Hard reset Xiaomi nedir ve nasıl yapılır sorularının yanıtlarını sizler için ele aldık. Telefonunuzu sıfırlamak için kullanacağınız hard reset ne işe yarar merak ediyorsanız gelin birlikte bakalım.

Telefonunuzu sıfırlamak için hard reset işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekir. Cihazınızı fabrika ayarlarına döndürmek yerine daha üstün bir temizlik arıyorsanız tercih edebilirsiniz. Hard reset işleminin ardından telefonunuzu ilk aldığınız gündeki gibi tertemiz olur. Bu işlemin ardından Xiaomi uygulama, yazılım, tüm dosyaların silineceğini bilmeniz gerekir. Peki hard reset işlemi ne işe yarar ve neden bu işlemleri uygulamalısınız?

 • Kötü amaçlı yazılımlar silinir,
 • Gereksiz dosyalar silinir,
 • Kişiselleştirilmiş ayarlar silinir,
 • Telefonunuzun hızlanması sağlanır,
 • Açılmayan ve sürekli sorun çıkartan uygulamaların silinmesiyle telefonunuz daha kullanışlı hale gelir.

Xiaomi Hard Reset Nasıl Atılır?

Hard reset xiaomi nasıl yapılır - imei gider mi

Telefonunuz donuyorsa, yavaşladıysa ve sürekli sorun çıkartıyorsa hard reset işlemi işinize yarayacaktır. Xiaomi bootloader işlemi garanti kapsamından çıkacağı için hard reset işlemi daha çok tavsiye edilir. İşleme başlamadan önce sizin için önemli olan dosyaları ve uygulama bilgilerini yedekleyin. Ardından şarjınız %50 seviyesindeyse alttaki işlemlere geçin.

 • Xiaomi cihazınızı kapatın.
 • Ardından ses yükseltme ve cihaz açılma tuşlarına aynı anda basılı tutun.
 • Xiaomi logosunu gördükten sonra açma tuşundan elini çekin.
 • Recovery ekranı geldikten sonra ses yükseltme tuşundan da elinizi çekebilirsiniz.
 • Recovery ekranında bulunan Wipe Data ekranına ardından Wipe All Data seçeneğine basın.
 • Daha sonra Back To Main ardından Reboot seçeneklerine tıklayarak cihazınızı yeniden başlatın.

Xiaomi Reset Tuşu

Xiaomi reset tuşu

Xiaomi telefonlarda fabrika ayarlarına dönmek için ayarlar seçeneğini kullanabilirsiniz. Ancak fabrika ayarlarına dönmek istemiyor tamamen cihazı sıfırlamak istiyorsanız Recovery sayfasına ulaşmanız gerekir. Bu sayfaya ulaşmak için reset tuşunu kullanmalısınız.

Reset tuşunu kullanmak için Xiaomi cihazınızı kapatın. Ardından ses yükseltme ve ekranı açmak için kullandığınız tuşlara aynı anda basılı tutmalısınız. Mi logosu gördükten sonra ekranı açma tuşundan elinizi çekin. Ses yükseltme tuşundan ise recorvery ekranını gördükten sonra elinizi çekebilirsiniz. Bu tuşlar sayesinde resetleme ekranını kolayca görüntüleyebilirsiniz.

Xiaomi Reset Atma Sorunu

Kullanıcıların birçoğu Xiaomi cihazının kendi kendine açılıp kapanarak reset attığını dile getirmektedir. Bu sorun model fark etmeden bazı Xiaomi cihazlarda görülür. Bunun için hard reset işinize yarayacaktır. Hem cihazınızın garantisini koruyabilir hem de kolayca sorunu çözebilirsiniz. Telefonunuza hard reset atmanıza rağmen sorun çözülmediyse yetkili servise danışmanız ve destek almanızı tavsiye ediyoruz.

Xiaomi Hard Reset IMEI Gider Mi

Xiaomi cihazlarınızda hard reset işlemlerinizi kolayca gerçekleştirebilirsiniz. Ancak bu işlemler gerçekleştirilirken cihazınızda IMEI numarasının gidebileceğini unutmayın. Eğer cihazınız kaçaksa ve sonradan IMEI numarası atadıysanız yüksek ihtimalle hard resetten sonra bu numara gidecektir. Cihaz orijinal ise herhangi bir sıkıntı yaşanmaz.

Konu hakkında yorumlarınızı, fikirlerinizi ve düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

/ 5.

Share.

1 Comment

 1. Fabrika ayarlarına dönmeden direk hard reset işlemi yapmak istiyordum benim için çok iyi oldu telefonu aşırı yavaş ve dönüyordu büyük ihtimalle yüklediğim uygulamaların yazılımdan kaynaklı olduğunu düşünüyorum