Genital kararma nasıl giderilir ve vajina kararması nasıl geçer kadınlar kulübü açıklamalarını sizlerle paylaşıyoruz. Genital bölge beyazlatma işlemini birlikte inceleyelim.

Genital kararma nasıl giderilir sorusunu soran kadınlar, aslında genital bölge beyazlatma ihtiyacı duymaktadır. Kadınlar, bu bölgede oluşan kararmaları ortadan kaldırabilirler. Cilt rahatsızlıkları olan ve jilet kullanımından sonra kararma yaşayanlar için ilaç yöntemleri kullanılırken aynı zamanda doğal yöntemler de oldukça etkilidir. İlaç ile yöntem için mutlaka bir dermatoloji (cildiye) doktoruna görünmelisiniz. Doktorunuzun önerdiği kremler ile genital kararmasını giderildiği gibi bununla beraber lazer yöntemi de tercih edilen yöntemler arasındadır.

Vajina kararması nasıl geçer

Vajina kararması nasıl geçer

Vajina kararması nasıl geçer, genital bölge kararması, kadınlarda ve erkeklerde yaşanan problemlerin başında gelmektedir. Bunun için doğal yöntemler aşağıdaki gibidir:

  • Limon kürü
  • Zeytinyağı
  • Ağda kullanımı
  • Vazelin
  • Aloe Vera

Genital Bölge Beyazlatıcı

Genital bölge beyazlatıcı için kullanılan doğal yöntemler ve aşamaları oldukça basittir. Bunlar arasında dilediğinizi uygulayabilir ve size en uygun olanını seçebilirsiniz.

  • Limon Kürü: Limon suyunu genital bölgeye 3-4 dakika boyunca masaj yaparak uygulayın. 10-15 dakika beklettikten sonra durulayabilirsiniz. Özel bölge beyazlatma işleminde limon kürünün mucizevi kaynağı olduğu bilinmektedir.
  • Zeytinyağı: Vajinadaki ölü deriyi arındıran ve cildi yumuşatan zeytinyağı, genital bölge beyazlatıcı için oldukça etkili bir yöntemdir. Banyoya girmeden önce zeytinyağıyla özel bölge çevresine masaj yapın ve biraz beklettikten sonra durulayın. Bu işlemi haftada 3 gün yapmaya özen gösterin.
  • Ağda kullanmak: Genital bölge kararması jilet kullanan kişilerde daha sık karşılaşılan bir durumdur. Dolayısıyla vajinaya  jilet yerine ağda kullanmak bu vajina çevresinin kararması sorununun önüne geçebilir.
  • Vazelin: Genital bölge beyazlatma işleminde vazelin kürü şu şekilde hazırlanır; 1 çay kaşığı vazelin, Yarım bardak elma suyu, 1 çay kaşığı limon malzemeler arasındadır. Bu malzemeleri birbirine karıştırın. Karıştırdıktan sonra bir süre bekletin ve vajinanıza sürün. Vazelin kürünü uygularken genital bölgenin kuru olmamasına dikkat edin. Ayrıca vazelin kürünü vajinanın iç kısımlarına sürmemeye dikkat edin. Genital bölge beyazlatıcı kürü kuruduktan sonra nemli bir bezle silin ve daha sonra ılık bir duş alın.
  • Aloe Vera: Vajina bölgesi kararması için aloe vera, en etkili yöntemlerden biridr. Aloe vera ikiye bölündükten sonra içerisinden çıkan jeli bikini bölgesine sürün. Bir süre beklettikten sonra durulayın.

Daha fazla ilgili içerik;


Erkeklerde Genital Bölge Kararması

Erkeklerde genital bölge kararması, tıpkı kadınlarda olduğu gibi yaşanan yaygın sorunlardan biridir. Bu durum herhangi bir sağlık problemi yaşatmaz ancak; cinsel hayat için özgüven kaybına neden olmaktadır. Çözüm için yukarıda sayılan yöntemleri uygulayabilirsiniz.