Genital bölge lazere gitmeden önce nasıl temizlenmelidir, bakımı nasıl yapılmalıdır gibi sorular sıkça araştırılıyor. Genital bölge lazer epilasyona başvurulan bölgelerden biridir. Kadın ya da erkek fark etmeksizin genital bölge için lazer epilasyon yaptırmayı düşünen herkesin işlemden önce dikkat etmesi gereken bazı hususlar buluyor. Eğer siz de genital bölge lazer epilasyon yaptırmayı düşünüyorsanız lazere gitmeden evvel atmanız gereken adımları kısaç şu şekilde aktarabiliriz;

  • Genital bölge için lazer yaptırmayı düşünüyorsanız epilasyon tarihinden yaklaşık bir ay öncesine kadar ağda ve benzeri uygulamalar yaptırmamanız gerekiyor.
  • Epilasyon gününde genital bölgedeki kılları jilet ile kısaltmanız gerekiyor.
  • Genital bölgede yer alan kıl köklerinizi tahrip ederek yok edecek tüm uygulamalardan uzak kalmanız gerekiyor. Aksi halde lazer epilasyondan istediğiniz verimi alamazsınız.
  • Lazer epilasyon günü genital bölgenin hijyenik ve temiz olmasına dikkat etmeniz gerekiyor.

Lazer epilasyon cihazları ve yöntemleri farklılık gösteriyor. Genital bölge için tercih edilen lazer epilasyon işlemlerinin bazıları acı duyarlılığına bağlı olarak ağrılı olabilir. Bunun için seanslara gitmeden evvel uzmanların önerdiği bölgesel uyuşturucu-ağrı azaltıcı kremlerden de faydalanabilirsiniz.

Lazer Epilasyon Fiyatları

Lazere Gitmeden Önce Duş Alınır Mı

Lazere gitmeden önce duş alınır mı sorusu sıkça merak ediliyor. Lazer epilasyon işlemi bildiğiniz üzere kılların tamamen giderilmesi için uygulanır. Bu uygulamada kıl köklerine işlem yapılarak köklerin tamamen kuruması ve bir daha kıl çıkışının olmaması hedefleniyor. Epilasyon uygulamalarından önce ağda ve benzeri kılları kökünden alan yöntemlerden uzak durmak gerekiyor.

Bunun yanı sıra kıl köklerinin daha belirgin hale gelmesi için epilasyon yapılacak bölgenin jilet ile alınması gerekiyor. Lazer epilasyondan önce bedeninizin hijyeni de oldukça önemlidir. Bunun için de epilasyon senası öncesinde duş almanızın hiçbir sakıncası bulunmuyor. Sadece lazer epilasyon seansınız bittikten sonra 12 saat boyunca duş almamanız tavsiye edilir.

Genital Bölgeye Lazer Epilasyon Yaptıranların Yorumları
Genital Bölgeye Lazer Epilasyon Yaptıranların Yorumları

Genital Bölgeye Lazer Epilasyon Yaptıranların Yorumları

Genital bölgeye lazer epilasyon yaptıranların yorumları yeni lazer yaptıracak kişiler tarafından merak ediliyor. Daha önce genital bölgeye çeşitli lazer cihazları ile işlem yaptıran kişiler sonuçlarınız sözlük ya da forum sitelerinde yorum olarak aktarıyor. İşlem yaptıran bazı kullanıcıların işlem sonrası yorumları ise şu şekilde yansıyor;

  • Özel bölgeye lazer yaptırmak hayatımda aldığım en doğru kararlardan biriydi. Ağda derdinden ve acısından artık tamamen kurtuldum. Tercih ettiğim güzellik merkezi lazer konusunda oldukça başarılı olduğu için kıllarımdan tamamen kurtuldum.
  • Lazer epilasyona gitmek isteyen kişilerin ilk önce özel bölgeden başlamasını tavsiye ediyorum. Çünkü ağda ya da sir yaptırırken en çok acı çektiğimiz yer genital bölge lazerden sonra bu vakte kadar neden bu acıyı çekmişim diyeceksiniz…
  • Bende genital bölge için lazere gittim ama kıllarım tamamen bitmedi. Sadece artık eskisi gibi yoğun çıkmıyor. Daha seyrek ve tüy gibi çıkmaya başladı.
  • 1 yıl önce genital bölgemin lazer seansları tamamen bitti. Üzerinden bir yıl geçti hala tık yok. Her kadının kesinlikle yaptırıp ağda çilesinden kurtulması gerektiğini düşünüyorum.

Daha önce genital bölge lazer epilasyon yaptıran kişilerin yorumları yukarıda aktardıklarımız gibidir. Ortalama olarak tüm yorumların olumlu olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Kullanıcılar özellikle tercih edilen güzellik merkezi ya da hastanelerin işlem profesyonelliğine göre memnuniyetlerin daha da fazla olduğu görülüyor.

Genital Bölge Lazer Nereyi Kapsar

Genital bölge lazer nereyi kapsar sorusu işlem yaptıracak kadın ya da erkekler tarafından merak ediliyor. Genital bölge bildiğiniz üzere bikini bölgesi olarak da adlandırılıyor. Lazer epilasyon işlemlerinde genital bölge sadece bikini bölgesini oluşturuyor. Pop ya da kalça arası genital bölge lazere dahil olmayarak ekstra ücretlendiriliyor.

Göz Lazer Ameliyatı Fiyatları

Göbek Yağı Aldırma Fiyatları

Oruçluyken Kaş Bıyık Almak Orucu Bozar Mı

Comments are closed.