Xiaomi bootloader kilidini beklemeden açmak, mümkün değildir. Xiaomi, bootloader kilidini 7 gün boyunca açmayı engellemektedir. Bu sürenin amacı, kullanıcıların cihazlarını güvende tutmasını sağlamaktır. Bootloader kilidi açık olan cihazlar, üçüncü taraf yazılımlar ve ROM’lar yüklemeye açıktır.

Bootloader kilidini kapattığınız zaman cihazınızın güvenlik seviyesi düşecektir. Bootloader kilidinin açılma sebeplerinden birisi Rom, Root ve yazılımsal işlemleri gerçekleştirmek için gereklidir. Bootloader kilidini açmanız için gereken işlemler şu şekildedir;

 • İlk olarak cihazınızdan ayarlar seçeneğine gidiniz.
 • Ardından telefon hakkında yazan seçeneğe tıklayın.
 • MIUI sürümüne yazan kısma birkaç kez ardı ardına basınız.
 • Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra artık geliştirici seçeneklerini aktif hale getirmiş olacaksınız.
 • Tekrardan ayarlar seçeneğine gelin ve ek ayarlar yazan kısma tıklayın. Geliştirici seçeneklerinde yer alan Mi Kilit Açma seçeneğini aktif hale getirdikten sonra cihazınız sıfırlanarak kilit açılacaktır. 

Xiaomi Bootloader Kilidi Açma Beklemeden

Xiaomi telefonlarınızda Bootloader kilidini açmanız mümkündür. Bootloader kilidini açmak zamanla yaşayacağınız yazılımsal sıkıntıların önünü geçmektedir. Xiaomi Bootloader kilidini açmak için 168 saat beklemek istemiyor ve hemen açmak istiyorsanız alttaki adımları takip ediniz. Ancak bilmeniz gereken bazı durumlar vardır. Bu işlemler sonrasında verileriniz silinecek ve cihaz garanti kapsamı dışına çıkacaktır. Bu riskleri göz önünde bulundurarak alttaki adımları uygulayınız.

 • İlk olarak cihazınızdan OEM kilidini açın ve USB hata ayıklamayı aktif hale getirmeniz gerekir.
 • Daha sonra OEM kilidini açtıktan sonra Mi hesabınızı Xiaomi cihazınıza bağlayın. Geliştirici seçeneklerinden MI Kilit Açma Durumuna giderek hesap ve cihaz ekle seçeneğine gidiniz. Ardından Add account and device seçeneğine tıklayın daha sonra go it seçeneğine tıklayın.
 • Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra cihazınızı USB kablosu yardımıyla bilgisayarınıza bağlayın. Platform Araçları klasörüne giderek CMD klasörünü arayın. CMD komut sistemini açtıktan sonra adb reboot bootloader komutunu ekrana girin.
 • 168 saat beklemeden kilidi açmanızı sağlayacak Yamalı Mi Kilit Açma Aracını indirin.
 • Bu aracı indirdikten sonra bilgisayarınızda uygun bir yere konumlandırın. Aracı miflash_unclock.exe dosyası olan kısma iki kere tıklayınız.
 • Açılan sayfada cihazınızın bağlı olduğu hesabı girin ve Kilidi Aç seçeneklerine tıklayın.
 • Telefonunuzu yeniden başlatarak kilidinizi beklemeden açmış olursunuz.

Xiaomi Bootloader Süresi Öğrenme

Xiaomi Bootloader Kilidi Beklemeden Açma

Kullanılan tüm elektronik araçlarda bootloader kilidi bulunmaktadır. Cihazın doğru açılmasını sağlayan programlardan biridir. Bootloader kilidi cihazı üreten firma tarafından programlanmıştır. Kullanıcın farklı bir yazılıma geçmesini engellemek için kullanılmaktadır. Bootloader kilidi açılmadan root, rom erişimi sağlayamazsınız.

Xiaomi telefon markalarında Bootloader kilidini açabilirsiniz. Kilidi açmanız için bazı adımları gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Adımları gerçekleştirdikten sonra 168 saat bekleme süresi bulunmaktadır. 168 saat beklerken cihazınızda işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Bekleme süresini öğrenmek istiyorsanız Mi Kilit Açma durumunu kullanarak kontrol etme şansınız vardır.

Xiaomi Bootloader Kilidi Açma Programı

Xiaomi cihazlarınızda yazılımınızı değiştirmek ve kişiselleştirmek için bootloader kilidinizi açmanız gerekir. Yalnız Bootloader kilidini açtıktan sonra oldukça dikkatli olmanız gerekir. Herhangi yanlış adımlar sonucunda telefonunuz kullanılmaz bir hale gelir ve garanti kapsamından çıkmış olabilir. Xiaomi Bootloader kilidini açmanız için gerekli olan uygulamaları sizler için yazımızda ele aldık.

 • Xiaomi Bootloader kilidini açmak için sizlere gerekli olan Mi Unlock Tools araçlarını indirmeniz gerekir. İndirmek için buradan linkine tıklamanız gerekmektedir.

Bootloader Kilidi Açmadan IMEI Atma

Bootloader kilidi cihaz üretici firma tarafından konumlandırılmış bir servistir. Bootloader açılmadan birçok işleminizi gerçekleştiremezsiniz. Bootloader kilidini açtıktan sonra yetkili hesap olmanıza hak tanınır ve istediğiniz yazılımız yükleyebilirsiniz. Bootloader kilidini açmadığınız zaman bazı işlemler kısıtlı bir şekilde gerçekleşmektedir. Bootloader kilidini açmadan IMEI ataması gerçekleştiremezsiniz. Ayrıca IMEI atamasını bu şekilde gerçekleştirmenin yasal olmadığını belirtelim.


Daha fazla ilgili içerik;

Xiaomi bootloader kilidi kaç günde açılır?

Xiaomi bootloader kilidi, ilk başvurudan itibaren 7 gün içinde açılır. Bu sürenin amacı, kullanıcıların cihazlarını güvende tutmasını sağlamaktır. Bootloader kilidi açık olan cihazlar, üçüncü taraf yazılımlar ve ROM’lar yüklemeye açıktır. Bu, cihazın güvenliğini tehlikeye atabilir.

Xiaomi bootloader kilidi açık mı?

Xiaomi’nin bazı cihazlarının bootloader kilidi açık olarak satılmaktadır. Bu cihazlar, genellikle özel ROM’lar yüklemek için tasarlanmıştır.

Bootloader kilidi açmak tehlikeli mi?

Bootloader kilidi açmak, cihazınızın güvenliğini tehlikeye atabilir. Bootloader kilidi açık olan cihazlar, üçüncü taraf yazılımlar ve ROM’lar yüklemeye açıktır. Bu yazılımlar, cihazınıza zarar verebilir veya cihazınızın çalışmasını engelleyebilir.

Bootloader açmadan imei atılır mı?

Bootloader kilidi açık olmayan cihazlarda imei atma işlemi yapılabilir. Ancak, bootloader kilidi açık olan cihazlarda imei atma işlemi yapmak mümkün değildir.