Instagram Taslak Nerede (Telefonda Nereye Kaydeder)

Instagram taslak nerede hakkında detaylı bilgilendiriyoruz. Instagram taslak kaydetme ve Instagram taslaklar görünmüyor işte detaylar.

Sosyal medya platformları hayatımızın birer parçası olmuştur. Canımız sıkıldığın da işe giderken kısacası hayatımızın her anında sosyal medyayı aktif bir şekilde kullanıyoruz. Sosyal medya kullanımı arttıkça hayatımıza yeni uygulamalar giriş yaparken eski uygulamalarda kendilerini geliştirmektedir. Sosyal medya platformunda en çok kullanılan uygulamalardan birisi olan Instagram tüm dünyada milyonlarca kullanıcısı bulunmaktadır.

Instagram uygulamasında fotoğraf, video, reel videolarınızı diğer kullanıcılarla paylaşabilir ve onlarla iletişime geçebilirsiniz. Birçok kişi gönderilerini oluştururken taslak olarak kaydetmektedir. Daha sonra taslaklardan herhangi bir gönderiyi seçerek paylaşmaktadır. Bazı kullanıcıların yaşadığı sıkıntılardan biri taslakların görüntülenmemesi veya nerede olduğunu bulamamasıdır. Hadi gelin bakalım.

Instagram Mevcut Takip İstekleri

Instagram Taslak Kaydetme

Instagram uygulamasında gönderilerinizi atmadan önce taslak şeklinde kaydedebilirsiniz. Instagram uygulaması paylaşmak durumunda olduğunuz ve düzenlediğiniz gönderileri paylaşmadan çıktığınız anda taslak olarak kaydetme imkanı sunmaktadır. Taslak olarak kaydettiğiniz gönderileri ilerleyen zamanlarda paylaşabilirsiniz. Instagram uygulamasının taslaklar seçeneğini nasıl kullanacağınızı ve taslak şeklinde nasıl kaydedebileceğinizi sizler için yazımızda ele aldık.

 • İlk olarak Instagram hesabınıza giriş yapın ardından Instagram logosunun hizasında yer alan + seçeneğine tıklayın.
 • Daha sonra Gönderi veya Reels yazan seçeneğe tıklayarak bir fotoğraf veya video seçin.
 • Fotoğraf veya videoyu düzenledikten sonra Paylaş seçeneğine basmadan geri çıkın.
 • Geri çıkarken Instagram size bildirim olarak gönderiyi Taslak olarak kaydedip kaydetmeyeceğinizi sorar. Taslak olarak kaydetmek istiyorsanız Kaydet seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır.
Instagram Taslaklar Görünmüyor

Instagram Taslaklar Görünmüyor

Instagram uygulamasında gönderilerinizi ve reel videolarınızı atmadan önce kararsız kaldıysanız Instagram sizler için taslak olarak kaydetmektedir. Instagram uygulamasında gönderilerinizi ve reel videolarınızı taslak olarak kaydetmek için fotoğraflarda ve videolarda düzenleme yapmanız gerekir. Düzenleme yapmadığınız takdir de taslak olarak kaydetmez.

Instagram gönderi taslaklarınızı görmek için yapmanız gereken adımlar şu şekildedir;

 • İlk olarak Instagram uygulamasına giriş yapın.
 • Ardından ana sayfada yer alan + seçeneğine tıklayınız.
 • Gönderi seçeneğine tıklayın ve karşınıza iki seçenek çıktığını göreceksiniz.
 • Galeri seçeneğinden yeni gönderi oluştururken, galeri seçeneğinin yanında yer alan taslaklar seçeneğine tıklayarak bu zamana kadar yapmış olduğunuz taslakları görüntüleyebilirsiniz.

Instagram reels taslaklarını görmek için yapmanız gereken adımla ise şu şekildedir;

 • Instagram hesabınıza giriş yapın ve alt kısımda yer alan Profilinize tıklayın.
 • Açılan sayfada Reels videolarınıza tıklayın.
 • Bu kısımda taslak olarak kaydedilen tüm reels videolarınız gözükecektir.

Instagram Taslaklar Silindi

Instagram uygulamasında reels videolarınızı ve fotoğraflarınızı paylaşmadan önce düzenledikten sonra kaydettiğiniz alana taslak adı verilmektedir. Taslaklar yaptığınız düzenlemeyi korur ve paylaşmak istediğiniz zamana dek koruma altına alır. Birçok kullanıcı taslaklarının silindiğini ve ortadan kaybolduğunu dile getirmiştir. Instagram uygulamasında taslakların neden silineceğini derledik.

 • Instagram uygulamasından çıkış yapmanız durumunda taslaklarınız silinmektedir. Instagram uygulamasını kaldırmanız da taslakların silinmesinde etkili olmaktadır. Eğer iki türlü hareketi de yapmadım ama taslaklarım silindi diyorsanız o zaman diğer ihtimalleri de sizler için ele alalım.
 • Sistemle alakalı olabilir, uygulamanın versiyonu ile ilgili olabilir, sınırlandırılmış veya ceza almış olabilirsiniz. Instagram taslakları bu durumlardan dolayı silmektedir.

Instagram Ortak Paylaşım

Instagram Hikayesine Gizlice Bakmak

Instagram Ses Kaydı İndirme

Instagram Tema Değiştirme

Yusuf Saroğlu

Sizin için blog yazıları paylaşıyorum. Soru ve önerilerini aşağıya yazabilirsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Aradığın burada

Başa dön tuşu