ele aldık. Gaziantep’te nerede yemek yenir sorusunun yanıtına gelin birlikte bakalım.

İçeriğin devamı aşağıda ▼

Gaziantep ülkemizin yemek konusunda en lezzetli şehirlerinden biri. Kebap, baklava ve şehre özgü birçok yemekleriyle adını duyurmayı başardı. Antep fıstığı ile ünlü olsa da yemekleri ve menüsünün zenginliği birçok şehirden daha fazla tercih ediliyor. Her yemekte genellikle bol kırmızı et ve sade yağ kullanılıyor. Eğer yolunuz Gaziantep’e düştüyse kesinlikle gitmeniz gereken restoranları içeriğimizde ele aldık. Kalitesi ve lezzetleriyle birçok kişiyi kendine hayran bırakan restoran listesine gelin inceleyelim.

Gaziantep En İyi 6 Restoran

Gaziantep gittiğiniz zaman yemeklerini yemeden asla geri dönmeyin. Mutfağının zengin ve kaliteli olmasıyla bilinen Gaziantep’te birçok restoran bulunuyor. Ancak bu restoranlar arasından bazıları mükemmel bir kaliteye sahip diyebiliriz. Ülkemizin incisi Gaziantep’te gidilmesi gereken en iyi 6 restoran;

 • İmam Çağdaş,
 • Kebapçı Halil Usta,
 • Metanet Lokantası,
 • Bayazhan Restoran,
 • Beyoğlu Paça Beyran,
 • Yesemek Gaziantep Mutfağı,

İmam Çağdaş

Kebap'ın başkenti gaziantep en i̇yi restoran - yemek yenilecek en kaliteli yerler

Şahinbey ilçesinde bulunan en iyi restoran listesinin ilk sırasında İmam Çağdaş yerini alıyor. En zengin menüye sahip bu restoran dış görüntüsüyle de müşterileri tarafından beğeniliyor. Geleneksel yemeklerin sunulduğu bu restoran lahmacundan kebaba kadar birçok yemeği bulabilirsiniz. Fiyatları orta halli olan bu restoran kesinlikle gitmeniz gereken yerler arasında.

 • Adres; Uzun Çarşı, Hamdi Kutalar Caddesi Numara; 49 Şahinbey/Gaziantep
 • Telefon; 0 342 220 70 80

Kebapçı Halil Usta

Kebap'ın başkenti gaziantep en i̇yi restoran - yemek yenilecek en kaliteli yerler

Gaziantep’e gittiğiniz zaman kebap yemek istiyorsanız kesinlikle Halil Ustaya uğramalısınız. Özellikle restoranda bulunan küşleme yemeği birçok kişinin favorileri arasında. Yemeklerde etin kalitesi, pişirme tekniği ve personellerin güzel yüzü restoranın kalitesini ortaya koyuyor. Hem terasında oturabilir hem de geniş menüsü sayesinde yemeklerin keyfini çıkartabilirsiniz. Izgara et, hamburger, lahmacun ve kebap seçenekleriyle müşterilerini bekliyor.

 • Adres; Karşıyaka Mahallesi, Tekel Caddesi, Ocukoğlu Sokak No; 6 Şehitkamil/GAZİANTEP
 • Telefon; 0 342 323 16 16

Metanet Lokantası

Kebap'ın başkenti gaziantep en i̇yi restoran - yemek yenilecek en kaliteli yerler

Şahinbey ilçesinde yer alan bu lokanta en kaliteli yemekleri yiyebileceğiniz yerlerden biri. Geleneksel yemeklerden ev yemeklerine kadar geniş menüye sahip bu lokanta akşam 17.00’a kadar hizmet veriyor. Haftanın her günü hizmet verse de akşamları erken kapanması müşterilerin en büyük şikayetlerinden biri. Lokantaya gittiğiniz zaman beyran çorbasını içmeyi unutmayın.

 • Adres; Kozluca Mahallesi, No; 11 Şahinbey/Gaziantep
 • Telefon; 0 342 231 46 66

Bayazhan Restoran

Kebap'ın başkenti gaziantep en i̇yi restoran - yemek yenilecek en kaliteli yerler

Şahinbey ilçesinde yer alan bu restoran haftanın her günü hizmet veriyor. Kaliteli ve lezzetli yemeklerin tek adresi olan Bayazhan restoran sabah 09.00 ile gece 00.00 arasında hizmet verir. Hem Bayazhan otelinde kalabilir hem de harika lezzetlerin tadına bakabilirsiniz. Dilerseniz otelde kalmanıza gerek olmadan Bayazham restoranına gidebilirsiniz.

 • Adres; Akyol Atatürk Bulvarı No; 119/1 Şahinbey/GAZİANTEP
 • Telefon; 0 342 221 02 12

Beyoğlu Paça Beyran

Kebap'ın başkenti gaziantep en i̇yi restoran - yemek yenilecek en kaliteli yerler

Beyoğlu Paça Beyran, Gaziantep şehrinde kesinlikle görmeniz gereken restoranlardan biri. Hem temiz hem de kaliteli yemekleriyle bilinen bu restoran sabah 07.00 ile akşam 02.00 saatlerinde hizmet verir. Geleneksel yemekleriyle geniş bir menüye sahip bu restoran haftanın her günü hizmet verir. Beyoğlu paça beyran restoranına gittiğiniz zaman kesinlikle paça çorbasını denemelisiniz.

 • Adres; Emek Mahallesi Ali Nadi Unler Bulvarı Şehitkamil/GAZİANTEP
 • Telefon; 0 342 322 98 88

Yesemek Gaziantep Mutfağı

Kebap'ın başkenti gaziantep en i̇yi restoran - yemek yenilecek en kaliteli yerler

Gaziantep şehrine ait geleneksel yemekleri denemek istiyorsanız kesinlikle Yesemek Gaziantep Mutfağına gitmenizi tavsiye ediyoruz. En zengin menüye sahip olan Yesemek Gaziantep Mutfağı haftanın her günü hizmet veriyor. Sabah 08.00 ile akşam 21.00 saatleri arasında hizmet veren bu lokanta ızgara et yemekleri, kebap ve tatlılarıyla ünlüdür.

 • Adres; Kavaklık Mahallesi Ordu Caddesi 12/A Şahinbey/GAZİANTEP
 • Telefon; 0 342 338 12 35

Gaziantep en iyi restoran değerlendirmesi hakkında ne düşünüyorsunuz? Yorumlarınızı ve deneyimlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

İçeriğin devamı aşağıda ▼

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr

Faydalı linkler