Instagram Doğum Tarihi Yanlış Yazılmış Nasıl Düzeltebilirim

Instagram doğum tarihi yanlış yazılmış nasıl düzeltebilirim, Instagram hesabının doğum tarihi hesap açılırken yanlış yazılmış ise kişinin yetkililere başvurmadan bu sorunu çözmesinin bir yolu bulunmaktadır. Facebook kanalı ile doğum tarihi güncellemesi yapmak.

Instagram doğum tarihi yanlış yazılmış nasıl düzeltebilirim
Instagram doğum tarihi yanlış yazılmış nasıl düzeltebilirim
Instagram doğum tarihi yanlış yazılmış nasıl düzeltebilirim
Instagram doğum tarihi yanlış yazılmış nasıl düzeltebilirim

Facebook kanalı ile doğum tarihi güncellemesi yapmak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz. Ancak hesabınızın Facebook hesabınıza bağlı olması şarttır. Bağlı değilse Instagram doğum tarihi değiştirilemez. Öte yandan sonradan da hesaplarınızı birbirine bağlayarak bu işlemi yapabilirsiniz. Instagram doğum tarihi düzeltme (Facebook aracılığı ile);

 • Facebook profilinize girin.
 • Ayarlar bölümüne gidin.
 • Kişisel bilgiler bölümüne tıklayın.
 • Doğum tarihi bilgisine tıklayarak değiştirin.
 • Kaydet butonuna tıklayarak işlemi tamamlayın.
 • Instagram hesabınıza giriş yapın.
 • Profilinize gelin.
 • Profilim kısmında yer alan profili düzenle seçeneğine tıklayın.
 • Kişisel bilgiler ayarları seçeneğine gidin.
 • Doğum günü bilgisine tıklayın.
 • Facebook’ta güncelle seçeneğine tıklayın.
 • Doğum tarihi güncellenmiş olacaktır.

Instagram doğum tarihi bilgisi sonradan değiştirilemez. Bu nedenle Facebook kanalı ile doğum tarihinizi değiştirdiğinizde tekrar tekrar değiştiremeyeceğinizi de unutmamalısınız.

Instagram Yaşımı Yanlış Girdim Ne Yapmalıyım

Instagram yaşımı yanlış girdim ne yapmalıyım diyorsanız kullanabileceğiniz bazı yöntemler bulunuyor. Öncelikle Instagram hesabının doğum günü düzenlemesi sanıldığı kadar kolay yapılamamaktadır. Ancak bu durumda başvurabileceğiniz bir yöntem de Facebook’tur.

Facebook ile Instagram hesabı açtıysanız Facebook üzerinden doğum tarihi bilgisini düzenlediğiniz andan itibaren Instagram hesabınızın da doğum tarihi bilgisi değişecektir.

Instagram hesabınız doğum tarihi nedeni ile kilitlenmiş ise Facebook üzerinden doğum tarihini güncellediğinizde otomatik olarak Instagram doğum tarihiniz de güncellenmiş olacaktır. Sonrasında ise sorun bildir seçeneği üzerinden sorun bildirerek inceleme talep edebilir ve inceleme sonunda yaş sorununu ortadan kaldırabilirsiniz.

Instagram Yaş Sınırı Hesabım Kilitlendi

Instagram yaş sınırı hesabım kilitlendi sorunu ile karşı karşıyaysanız yaş sınırına takılmanız halinde ilk yapmanız gereken yaşınızı değiştirmektir. Doğum tarihi bilgisini baştan yanlış girdiyseniz yaş sınırına yakalanabilirsiniz. Instagram kuralları gereği 13 yaş altının kendine ait bir hesap oluşturması yasaktır.

Hesabınız daha önce kurarken sorun olmayan yaş sonradan sonradan sorun oluyorsa bu birinin sizi şikayet ettiği anlamına gelir. 13 yaş altında olmanız nedeni ile şikayet edilirseniz Instagram durumu inceler.

İnceleme sonucunda şikayet haklı bulunursa hesabınız kilitlenir. Tekrar bir inceleme talep ederseniz ilgili hesabın sahibinin kimlik bilgilerini göndermeniz talep edilir. Kimlik bilgilerinde 13 yaş üzerinde olduğunuz kanıtlanırsa hesabınız açılacaktır. Bu işlemlerin tamamlanması ise 30 günü bulabilmektedir.

Instagram Doğum Günü Ekleme Hatası

Instagram doğum tarihi yanlış yazılmış nasıl düzeltebilirim

Instagram doğum günü ekleme hatası genellikle doğum tarihi itibari ile kullanıcının 13 yaş altında olması nedeni ile ortaya çıkar. Bu durumda Facebook üzerinden bir güncelleme yapmak mümkündür. Ancak hesabınızı Facebook ile bağlantılı olarak kullanmıyorsanız yani doğrudan bir Instagram hesabı açtıysanız bu durumda doğum günü düzenlemeniz mümkün olmayabilir.

Doğum günü düzenlemeniz yaşınızı değiştirmenizi engellemek için mümkün değildir. Instagram hesabınızın yaş kısıtlaması nedeni ile kapatılması halinde bu işlemi şikayet edebilir ve inceleme talep edebilirsiniz. Ancak inceleme talep ettiğinizde kimlik bilgileriniz talep edilecektir.

Instagram hesabı açarken doğrudan doğum tarihini 13 yaşından büyük olacak şekilde girmek gerekir. 13 yaşından küçük kullanıcıların şikayet edilmesi sonrasında da şikayet olumlu bulunursa yine hesap kapatılır. Bu nedenle Instagram doğum günü bilgisini doğru girmeniz tavsiye edilmektedir.

Instagram Doğum Tarihi Değiştirme Linki

Instagram doğum tarihi değiştirme linki bulunmamaktadır. Instagram hesabının doğum tarihini ancak hesabı açarken değiştirebilirsiniz. Onun dışında sonradan doğum tarihini değiştirmek mümkün değildir. Bu işlemi yapmak isterseniz doğrudan Instagram yetkililerine ulaşarak talep etmeniz gerekir.

Sorun bildir seçeneği üzerinden doğum tarihinizi değiştirmek istediğinizi ve yeni doğum tarihi bilgisini girerek işlem yapabilirsiniz. İşlemin sonuçlanması 7 güne kadar zaman alabilmektedir.

Instagram 13 Yaş Sorunu Çözümü

Instagram 13 yaş sorunu çözümü ancak yaş düzenlemesi yapmak ile mümkündür. Doğum tarihinin değiştirilmesi ile 13 yaş sorunu çözülebilmektedir. Öte yandan unutulmamalıdır ki 13 yaş kısıtlaması birçok ülke bazında geçerli bir kısıtlamadır.

13 yaş altındaki çocukların Instagram kullanma kısıtlaması nedeni ile kendi hesaplarını açmaları mümkün olmamaktadır. Doğum günü bilgisi girilirken yaşı 13 ve altı olan çocuklar tespit edilerek hesapları kilitlenmektedir.


Daha fazla ilgili içerik;

Yanlış olan doğum tarihi nasıl düzeltilir?

Instagram uygulamasını açın ve hesabınıza giriş yapın.
Profil resminize dokunun ve ardından “Profili düzenle”ye dokunun.
“Bilgiler” sekmesine dokunun.
“Doğum günü”ne dokunun.
Doğum tarihinizi doğru bir şekilde girin.
“Kaydet”e dokunun.

Doğum tarihimi nasıl değiştirilir?

Instagram’da doğum tarihinizi değiştirmek için yukarıdaki adımları takip edebilirsiniz. Ancak, doğum tarihinizi yalnızca 1 kez değiştirebilirsiniz. Doğum tarihinizi değiştirmek için, doğum tarihinizin 18 yaşından büyük olması gerekir.

Instagram yaş nasıl büyütülür?

Instagram’da yaşınızı büyütmenin bir yolu yoktur. Instagram, yaşınızı doğru bir şekilde girmeniz için sizi zorunlu tutar. Yaşınızı yanlış girerseniz, hesabınızı kapatma riskiyle karşı karşıya kalabilirsiniz.

Instagram doğum günü neden istiyor?

Hesap güvenliğini sağlamak
Hesap deneyimini kişiselleştirmek
Reklamları hedeflemek

Yusuf Saroğlu

Edebiyat ve sosyoloji uzmanlık alanı. 2018 Yılından beri uzman olduğu alanlarda içerik üretiyor. Günümüzde hala pek çok bilgi eksik. Doğru ve güncel bilgiyi vermek için çok çalışıyor. yusuf.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥