Instagram Hesap Kilitlenmesi Nasıl Açılır (Kod Gelmiyor, Çözümü)

Hesap kilitlenmesi özellikle şifresini birçok kez yanlış giren kullanıcıların karşılaştığı bir sorundur. Şifrenizi yanlış girmediyseniz bu soruna yol açan VPN kullanımı ve Instagram takipçi uygulamaları olabilir.

Hata ile karşılaştığınız zaman yapmanız gereken işlemler şu şekildedir; 

  • Hata ekrana geldikten sonra alt kısımda yer alan Devam Et seçeneğine tıklamanız gerekir.  
  • Daha sonra karşınıza gelen ekrandan Güvenlik Kodu Gönder seçeneğine tıklamanız gerekir. 
  • Ardından e-posta adresinize gelen güvenlik kodunuz sayesinde hesap kilitlemesini ortadan kaldırabilirsiniz. 

Hesap Kilitlenmesi Nasıl Açılır 

Hesap kilitlenmesi nasıl açılır sorusunun yanıtını merak ediyorsanız sizler için ele aldık. Instagram hesap kilitlenmesi birçok sebepten kaynaklı olabilir. Hesabınıza ait şifrenin yanlış girilmesi, hesabınızın spamlanması ve VPN gibi durumlar bu konuda etkilidir. Hesabınız kilitlendi uyarısını aldıktan sonra alt kısımda yer alan Devam et seçeneğine tıklamanız ve güvenlik kodu almanız gerekir. Güvenlik kodu sayesinde hesabınıza girebilirsiniz. 

Sorununuz hala devam ediyorsa birkaç hafta bekleyin. Sürekli uğraşmanız durumunda hesabınızı açmanız daha çok zorlaşacaktır. Her uğraşmanız hesabınızı spam konuma düşüreceğini unutmayın. Instagram Yardım kısmına sorununuzu yazarak çözüme ulaşmasını beklemek de diğer seçenekler arasında yer almaktadır.  

Hesap Kilitlenmesi Kaç Gün Sürer?  Hesap kilitlendikten sonra yaklaşık 3 hafta içerisinde kendiliğinden erişime açılacaktır. Bu süre zarfında yapılan her uğraş hesabınızı spam konumuna düşürecektir. 


Daha fazla ilgili içerik;


Hesabın geçici olarak kilitlendi kod gelmiyor

Hesabın geçici olarak kilitlendi kod gelmiyor

Hesabın geçici olarak kilitlendi kod gelmiyor, Instagram hesabım kilitlendi e-posta değiştirme nasıl yapılacağını birçok kişi merak etmektedir. Hesabınız kilitlendiği zaman e-posta adresinizi kullanarak hesabınızı tekrardan aktif hale getirebilirsiniz. Hesabınız kilitliyken e-postanızı değiştiremezsiniz. E-posta değişikliği için hesabınıza erişim sağlamanız gerekir.  

Hesabınız kilitlendiği zaman e-posta adresinize erişim sağlayamıyorsanız telefon numaranıza güvenlik kodunun gelmesini isteyebilirsiniz. Telefon numaranıza gelen güvenlik kodu sayesinde hesabınızı açabilirsiniz. Hesabınız açıldıktan sonra e-postanızı rahatlıkla değiştirme imkanınız vardır. Ancak telefon numaranıza ve e-posta adresinize erişiminiz yoksa hesabınızın kilidini açmanız oldukça zordur. 3 hafta süre sonunda hesabınızın kilidinin açılmasını bekleyebilirsiniz. 

Hesabınızla ilgili sorunlarınızı ve düşüncelerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥