İninal kart aktifleştirme ve İninal girmiş olduğunuz kart aktif değildir sorunu çözümü nasıl yapılır, bilgilendiriyoruz. İninal kapatılan kart aktifleştirme nasıl yapılır, gelin birlikte inceleyelim.

İninal girmiş olduğunuz kart aktif değildir.” mesajı kartın alındıktan sonra aktif hale getirilmemiş olması nedeni ile alınan bir mesajdır. Bu durumda ilk iş kartı aktif konuma getirmek olmalıdır. Ardından kartın aktif hale getirilmesi ile birlikte tam anlamı ile kullanılması mümkün hale gelir.

İninal kartınızı aktif olarak kullanmak için aşağıda yer alan aktive etme işlemlerini gerçekleştirin ve ardından kartınızı kullanmaya başlayın. Yazımızın devamında kapatılan İninal kartın açılması ve kart statüsü hatası hakkında merak edilenleri de inceleyebilirsiniz.

İninal Aktif Olmayan Kartı Aktive Etme

İninal kartınızı aktif hale getirmek için öncelikle bir hesap açmanız gerekiyor. Ardından açtığınız hesap ile kartınızı aktif hale getirebilirsiniz. İninal kartı aktif olarak kullanmak için kartın bir hesaba bağlanması şarttır. Aşağıda yer alan adımları takip ederek İninal kartınızı aktif hale getirebilirsiniz.

  • İninal resmi web sitesi üzerinden yeni hesap seçeneğine tıklayın.
  • Yeni hesap açmak için kişisel bilgilerinizi formda gerekli yerlere iletin.
  • E-posta ve şifre bilgilerini kaydedin.
  • Telefon numaranıza gelen doğrulama kodunu girin.
  • Kartınızı kişiselleştirmek üzere kart bilgilerinizi talep edecektir. Bilgilerinizi yazın.
  • Telefonunuza indirebileceğiniz İninal Cüzdan uygulaması ya da  İninal resmi web sitesi üzerinden hesabınıza giriş yapın. 
  • İşlem tamamlandı.

Kartınızı kişiselleştirdikten sonra İninal kart limitini en yüksek olacak şekilde kullanmaya başlayabilirsiniz. Kartınızı kullanmak için kart şifresi belirleyin ve kullanmaya başlayın.


Daha fazla ininal içeriği;


Kapatılan İninal Kart Nasıl Açılır

Kapatılan İninal Kart Nasıl Açılır

Kapatılan İninal kartın tekrar açılması mümkün değildir. Bir İninal kart kapatıldığında teknik olarak iptal edilir. Kartın iptal edilmesi sonrasında tekrar aktif hale getirilmesi gibi bir imkan olmadığından ne müşteri hizmetleri de da başka kanallar aracılığı ile kapatılan İninal kartını açmak mümkün değildir.

Kapatılan İninal kartın açılması işlemi mümkün olmadığında kullanıcıların başvurabileceği bir kanal da yeni bir İninal kart başvurusu yapmaktır. Önceki kart iptal olduğundan aynı telefon numarası ile yeni bir kart ve hesap açabilirsiniz.

İninal Kart Statüsü Açık Değil

İninal kart statüsü açık değil mesajı genel olarak kartın aktif olmaması halinde alınan bir hatadır. Bu hatayı almanız halinde kartınızı aktif hale getirmeniz gerekir. Kartınızı aktif hale getirmenize rağmen hala İninal kart statüsü açık değil hatası alıyorsanız doğrudan müşteri hizmetlerini aramanız tavsiye edilir.

Müşteri hizmetlerini aradıktan sonra temsilcinize durumu anlatın. Temsilciniz kartınızın aktif hale getirilmesi için gerekli uygulamaları gerçekleştirecektir. Ardından hata mesajını tekrar almadan işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.