Hametan Krem Nedir, Ne için kullanılır?

Hametan, cilt üzerinde koruyucu bir bariyer oluşturarak cildin onarımını ve iyileşmesini destekleyen bir merhemdir. Hametan, cilt tahrişi, kızarıklık, kaşıntı ve yaralar gibi cilt sorunlarının tedavisinde kullanılır. Hametan, cildin nemlenmesine ve yumuşamasına da yardımcı olur.

Hametan krem fiyat;

  • HAMETAN %25 (mavi) 74 TL
  • HAMETAN %5.35 (sarı) 65 TL

Geleneksel olarak eczanelerde ve evde bulunan Hametan iki farklı şekilde satılmaktadır. Eczane raflarında hem krem ​​hem de pomat şeklinde bulunan Hametan, pomadın biraz daha yağlı olmasıyla farklılık gösterir.

Hametan Merhem Mavi Ne İşe Yarar?

Hametan merhem ise daha yoğun bir yapıya sahiptir ve merhem formundadır. Cildin daha derin katmanlarında çalışan yağlı tabaklanmış bir pomattır. Hametan merhem mavi ne işe yarar sorusuna iltihaplı yaralarda, derin kesiklerde, kistik aknelerde ve ameliyat sonrası cilt yaraların tedavisinde kullanıldığı yanıtı verilebilir.

Hametan Sarı Krem Ne İşe Yarar?

Hametan merhem

Dermatologlar tarafından ara sıra reçete edilen bu krem, yıllardır olumlu etkilerinin artmasıyla biliniyor. Etken maddesi Hamamelis virginiana olan bu krem, yaklaşık 25 gram hamamelis virginiana içerir. Pek çok cilt problemini gidermede oldukça başarılı olan Hametan krem, sivilcelerden lekelere kadar pek çok iyileştirici özelliğe sahiptir ve anti-inflamatuar özelliği ile kanamayı durdurur.

Hametan krem ​​doktora danışılarak cilde uygulanmalıdır. Bir uzmana danışmadan uygulanması çeşitli cilt problemleri ortaya çıkmasına neden olabilir. Hametan kremi uygulamadan önce cildinizi ve etkilenen bölgeleri iyice yıkayarak, temizlemeniz önerilir. Arından kremi parmak ucunuza alarak hafif bir masaj ile bölgeye uygulayabilirsiniz.

Hametan kreminin ve pomadın yapısı farklıdır. Hametan krem ​​daha genel tedaviler için kullanılır. Yani Hametan sarı krem ne işe yarar sorusuna ​​yüzey kuruluğu, sıyrıklar, yaralar, küçük yanıklar, cilt lekeleri, güneş yanıkları, akne ve sivilceler, pişikler ve kesikler için kullanıldığı şeklinde yanıt vermek mümkündür.

Hametan Yüze Sürülür mü?

Hametan yüze sürülür mü sorusuna, makyaj yapmadan sürüldüğü taktirde makyajınızın daha uzun süre dayanmasına yardımcı olacağı yönünde yanıt verilebilir. Ayrıca cilt bakımı için yüze uygulandığında nemlendirici etkisi vardır. Onarıcı, yenileyici ve cilt tonunu eşitleyen Hametan, yüz cildine canlılık getirir. Dolayısıyla yüze sürmenizde hiçbir problem olmayacak, pek çok faydası olacaktır.

Hametan Hamamelis Virginiana Ne İşe Yarar?

Hametan kremin sıkılaştırıcı etkisi vardır. Bir cilt yaralanmasından sonra etkilenen bölgede protein biriktirerek dokuyu kasma ve kalınlaştırma etkisi de bulunur. Hametan Hamamelis Virginiana ne işe yarar sorusuna içeriği sayesinde bebeklerde pişik ve derin ya da güneş yanıkları için kullanıldığı yönünde yanıt verilebilir. Sıyrıklar ve kesikler gibi yüzeysel cilt lezyonlarında ve emziren annelerde çatlak meme uçlarının bakımı ve korunmasında da yaygın bir kullanıma sahiptir.


Daha fazla ilgili içerik;

Hametan krem nereye uygulanır?

Hametan krem, cildin kuru, tahriş olmuş veya yanmış bölgelerine uygulanır. Özellikle, aşağıdaki durumlarda Hametan krem kullanılabilir:
# Yaralar, yanıklar, cilt tahrişleri
# Egzama, sedef hastalığı, akne gibi cilt hastalıkları
# Pişik, bebek bezi döküntüsü
# Dudak çatlakları, cilt çatlakları

Hametan krem yüze sürülür mü?

Evet, Hametan krem yüze sürülür. Hametan krem, yüz bölgesindeki yaralar, yanıklar, cilt tahrişleri, egzama, sedef hastalığı, akne gibi cilt sorunlarının tedavisinde kullanılabilir.

Hametan sarı ve mavi arasındaki fark nedir?

Hametan kremin sarı ve mavi olmak üzere iki çeşidi vardır.
# Hametan sarı krem: Hidrojen peroksit içerir. Bu nedenle, yaraların temizlenmesi ve iyileşmesi için kullanılır.
# Hametan mavi krem: Hidrojen peroksit içermez. Bu nedenle, cilt tahrişleri, egzama, sedef hastalığı gibi cilt sorunlarının tedavisi için kullanılır.

Hametan krem ne zaman kullanılır?

Hametan krem, ciltteki tahrişi, kızarıklığı ve ağrıyı gidermek için kullanılır. Bu nedenle, ciltte herhangi bir tahriş veya yaralanma olduğunda Hametan krem kullanılabilir.

Hametan krem kimler kullanamaz?

Hametan kremin bilinen bir yan etkisi yoktur. Ancak, aşağıdaki durumlarda Hametan kremi kullanmadan önce doktorunuza veya eczacınıza danışmanız gerekir:
# Hametan kreme veya içindeki maddelere alerjisi olanlar
# Hametan kremin uygulanacağı bölgede açık yara veya enfeksiyon varsa

Hametan kızarıklığa iyi gelir mi?

Evet, Hametan krem kızarıklığa iyi gelir. Hametan krem, cildin kızarıklık, şişlik ve ağrısını azaltmaya yardımcı olur.

Hametan ciltte ne kadar kalmalı?

Hametan krem, genellikle günde 2-3 kez uygulanır. Kremi uyguladıktan sonra, cildin kremi emmesi için birkaç dakika beklemeniz gerekir. Kremi uyguladıktan sonra, cildinizi sarmamaya özen gösterin.

Hametan lekelere iyi gelir mi?

Hametan krem, ciltteki lekeleri gidermeye yardımcı olabilir. Hametan krem, cildin melanin üretimini azaltarak lekelerin görünümünü hafifletmeye yardımcı olur.

Hametan cilt bariyerini onarır mı?

Evet, Hametan krem cilt bariyerini onarır. Hametan krem, cildin doğal koruyucu tabakasını güçlendirmeye yardımcı olur. Bu sayede, cilt daha az tahriş olur ve daha hızlı iyileşir.

Ecz. Yeşim Karabulut

2001 İstanbul Eczacılık Fakültesi Mezunu. Uzmanlık alanı tedavi ilaçları ve ağrı, bulantı, öksürük ilacı kullanımı hakkında bilgi verir. Meslek ve İstanbul aşığıdır. yesim.karabulut@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥