İbucold C ne işe yarar ve kullanımı hakkında uzman bilgisi paylaşıyoruz. C vitamini içeren bir ilaçtır. Ağrı kesici, ateş düşürücü ve burun tıkanıklığını giderici olarak kullanılır. Soğuk algınlığı, grip, sinüzit ve diğer üst solunum yolu enfeksiyonlarında kullanılır.

İbucold C KullanımıGünde 23
IBUCOLD C fiyat105 TL

İbucold 200 Mg Nedir, Ne İşe Yarar?

Soğuk algınlığı, grip ya da sinüzit gibi üst solunum yolu enfeksiyonları yaşayanlar İbucold 200 mg nedir, ne işe yarar hakkında araştırma yapmaktadır.

İbucold ağrı kesici ve ateş düşürücü olarak kullanılan ve çeşitli iltihaplar ile savaşma görevi bulunan bir ilaçtır. Baş ağrısı, ateş, solunum yolu enfeksiyonları ve burun akıntısı gibi rahatsızlıkların tedavisinde yaygın olarak kullanılır. İçerisinde bulunan C vitamini, soğuk algınlığı tedavisinde en yaygın olarak kullanılan ilaçlardan biri olmasını sağlamıştır.

İbucold C Ne İşe Yarar?

İbucold C Kullananlar Yorumları

İbucold C, ibuprofen, psödoefedrin ve C vitamini içeren, ağrı kesici, ateş düşürücü ve burun tıkanıklığını giderici olarak kullanılan bir ilaçtır. Soğuk algınlığı, grip, sinüzit ve diğer üst solunum yolu enfeksiyonlarında kullanılır.

İbucold C kullananların yorumlarından bazıları şunlardır:

  • “Soğuk algınlığına yakalandığımda İbucold C kullandım. İlacı kullanmaya başladıktan sonra ağrılarım geçti, ateşim düştü ve burnum açıldı.”
  • “Grip olduğumda İbucold C kullandım. İlaç, ağrılarım ve ateşimi geçirmeye yardımcı oldu.”
  • “Sinüzitim olduğunda İbucold C kullandım. İlaç, burun tıkanıklığımı giderdi ve baş ağrımı hafifletti.”

İbucold C Boğaz Ağrısına İyi Gelir mi?

İbucold C boğaz ağrısına iyi gelir mi sorusuna etken maddesi olan C vitamini sayesinde boğaz ağrısına iyi geldiği şeklinde yanıt verilebilir. Boğaz ağrısına neden olan soğuk algınlığı gibi enfeksiyon kaynaklı hastalıkların tedavi sürecine etkin bir rol oynar.

İbucold C Günde Kaç Kez Kullanılır?

İbucold C doktor kontrolünde kullanılması gerekilen bir ilaçtır. 12 yaşın üstündeki çocuklar ve yetişkinler için her 4 ya da 6 saatte 1 ya da 2 tablet şeklinde alınması, İbucold C günde kaç kez kullanılır sorusuna cevap olarak verilebilir. İlacın kullanımı esnasında doktorunuzun önerilerine uymanız gerekmektedir.

İbucold C Ateş Düşürür mü?

Üst solunum yolu kaynaklı hastalıkların tedavisinde kullanılan İbucold C, bu hastalıkların neden olduğu baş ağrısı ya da ateş gibi etkilerin de ortadan kalkmasını sağlar. Dolayısıyla İbucold C ateş düşürür mü sorusuna, ateş düşürme konusunda etkili olduğu şeklinde yanıt verilebilir.

İbucold-C Fiyatı

İbucold-C fiyatı; 105 TL üzerinden satılmaktadır. Soğuk algınlığı, grip gibi viral üst solunum yolu hastalıklarının tedavisinde kullanılan İburamin Zero ise 60 TL’lik bir fiyata sahiptir.

İbucold C Yan Etkileri Nelerdir?

Göğüs ağrısı, bilinç kaybı, kasılmalar, halsizlik ve baş dönmesi İbucold C ilacının yan etkileri arasında bulunmaktadır.

İbucold C Hangi Durumlarda Kullanılmaz?

İbucold C, bypass cerrahisi gibi işlemlerden önce kullanılmamalıdır.


Daha fazla ilgili içerik;

Ibucold C hangi durumlarda kullanılır?

Ibucold C, soğuk algınlığı ve grip gibi viral enfeksiyonların neden olduğu semptomların tedavisinde kullanılır. Burun tıkanıklığı, baş ağrısı, ateş ve ağrı gibi semptomları hafifletmeye yardımcı olur.

Ibucold C ne zaman içilmeli?

Ibucold C, semptomların ortaya çıkmasından itibaren kullanılabilir. Semptomların şiddetine göre, günde 2-4 kez, 1-2 tablet şeklinde alınabilir.

Ibucold C hangi hastalar kullanamaz?

Aspirine veya ibuprofene alerjisi olan kişiler
Mide ülseri veya gastriti olan kişiler
Karaciğer veya böbrek yetmezliği olan kişiler
Hamile veya emziren kadınlar

Prospektüs’e buradan ulaşabilirsiniz.