Instagram Pronouns Ekleme (İnstagram She/Her Profile Ekle Kaldır)

Instagram Pronouns ekleme hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Instagram She/Her ekleme nasıl yapılır ve Instagram She/Her kaldırma işte detaylar.

Instagram uygulaması ülkemizde en çok tercih edilen ve en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biridir. Instagram uygulamasının kullanıcı sayısı gün geçtikçe artış göstermektedir. Instagram, cinsiyet kimliği için kullanabileceğiniz zamirleri hesabınızda kullanabileceğinizi açıkladı. Profilinizde görebileceğiniz pronouns eklerini nasıl ekleyebileceğinizi sizler için yazımızda ele aldık. Hadi gelin bakalım.

Instagram Nasıl Güncellenir

Instagram She/Her Ekleme Nasıl Yapılır

Instagram uygulamasına gelen güncelleme ile biyografinizde pronouns eklerini ekleyebilirsiniz. Profilinizde görebileceğiniz she ve he eklerini eklemek için şu adımları takip ediniz.

 • Instagram uygulamasına giriş yapın ve profilinize gidin.
 • Profil hesabınıza giriş yaptıktan sonra Profil Düzenle seçeneğine tıklayın.
 • Profili düzenle seçeneğine tıkladıktan sonra karşınıza Hitaplar seçeneği çıkacaktır.
 • Hitaplar seçeneğine tıklayın ve ardından hitap kelimenizi girin.
 • Hitap olarak she/he/him/her/mer/mers/they/hem/ve/ne gibi kelimeleri kullanabilirsiniz.
 • Ekleme yaptıktan sonra alt kısımda yer alan seçenekte sadece takipçilerinle paylaşacaksanız aktif etmeniz yeterli olacaktır.
Instagram She Her Kaldırma

Instagram She/Her Kaldırma

Instagram uygulamasının güncellemesi ile artık pronouns yani hitap kelimesini ekleyebilirsiniz. Hitap kelimesini ekledikten sonra profilinizde gözükecektir. Artık kullanmak istemiyor ve eskidiğini düşünüyorsanız nasıl kaldırabileceğinizi sizler için adımlar halinde ele aldık.

 • Instagram hesabınıza giriş yapın ve profilinize gidin.
 • Profil hesabınıza giriş yaptıktan sonra Profil Düzenle (Edit Profile) seçeneğine tıklayın.
 • Profili düzenle seçeneğine tıkladıktan sonra karşınıza Hitaplar (Pronouns) seçeneği çıkar.
 • Hitaplar (Pronouns) seçeneğine tıklayın ve ardından hitap kelimenize tıklayın.
 • Hitap kelimenizin yanında bulunan çarpı işaretine tıklayın ve ardından sağ üst kısımda yer alan tik işaretine tıklayınız.
 • İşte bu kadar kolay artık hitap cümleniz gözükmeyecektir.

Instagram Pronouns Ekleme Yok

Instagram uygulaması 2021 yılında gerçekleştirdiği güncelleme sayesinde artık hitap cümlesini profilinize ekleyebileceksiniz. Bu özelliği merak eden ve kullanmak isteyen kişiler nereden bulacaklarını merak etmektedir. Bazı kişiler profil düzenle seçeneğine tıkladığı zaman hitap seçeneğini göremezler bunun sebebini sizler için ele aldık.

 • Instagram uygulamasının resmi dili olan İngilizceye çevirmeniz gerekir. Yani ilk olarak uygulamayı İngilizce diline çevirin daha sonra uygulamayı kapatın ve tekrar açın. Ardından uygulama adımlarını gerçekleştirdiğiniz de hitaplar yani pronouns seçeneğini göreceksiniz. Hala göremiyorsanız bizlerle iletişime geçebilir ve sorunlarınızı bize bildirebilirsiniz.

Instagram Aero Son Sürüm

Instagram Kapalı Kıyafet Kombin Sayfaları

Erkek Instagram Fenomenleri

Instagram’da İsim Nasıl Değiştirilir

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

3 Yorum

 1. Pronounsu yapıyorum ama profilde görünmüyor ayarlarda yapılmış görülmesine rağmen. Nasıl düzeltebilirim?

  1. Pronouns ekledikten sonra alt kısımda Show To Followers Only seçeneğini göreceksiniz. Bu kısmı etkinleştirdiyseniz sadece takipçilere bu özelliği açmış olabilirsiniz. Pronouns özelliğini kaldırıp adımları tekrardan denemenizde fayda var. Sorun devam ediyorsa bizlere bildiriniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu