İnstagram Beğendiklerimi Görme – Göremiyorum

İnstagram Beğendiklerimi Görme özelliği, Instagram’da daha önce beğendiğiniz gönderileri bulmanızı ve görüntülemenizi sağlayan bir araçtır. Bu özellik sayesinde, geçmişte beğendiğiniz fotoğrafları, videoları ve Reels’leri kolayca bulabilir ve tekrar inceleyebilirsiniz.

Instagram uygulaması fotoğraf, video ve anılarınızı takipçilerinizle paylaştığınız en çok sevilen uygulamalardan biridir. Instagram çevrimdışı olma, hareketleri gizleme, beğenileri görme gibi birçok özelliği kullanma şansınız vardır. Bu sevilen platform geçmişe dayalı yaptığınız tüm hareketleri gözden geçirme fırsatı sunmaktadır. Beğendiğiniz gönderileri görmek için yapmanız gereken oldukça basittir.

  • Instagram uygulamasına girişi yapın.
İnstagram beğendiklerimi görme
  • Hesabınızı açtıktan sonra profilinize tıklayın.
  • Sağ üst kısımda yer alan üç yatay çizgiye tıklayın.
İnstagram beğendiklerimi görme
  • Hareketlerin seçeneğine gelin.
İnstagram beğendiklerimi görme
  • Bu kısımdan Etkileşim seçeneğine ardından Beğenmeler seçeneğine gidin.
  • En yeniden en eskiye kadar beğendiğiniz tüm gönderileri kolayca görebilirsiniz.

Instagram Beğendiklerimi Göremiyorum

Instagram uygulamasında etkileşimlerinizi, beğendiklerinizi ve geçmişe dayalı tüm işlemlerinizi görme fırsatınız vardır. Ancak bir çok kullanıcı Instagram beğendiklerini, not özelliği gibi birçok özelliği görememe sorunu ile karşı karşıya kalmaktadır. Peki bu sorunun nedenleri neler?

  • Instagram uygulamanızın güncel değilse,
  • Gönderi paylaşan kişi gönderiyi silmişse,
  • Beğendiğiniz gönderinin sahibi sizi engellemiş ya da hesabını dondurduysa beğendiklerinizi göremeyebilirsiniz.

Uygulamayı güncelleştirerek ve sizler için hazırladığımız adımları takip ederek kolayca beğendiklerinizi görebilirsiniz. Sorun hala devam ediyorsa yorum kısmından bizlere iletmeniz yeterlidir.

Instagram Beğendiklerimi Gizleme

İnstagram beğendiklerimi görme

Instagram uygulaması kullanıcıların isteklerine göre güncellemeler getirerek uygulamayı daha kullanılabilir hale getirmeyi amaçlamıştır. Önceki dönemlerde uygulamada beğendiğiniz ya da takip ettiğiniz kişileri, takipçileriniz rahatça görebilme hakkına sahipti. Instagram hikaye süresinin kısalığını uzattığı gibi bu durumdan da rahatsız olan kullanıcılar için Instagram güncelleme getirerek bu özelliği kapattı.

Beğendiğiniz gönderiler takipçilerinizin ana sayfasında ya da keşfet de çıktığı zaman gönderinin alt kısım da o gönderiyi beğendiğinizi kolayca görebilirler. Eğer bu özelliği de kapatmak istiyorsanız yapmanız gereken tek bir işlem var. Beğeniyi geri almak. Bu yöntem dışında maalesef beğenilerinizi gizleyemezsiniz. Beğendiğiniz gönderiler takipçileriniz ana sayfasında ya da keşfedin de çıkmıyorsa sizin beğendiğinizi asla göremeyeceklerini unutmayınız.

Instagram Beğendiklerimi Toplu Silme

Son zamanların en çok kullanılan sosyal medya platformu olarak karşımıza çıkan Instagram uygulamasın da beğenilerinizi geri çekebilirsiniz. Ancak geçmişe dayalı tüm beğendiklerinizi topluca silme özelliği yoktur.

Instagram etkileşim sayfasından beğendiğiniz gönderileri görebilirsiniz. Beğenilerinizi topluca silmeniz için otomatik bir seçim hakkı sunmayan Instagram, bu özelliğinden dolayı bazı eleştirilere maruz kaldı. Beğendiklerinizi tek tek seçerek silebilirsiniz.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr