İNG bank kimin, sorusunun cevabına baktığımız zaman ING, finans sektörü adına hizmet vermek de olan Hollandalı ING grubunun sahiplendiği, Hollanda merkezli bankanın Türkiye’de bulunan koludur. 14 Aralık 2007 tarihinde ING Grubu, o dönem ki adıyla Oyak Bank’a ait tüm hisseleri satın alarak ING Bank Türkiye 7 Temmuz 2008 yılında resmi olarak faaliyet göstermeye başlamıştır. ING Grubunun sahibi John T. McCarthy olarak karşımıza çıkmaktadır. Türkiye kolunun yönetim ekibinde ise

İNG Bank Kimin
  • Mehmet Sırrı ERKAN,
  • A. Canan EDİBOĞLU,
  • Can EROL,
  • Adrianus J.A. KAS,
  • Pınar ARBAY

Gibi isimler bulunmaktadır. Şirketin açılımı ise İnternational Netherlands Group yani Uluslararası Hollanda Grubu’dur.

İNG Bank Türkiye’den Çekiliyor Mu

İNG Bank Kimin

İNG bank Türkiye’den çekiliyor mu, çeşitli söylentiler hala sıcaklığını koruyor olsa da bankanın kapanacağı veya satılacağı hakkında şu an için net bir bilgi bulunmamaktadır. Haberler yalnızca söylentiden ibaret olmaktadır.

İNG Bank Güvenilir Mi?

İNG bank güvenilir mi, ING Grup himayesi altında faaliyetlerine devam etmektedir ve bu grup sağlam bir sermaye yapısı ile piyasada adından söz ettirmektedir. Bununla birlikte ülkemizde 2008 yılından bu yana sürekli gelişerek devam eden İNG Bank’ın güvenilir olduğu aşikârdır.

ING Bank, ülkemizde bulunan bütün bankaların bağlı olduğu BDDK (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu) tarafından sürekli olarak denetlendiği de unutulmamalıdır. ING Bank hesabında mevduatı bulunan kullanıcıların ve kurumların 150 bin TL’ye dek olan her birikimi TMSF garantisini altına alınmaktadır. Bu bilgiler ışığında İNG Bank için oldukça güvenilir diyebiliriz.


Daha fazla ilgili içerik;


İNG Bank Satılıyor mu?

İNG Bank Satılıyor mu, Sorusunun cevabına baktığımız zaman, daha önceden HSBC Bank ve Uni Credit gibi bankalar Türkiye’den çekilme kararı almıştı. Gelen duyumlara göre aynı kararı İNG Bank’ta almışa benziyor.

Satış işlemleri hakkında birkaç büyük firmayla görüşmelerin devam ettiği de gelen bilgiler arasında yer alıyor. Ancak bunların henüz bir kesinliğinin olmadığını ve yalnızca bir söylenti veya duyum olduğunu belirtmekte fayda var. Bu yüzden satılıp satılmayacağı hakkında net bir cevap vermek mümkün değildir.

ING Bank hangi ülkeye ait?

ING Bank, Hollanda’ya ait bir bankadır. Merkezi, Amsterdam’da bulunmaktadır.

ING Bank Türk bankası mı?

ING Bank, Türkiye’de de faaliyet gösteren bir bankadır. Türkiye’deki merkezi, İstanbul’da bulunmaktadır.

ING Bank hangi banka ile anlaşmalı?

ING Bank, Türkiye’de birçok banka ile anlaşmalıdır. Bu bankalar arasında, Akbank, Garanti BBVA, Yapı Kredi Bankası, Türkiye Finans Katılım Bankası, Kuveyt Türk Katılım Bankası, Vakıf Katılım Bankası ve Ziraat Katılım Bankası bulunmaktadır.

ING hangi bankayı satın aldı?

ING Bank, 2012 yılında Türkiye’de faaliyet gösteren Türkiye Ekonomi Bankası’nı (TEB) satın aldı.

ING Bank Özel mi devlet mi?

ING Bank, özel bir bankadır. Devlete ait değildir.

ING Bank, Türkiye’nin en büyük bankalarından biridir. 2024 yılı itibarıyla, 12 milyondan fazla müşteriye sahiptir. Banka, bireysel ve kurumsal bankacılık hizmetleri sunmaktadır.

1 Comment

Leave A Reply