Instagram’da sesli arama butonu yok veya Instagram sesli arama kaydetme nasıl yapılır bilgilendiriyoruz. Instagram sesli arama geçmişi nasıl temizlenir, gelin birlikte inceleyelim.

Instagram sesli arama nasıl yapılır sorusundan önce bilinmelidir ki instagram; kullanıcıların video ve fotoğraf başta olmak üzere çeşitli içerikleri paylaşmalarına olanak tanıyan, izin verilen kitlelerin paylaşılan içerikleri görüntülemesine, beğenmesine ve takip etmesine olanak sağlayan önemli bir sosyal medya uygulamasıdır.

Ayrıca mesaj ve konuşma alanına göre instagram üzerinden sesli görüşme yapabilirsiniz. Bu sesli görüşmelerin çeşitli avantajları ve kolaylıkları olmasına rağmen kullanıcıların; sesli görüşme için neler gerekli, hangi adımların izlenmesi gerektiği, konuşurken nelere dikkat edilmesi gerektiği gibi soruların doğru cevaplarını da bilmeleri gerekmektedir.

Instagram Sesli Arama özelliği Açma

Instagram Sesli Arama özelliği Açma

Instagram sesli arama özelliği açma diğer tüm alanlarda olduğu gibi, Instagram’da sohbet edebilmek için yerine getirilmesi gereken belirli şartlar vardır. Bu gereksinimler; kullanıcıların teknoloji, donanım ve bilgi açısından karşılaştıkları gereksinimlerdir. Ancak sesli sohbetin Instagram uygulaması üzerinden gerçekleşmesi için gereksinimler şu şekilde ifade edilebilir:

İnstagram Sesli Arama 2021
  • İnternet bağlantısı ve bu bağlantı gücünün yeterli düzeyde olması.
  • İnternet bağlantısına uygun ve akıllı olduğu söylenen ve uygulamalara erişime izin veren cihazların sağlanması gereklidir.Tek bir cihaz da yeterli olacaktır.
  • Instagram’da sesli sohbet için gerekli olan bir kullanıcı hesabına sahip olmak gereklidir. Ayrıca bu hesap için bir kullanıcı adı ve şifreye sahip olmak zorunludur.

Instagram’da sesli sohbet yapmak için adımları izlenmelidir: Öncelikle sesli sohbet amaçlı kullanılması amaçlanan cihaz üzerinden internet erişimi sağlanır.

Instagram’da Sesli Arama Butonu Yok

Instagramda sesli arama butonu yok konusuna değinmeden önce bilmelisiniz ki kullanılması amaçlanan cihaz; Mikrofon ve hoparlör parçalarının doğru olduğundan emin olun. İnternet bağlantısını sağlarken instagram, arama ve hesap bilgilerinin motor kısmına ifade etmek istediği bilgileri yazar. Ana besleme sayfasına oturum açma yoluyla erişilebilir. Bu sayfa kullanıcı gönderilerini ve aktivitelerini içerir.

Instagram Sesli Arama Yapamıyorum

Instagram Sesli Arama Yapamıyorum

Ana sayfasının sağ üst köşesindeki kutuya doldurulur. Bu kutucuğu fark edilmezse, cihaz dokunmatik ekran özelliğine sahipse yan kaydırma sağlanır. Açık alanda programlanmış mesajlara uygun bir alan görünür. Bu alanda arama yapılması gereken kişi aranabilir. Kişisi bulunduktan sonra “sesli arama” seçeneği tercih edilir. Bu adımlar sırasıyla takip edildiğinde sesli aramanın sağlandığını görüyoruz.

Instagram’da normal arama nasıl yapılır?

Instagram’da 2 sene öncesine kadar arama yapılamamaktaydı yalnızca görüntülü arama butonu vardı. Kendine her gün farklı bir yenilik katan Instagram arama butonu ekleyerek yeniliklerini sürdürmekte.

Instagram görüntülü konuşma kaydediliyor mu?

ApowerMirror uygulaması ile Instagramda görüntülü görüşmelerin ekran görüntüleri hem fotoğraf hemde video olarak kayıt altına alınabilir.

Instagram’da Engellendiğini Nasıl Anlarsın?

Instagram Gizlilik Hesap Görme Sitesi – Takip Etmeden Profili Görme

Instagram Beni Engelleyenler Görme Uygulaması ve Sitesi (ÜCRETSİZ)

3 Comments