Instagram’da Yeni Yazısı Ne Zaman Gider – Yeni Yazısı Kaldırılır Mı

Instagram’da yeni yazısı ne zaman gider, yeni yazısı kaldırma işlemlerini detaylı bir şekilde ele aldık. Yeni yazısı hakkında bilmedikleriniz…

En çok kullanılan sosyal medya platformu olan Instagram dönem dönem yeni özellikler ile karşımıza çıkıyor. Çoklu fotoğraflardan birini silme özelliğinden sonra yeni yazısı etiketi özelliği kullanılmaya başlandı. Instagram kullanıcıları hesaplarını açtıkları zaman profillerinde yeni etiketi oluşur. Bunun nedeni ise Instagram kullanıcıların birbirleriyle etkileşime girmesi ve daha iyi bir deneyim yaşamalarını sağlamaktır. Yeni kullanıcı hesaplarına Instagram öncelik verdiğini göstermek için yeni etiketi kullanılır. Bu etiketin çıkmasından dolayı birçok kişi rahatsız olduğunu dile getirmiştir. Belirli bir süre sonra yeni etiketi ortadan kaybolur. En fazla 7 gün boyunca yeni etiketi karşınıza çıkar. 7 günden sonra otomatik olarak yeni yazısı kalkacaktır.

Instagram Yeni Yazısı Kaldırma

Instagram yeni yazısı kaldırma

En çok kullanılan sosyal medya platformu olan Instagram yeni özellikleriyle karşımıza çıkar. Yeni hesap açan kişilere yeni etiketi vermeye başladı. Instagram hesap açma işlemini gerçekleştiren her kullanıcı bu etiketi kullanır. Hesabı yeni açtığını göstermek için otomatik konulan bu etiket 7 gün sonra otomatik olarak kaldırılır. Yeni yazısından rahatsız olan birçok kullanıcı var. Yeni yazısını kaldırmak için deneyebileceğiniz herhangi bir yöntem yoktur. En iyi yöntem bir hafta boyunca yeni etiketinin ortadan kalkmasını beklemek olacaktır.

Instagram Yeni Hesap Yazısı

Instagram platformunda yeni hesap açan kişiler Instagram güncelleme işleminden sonra yeni hesap yazısı ile karşı karşıya kalıyor. Tanıyor olabileceğiniz kişi listesinde genellikle yeni etiketi bulunan hesapları görüntüleyebilirsiniz. Yeni kullanıcıların daha fazla kişiyle etkileşime geçmesi için oluşturulan bir özelliktir. Yeni hesap yazısı 4 ya da 7 gün içerisinde ortadan kalkar. Bu yazı sistemsel olarak otomatik bir şekilde yerleştirilir. Yazıyı kaldırmak için yapabileceğiniz herhangi bir yöntem maalesef yoktur.

Yeni Hesap Yazısı Ne Zaman Gider

Yeni hesap yazısı en fazla 7 gün boyunca profilinizde kalır. Hesap aktif kullanılıyorsa bu süre kısalabilir. Takipçi ve takip edilen kişi sayınız arttıkça Instagram’ı sıkça kullandığınız zaman 3 gün içerisinde yazı ortadan kalkabilir. Eğer bir haftadan fazla yeni hesap yazısı profilinizde kalıyorsa Instagram ile iletişime geçmeniz gerekir. Bu sayede yeni hesap etiketini profilinizden kaldırabilirsiniz.

Instagram yeni hesap yazısı hakkında fikirlerinizi ve görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Başak Saroğlu

Başak, Ankara'da Elektrik Elektronik Mühendisi. Ayrıca yeni içerikler yazmayı ve paylaşmayı seviyor. basak.saroglu@bedavainternet.com.tr

‎️‍🔥